Connect with us

Genel

Sarıyer Belediye Meclisi’nin 2023 yılı ilk oturumu yapıldı

Published

on

blank

Sarıyer Belediye Meclisi’nin 2023 yılı Ocak ayı ilk oturumu yapıldı. CHP’li Meclis Üyeleri, kürsüden İmamoğlu’na destek mesajları paylaştı.

Sarıyer Belediye Meclisi, 2023 yılının ilk oturumunu Ana Hizmet Binası’ndaki meclis salonunda gerçekleştirdi. Gerçekleşen meclis toplantısında CHP’li Meclis Üyeleri Nizamettin Günel, Melendiz Dalyan İzgi ve Özkan Sucu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında “ahmak” davası nedeniyle verilen 2 yıl 7 ay 15 günlük hapis cezası ve “siyasi yasak” kararını eleştirdi ve İmamoğlu’na destek veren konuşmalar gerçekleştirdi. AKP’li Meclis Üyesi Ali Yaman ise yeni yılda Ayazağa’da bulunan Rauf Denktaş Kültür Merkezi’ndeki düğün organizasyonları için yapılan zammın fazla olduğunu ve yeniden değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti. Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun da zammın yeniden değerlendirileceğinin sözünü verdi. Daha sonra ise denetim komisyonu için seçim yapıldı. CHP’den Ayhan Gedik ile Hayrettin Dereli aday gösterilirken, AKP’den ise Ali Yaman aday oldu. 19 oy alan CHP’li Ayhan Gedik ve Hayrettin Dereli ile 10 oy alan AKP’li Ali Yaman denetim komisyonuna seçildi.

Cuma günü yapılacak olan Ocak ayı 2. oturumunun meclis kararıyla bu ay için perşembe günü yapılmasına karar verildi.

Genel

Sarıyer’in Sultanları PTT’ye set vermedi

Published

on

blank

Sultanlar Ligi‘nde Play Off mücadelesi veren Sarıyer’in Sultanları, ligin orta sıralardaki ekibi PTT‘ye karşı zorlanmadı ve salondan 3-0’lık galibiyetle ayrıldı.

Sultanlar Ligi’nde üst üste iki zorlu maçta THY’ye 3-0, Vakıfbank’a ise 3-1 mağlup olan Sarıyer Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, Play Off iddiası için mutlak kazanması gereken mücadelede konuk ettiği PTT’yi 3-0 mağlup etti. Bahçeköy Orman Fakültesi’nde oynanan ve Sarıyer Belediyesi’nin Kilyos Sosyal Tesisleri’nde kalan depremzedelerin de izlediği mücadelede Sarıyer’in Sultanları, ilk seti 25-18, ikinci seti 25-20 ve üçüncü seti de 25-17 kazandı.

GALATASARAY’A KONUK OLACAK

21. haftayı 8. sırada tamamlayan Sarıyer Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, 22. haftada Burhan Felek Spor Salonu’nda ligin güçlü ekiplerinden Galatasaray’a konuk olacak. Bu zorlu mücadele, 1 Nisan Cumartesi saat 15:00’te oynanacak.

Continue Reading

Genel

Derya Avcı DP’den aday adayı oldu

Published

on

blank

28 yıldır çalıştığı devlet memurluğu görevinden emekliye ayrılan Derya Avcı, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve TBMM seçimleri öncesinde Demokrat Parti’den Milletvekili Aday Adayı oldu.

BASK İstanbul İl Temsilcisi ve TEÇ-SEN İstanbul İl Başkanı Derya Avcı, 28 yıldır çalıştığı devlet memurluğu görevinden emekliye ayrılmasının ardından 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve TBMM seçimleri öncesinde Millet İttifakı ortağı Demokrat Parti’den, “Yeter! Söz milletindir.” diyerek Milletvekili Aday Adayı olduğunu duyurdu. Uzun yıllardır sendikal faaliyetlerde aktif görevlerde bulunan Avcı, mücadelesini daha etkin bir şekilde meclis çatısı altında sürdürmek istediğini ifade etti.

blank

Continue Reading

Genel

CHP’li belediye başkanları Ankara’da toplandı

Published

on

blank

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında Ankara’da düzenlenen Belediye Başkanları Toplantısı’na katıldı.

“Yerelde yaptık, genelde de başaracağız” sloganı ile açılış konuşmasına başlayan Seyit Torun’un ardından Onursal Adıgüzel seçim güvenliği konusunda bilgilendirme yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş‘ın konuşmaları ile devam eden toplantı Kemal Kılıçdaroğlu’nun belediye başkanlarına hitap etmesiyle son buldu.
Basına kapalı gerçekleşen toplantı ile ilgili bilgi veren Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, güçlü yerel yönetimler kavramına vurgu yapıldığını söyledi.

Yaşamın merkezinde olan yerel yönetimlerin yetki ve imkanlarının artırılması ile sorunların daha kısa sürede ve daha doğru şekilde çözüleceğinin önemli olduğunu belirten Başkan Genç, “Yerel yönetimler katılımcılığın en önemli basamağıdır. Bu nedenle de demokrasinin gelişmesi için çok önemli rol oynamaktadırlar. Ayrıca sorunların tespitini daha kolay yapmak ve sürdürülebilir bir anlayışla çözebilmektedirler. Bu temelde paylaşımların yapıldığı toplantı çok başarılı geçti” dedi.

blank

Continue Reading

Popüler

blank