Connect with us

Genel

Sarıyer Belediyesi Defne’ye Afet Koordinasyon Merkezi kuruyor

Published

on

blank

Merkez üssü Kahramanmaraş olan deprem sonrasında yaraları sarmaya devam eden Sarıyer Belediyesi, İstanbul ile eşleştirilen Hatay’da, Defne Belediyesi ile birlikte afet koordinasyon merkezi kuruyor. Çalışmaları yerinde incelemek için Hatay’a giden Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Bitmiş bir imparatorluğun küllerinden devlet kurmuş bir ülkeyiz. Onun için hepimiz moralimizi yüksek tutmaya çalışacağız. Ülke olarak afetten etkilenen tüm illerimizde yaşamı yeniden ayağa kaldıracağız” dedi.

Sarıyer Belediyesi ve Defne Belediyesi, Defne’de uzun süre hizmet verecek bir afet koordinasyon merkezi kuruyor. Artçı depremler veya olası yeni depremlerden etkilenmeyecek şekilde hazırlanan merkezin alt katı mutfak ve yemekhane olarak tasarlandı. Yan tarafı yakıt ikmal alanı olan merkezin duş yerleri ve tuvaletleri de bulunuyor. Üst katı yönetim alanı olarak hizmet verecek merkezin inşaatı için hazırlıklar sürüyor.

BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE ÇOK GÜÇLÜYÜZ

Defne yetkilileri ve gönüllülerin yanı sıra Sarıyer Belediyesi’nde görev yapan müdür ve çalışma arkadaşlarıyla sürece hakim durumda olduklarını ifade eden Başkan Genç, “Destek veren, gönlü bizimle olan herkese teşekkürler ve sevgiler yolluyorum. Toplum olarak birlik ve beraberlik içerisinde çok güçlüyüz. Yaşamı ayağa kaldırmak zorundayız. Bütün arkadaşlarımız 24 saatlik süreçte ara vermeden çalışmalarına devam ediyor. Samandağ, Arsuz ve Defne’de 100 kişilik bir ekip ve arama kurtarma köpeğimiz Şilan ile çalışıyoruz. Yaşamın bir kenarından tutmaya çalışıyoruz. Kadim şehrimiz Hatay’ın bir farklılığı vardı. Eski haline getirebilir miyiz bilemiyorum ama yok olan tarihi yeniden canlandırmalıyız” dedi.

DEPREMDE ÖLMEK KADERİMİZ ASLA OLAMAZ

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, aralarında CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli’nin bulunduğu İBB Afet Koordinasyon Merkezi’nde düzenlenen bilgilendirme toplantısına katıldı. Toplantıda konuşma yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, yaşanan felaketten büyük üzüntü duyduğunu ve yerel yönetimler olarak sorumlulukları unutmayacaklarını ifade ederken, “Umutsuzluğumuzu, karamsarlığımızı yeneceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Kendimize, milletimize, devletimize güveneceğiz. En zorlu sınavların birini veriyoruz. Önümüzde çok önemli bir süreç var. Milletimizin yardımlaşma ve dayanışma duygusunun emsalsiz olduğunu hissediyoruz. Devletin sorumlusu olan kurumlarımız var. Bizlerde belediyeler olarak bilgi paylaşma, emek ve imkanları ortaya koyma konusunda son derece kararlıyız. Yorulmadan, yılmadan destek olacağız. Afetle Mücadele Bilim Kurulu’nun kurulmasının şart olduğunu düşünüyorum. Depremle yaşamak bu coğrafya için bir kaderdir. Ama depremde ölmek kaderimiz asla olamaz. Hatay’ın önemli bir emanet olduğunu biliyoruz. Bütün şehirlerimiz bizim için çok kıymetli. Bütün şehirlerimizde yaraları saracak organizasyon bütünlüğü içinde hareket edeceğiz” şeklinde konuştu.

Genel

Sarıyer’in Sultanları PTT’ye set vermedi

Published

on

blank

Sultanlar Ligi‘nde Play Off mücadelesi veren Sarıyer’in Sultanları, ligin orta sıralardaki ekibi PTT‘ye karşı zorlanmadı ve salondan 3-0’lık galibiyetle ayrıldı.

Sultanlar Ligi’nde üst üste iki zorlu maçta THY’ye 3-0, Vakıfbank’a ise 3-1 mağlup olan Sarıyer Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, Play Off iddiası için mutlak kazanması gereken mücadelede konuk ettiği PTT’yi 3-0 mağlup etti. Bahçeköy Orman Fakültesi’nde oynanan ve Sarıyer Belediyesi’nin Kilyos Sosyal Tesisleri’nde kalan depremzedelerin de izlediği mücadelede Sarıyer’in Sultanları, ilk seti 25-18, ikinci seti 25-20 ve üçüncü seti de 25-17 kazandı.

GALATASARAY’A KONUK OLACAK

21. haftayı 8. sırada tamamlayan Sarıyer Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, 22. haftada Burhan Felek Spor Salonu’nda ligin güçlü ekiplerinden Galatasaray’a konuk olacak. Bu zorlu mücadele, 1 Nisan Cumartesi saat 15:00’te oynanacak.

Continue Reading

Genel

Derya Avcı DP’den aday adayı oldu

Published

on

blank

28 yıldır çalıştığı devlet memurluğu görevinden emekliye ayrılan Derya Avcı, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve TBMM seçimleri öncesinde Demokrat Parti’den Milletvekili Aday Adayı oldu.

BASK İstanbul İl Temsilcisi ve TEÇ-SEN İstanbul İl Başkanı Derya Avcı, 28 yıldır çalıştığı devlet memurluğu görevinden emekliye ayrılmasının ardından 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve TBMM seçimleri öncesinde Millet İttifakı ortağı Demokrat Parti’den, “Yeter! Söz milletindir.” diyerek Milletvekili Aday Adayı olduğunu duyurdu. Uzun yıllardır sendikal faaliyetlerde aktif görevlerde bulunan Avcı, mücadelesini daha etkin bir şekilde meclis çatısı altında sürdürmek istediğini ifade etti.

blank

Continue Reading

Genel

CHP’li belediye başkanları Ankara’da toplandı

Published

on

blank

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında Ankara’da düzenlenen Belediye Başkanları Toplantısı’na katıldı.

“Yerelde yaptık, genelde de başaracağız” sloganı ile açılış konuşmasına başlayan Seyit Torun’un ardından Onursal Adıgüzel seçim güvenliği konusunda bilgilendirme yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş‘ın konuşmaları ile devam eden toplantı Kemal Kılıçdaroğlu’nun belediye başkanlarına hitap etmesiyle son buldu.
Basına kapalı gerçekleşen toplantı ile ilgili bilgi veren Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, güçlü yerel yönetimler kavramına vurgu yapıldığını söyledi.

Yaşamın merkezinde olan yerel yönetimlerin yetki ve imkanlarının artırılması ile sorunların daha kısa sürede ve daha doğru şekilde çözüleceğinin önemli olduğunu belirten Başkan Genç, “Yerel yönetimler katılımcılığın en önemli basamağıdır. Bu nedenle de demokrasinin gelişmesi için çok önemli rol oynamaktadırlar. Ayrıca sorunların tespitini daha kolay yapmak ve sürdürülebilir bir anlayışla çözebilmektedirler. Bu temelde paylaşımların yapıldığı toplantı çok başarılı geçti” dedi.

blank

Continue Reading

Popüler

blank