Connect with us

Genel

Sarıyer Belediyesi’nin eski belediye başkan yardımcısı hayatını kaybetti

Published

on

blank

Rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan Sarıyer Belediyesi Eski Belediye Başkan Yardımcısı Recep Yel, hayatını kaybetti.

2009 yılında CHP’den Sarıyer Belediye Başkanı seçilen Şükrü Genç’in ilk dönem kadrosunda yer alan ve o dönemde başkan yardımcılığı görevini yürüten Recep Yel, evinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Ancak Yel, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Başkan Genç ve birçok partili, üzüntülerini sosyal medyadan dile getirdi.

“EMEKLERİNİ ASLA UNUTMAYACAĞIZ”

Recep Yel’in vefat haberini büyük bir üzüntüyle öğrenen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Uzun yıllar birlikte görev yaptığım, değerli çalışma arkadaşım, eski başkan yardımcımız Recep Yel’i kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Sevgili Recep’i ve emeklerini asla unutmayacağız. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesi ve çalışma arkadaşlarıma da başsağlığı dilerim.” mesajını paylaştı.

Genel

FSM’de köpeklerin saldırısına uğrayan genç kız yaralandı

Published

on

blank

Sarıyer’in Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’nde işe gitmek için evden çıkan 25 yaşındaki Hatice Ağır’a, sokak köpekleri saldırdı. Ağır, çevredekiler tarafından kurtarıldı.

Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’nde geçen cumartesi sabahı Hatice Ağır, işe gitmek için evden çıktı. Ancak evinin bulunduğu sokağın başına geldiğinde sokak köpeklerinin saldırısına uğradı. Kollarıyla yüzünü korumaya çalışan Ağır, köpekler tarafından yerde sürüklendi. Çığlıklar üzerine evlerinden koşanlar, ellerine aldıkları sopalarla köpekleri uzaklaştırarak, genç kızı kurtardı. Köpeklerin kolundan, omuzundan, bacaklarından ve parmağından ısırarak yaraladığı Hatice Ağır, yakınları tarafından Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü.

SOKAKLARDA YÜRÜYEMİYORUZ

Sokak köpeklerinin sürekli birilerine saldırdığını ifade eden mahalleliler, sokakta rahat gezemediklerini ve bu yüzden çok tedirgin olduklarını söylediler. Bu sebeple mahalleli, sokak köpekleriyle ilgili kalıcı çözüm bulunması için imza topladı.

 

Continue Reading

Genel

Babaların hediyesi Sarıyer Belediyesi’nden

Published

on

blank

Bugün 20 Haziran Pazar, yani babalar günü. Onların emeklerini bir ömür çalışsak bile ödeyemeyiz belki. Korktuğumuz, mutlu olduğumuz her anımızda sığındığımız en güvenli liman hep babamız olur. Sarıyer Belediyesi yasakların olduğu bu günlerde de babaları yalnız bırakmadı. Belediye Başkanı Şükrü Genç’in yazdığı mektup ve hediyeler kapı kapı dolaşılarak dağıtıldı.

“Baba, anne kadar sevgisini belli edemeyebilir, üzüntülerini de. Ağlarken göremezsiniz belki. Yorulduğunu anlamayabilirsiniz. Ama babalar çok sever. Uyurken sever, gözleriyle sever, evlatları için yorulurken sever. Üzülürler, ağlarlar ama ayakta kalırlar. Zordur baba olmak, ama en güzel meslektir yaşamda” diyen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç babaları unutmadı. Sarıyer Belediyesi pandemi koşullarından dolayı evlerinden çıkamayan babalar için hediyeler hazırladı. Evlere kapandığımız şu günlerde babaların yüzünü bir nebze de olsa güldürmeyi başaran belediye, en zor anlarda olduğu gibi mutluluk veren bu anlarda da vatandaşlarla kucaklaştı. Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Nadir Günday’a eşlik eden mahalle muhtarı Nurcan Kocaer, CHP Sarıyer Kadın Kolu Başkanı Sunay Sevinç ve Muhtarlıklar İşleri Müdürü Gönül Kıral, Kısırkaya Mahallesi’ni dolaşıp yüzün üzerinde aileyi ziyaret ederek babalar gününü kutladı.

blank

Continue Reading

Genel

Memleket Partisi Sarıyer, yerel basınla kahvaltıda buluştu

Published

on

blank

Sarıyer’de ilçe örgütlenmesini oluşturan Memleket Partisi, ilçe başkanlığı binasında yerel basını ağırladı. Kahvaltılı toplantıda yerel basının soruları cevaplandı.

Büyükdere’de Sarıyer İlçe Başkanlığı binasını açan Memleket Partisi Sarıyer, kahvaltıda yerel basını ağırladı. Sarıyer Son Baskı gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Çetin Ali Aytaç’ın da yer aldığı kahvaltıda Memleket Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı Mehmet Deniz, Sarıyer Kurucu İlçe Başkanı Doğan Altıntaş ile kurucu yönetim kurulu üyeleri yer aldı. Altıntaş ve Deniz, yerel basının önemine vurgu yaptı ve yerel basınla bir arada olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

MEHMET DENİZ: “HER PARTİNİN OYUNA TALİBİZ”

Basınla gerçekleşen kahvaltının ardından soruları cevaplayan Memleket Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı Mehmet Deniz, “CHP Sarıyer’de 7 yıla yakın ilçe başkanlığı yaptım. İlçe başkanı olduğum dönemlerde de yerel basına çok önem verdim. Yerel basının gücünü unutmamamız gerekir. Şimdi Memleket Partisi’ndeyiz. Genel Başkanımız Muharrem İnce’ye inandığımız, güvendiğimiz için buradayız. İktidar partisi ülkeyi çok kötü yönetmektedir ve her geçen gün oy kaybetmektedir. İktidar partisi oy kaybederken, doğal olarak ana muhalefet partisinin oyunun yükselmesi gerekir. Doğanın kanunu böyledir. Ancak bizim ülkemizde bu durum, tam tersi olarak, yani doğanın kanununa karşı olarak işlemektedir. İktidar oy kaybederken, ana muhalefet partisi de oy kaybetmektedir. Cumhuriyet Halk Partisi’nde yıllarca mücadele ettik. Ancak özünden saptığı için, beklentileri karşılayamadığı için bu gün Memleket Partisi’ndeyiz. Bizim mücadelemiz iktidar partisi olan AK Parti’ye karşıdır. Bu gün Türkiye yönetilememektedir. Türkiye’nin birçok aşılamayan sorunu vardır. Biz, bu sorunları aşmak için Memleket Partisi ile yola çıktık. CHP’den bize durduk yere sataşma gelmediği müddetçe CHP hakkında herhangi bir söylemde bulunmayacağız. Halkın yeni bir arayışı var. Mevcut düzen partilerinden vatandaşlarımızın bıktığını görüyoruz. Kararsızlar, ana muhalefet partisi konumuna gelmiş durumdadır. Biz, Memleket Partisi olarak her partinin oyuna talibiz. Eleştiriye açık bir partiyiz. Partisinden umudunu kesen, kararsız kalan tüm vatandaşlarımızın oyuna talibiz. Memleket Partisi, Atatürk’ün ilkelerini her zaman savunan ve o ilkelerden asla sapmayan bir partidir. Atatürk’le sorunu olanla bizim işimiz olmaz. Genel Başkanımız Muharrem İnce’nin de dediği gibi, “Ne Cumhur, ne Millet, tek yol Memleket” diyerek, Atatürk ilkelerinden sapmayan, Atatürkçü olan, ülkesini seven tüm vatandaşlarımızı Memleket Parti’mize bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

ALTINTAŞ: “SARIYER’DE BİRİNCİ PARTİ OLMAK İSTİYORUZ”

İl Başkan Yardımcısı Mehmet Deniz’in ardından söz alan ve yerel basının sorularını cevaplandıran Memleket Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Doğan Altıntaş ise “CHP’de çeşitli kademelerde yıllarca görev yaptım. Daha önce CHP’den Tekirdağ Şarköy Belediye Başkan Aday Adaylığı sürecim de oldu. Bir şeylerin doğru gitmediğini gördüğümüz ve de Genel Başkanımız Muharrem İnce’ye inandığımız için yolumuza Memleket Partisi’nde devam etme kararı aldık. Sarıyer’in sorunlarını çok iyi biliyoruz. Bu gün burada bizimle bulunan siz yerel basınımıza çok teşekkür ederiz. Partimizin kongre süreçlerinden sonra sahada çok hızlı bir şekilde çalışmaya başlayacağız. Sarıyer’de birinci parti olmak istiyoruz.” diye konuştu.

blank

Continue Reading

Popüler