Connect with us

Genel

Sarıyer Spor Kulübü seçime gidiyor

Published

on

blank

TFF 2. Lig’de Play Off biletini kaçıran, üst üste kötü sonuçlar alan, oynadığı kötü futbolla taraftarlarını çileden çıkaran Sarıyer’de Olağanüstü Seçimli Genel Kurul kararı alındı.

Beyaz Martılar’da kabus gibi geçen sezonun ardından Olağanüstü Seçimli Genel Kurul kararı alındı. Alınan başarısız sonuçların ve son olarak Play Off’a kalma şansının yitirilmesinin ardından Sarıyer taraftarları, sosyal medya hesapları üzerinden Sarıyer Spor Kulübü başkanı Saffet Akkoyun’u ve yöneticilerini istifa çağırmıştı. Yaşanan bu tepkilerin ardından Sarıyer Spor Kulübü, 29 Mayıs 2021 Cumartesi günü saat 16:00’da Sarıyer Spor Kulübü Eski Sular Caddesi No: 46 adresinde bulunan halı sahada Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu’nu yapacak. Çoğunluğun sağlanamaması halinde ise 5 Haziran 2021 Cumartesi günü aynı yer ve saatte çoğunluğa bakılmaksızın seçimin yapılacağı belirtildi.

ADAYLIK İÇİN İKİ İSİM KONUŞULUYOR

Sarıyer’de alınan seçimli olağanüstü kongre kararının ardından iki ismin adı başkan adaylığı için geçmeye başladı. Her seçim öncesinde aday olmayacağını dile getirse de, aday olan ve kazanan Saffet Akkoyun’un, yönetimini değiştirerek yeniden aday olması bekleniyor. Bir diğer ismin ise Nevzat Aydın olması bekleniyor. Girişimci, yemeksepeti.com’un kurucu ortağı olan Nevzat Aydın’a Sarıyerli bazı taraftarların da adaylık konusunda destek olduğu, Aydın’ın adaylığının da güçlü bir ihtimal olduğu söyleniyor.

 

 

Genel

Sarıyer’deki köpek otelinde dehşet

Published

on

blank

Sarıyer’deki hayvan otelinde köpeği, başka bir köpeğin saldırısı sonucu ölen Beliz Naz Özışıkçılar savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Beliz Naz Özışıkçılar, Sarıyer’deki köpek oteline 18 Temmuz’da yurt dışı seyahatine gitmeden önce Pomerian cinsi Puffy isimli köpeğini bıraktı. Otelde bulunan Staffordshire cinsi köpek, Puffy’e saldırdı. Otel çalışanının gözlerinin önündeki saldırıda Puffy hayatını kaybetti. Olayın ardından Özışıkçılar, avukatı aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Özışıkçılar, yurt dışında olduğu sırada bilinmeyen bir numaradan arandığının anlattığı dilekçede, arayan kişinin kendisine köpeğinin öldüğünü söylediği belirtildi. Otelde çalışan bir kadının saldırıyı görmesine karşın durdurmadığı kaydedilen dilekçede işletmecinin otele en fazla 12 köpek alınabileceğini söylediği ancak otelde 22 köpeğin kaldığı öne sürüldü

Suç duyurusu dilekçesinde, otel sahibi Neva D.T. ile otel çalışanının ‘görevi kötüye kullanma’ suçundan 1 yıldan 7 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

Continue Reading

Genel

Tarabya’da 4 ton midye ele geçirildi

Published

on

blank

Sarıyer’de denetim yapan İstanbul Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, Tarabya sahilinde yasadışı yollarla avlanan 4 ton canlı midye ele geçirdi.

Sarıyer’de ekipleri, kaça midye avcılığına yönelik operasyon düzenledi. Sarıyer sahil şeridinde dün yapılan operasyona İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Sarıyer İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta, Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Sarıyer Belediye Başkanlığı Zabıta ekiplerinden oluşturulan 47 kişilik ekip katıldı. Yapılan denetimlerde 138 çuval içerisinde yaklaşık 4 ton yakın midye ele geçirildi. Ele geçen midyeler, çuvallar yırtılarak tekrar doğal ortamı olan denize bırakıldı.

Denetimlerde kaçak midye avcılığı yaptığı belirlenen 6 kişiye 11 bin 997 TL ceza kesildi.

Continue Reading

Genel

Sarıyer Akademi kabul sınavı yapıldı

Published

on

blank

Mezun grubundaki öğrenciler sınavlara Sarıyer Akademi’de hazırlanabilmek için ter döktü. 250 kişinin başvurduğu sınavlarda sosyal mesafe kuralına göre sınıflara alınan öğrencilerin ateşi ölçüldü, el dezenfektanı kullanmaları sağlandı. Sınıflara tıbbı maske konuldu.

Sarıyer Akademi’de mezun durumdaki öğrenciler için kurum kabul sınavları başladı. 250 kişinin katıldığı ücretsiz sınavlarda öğrenciler maskelerini takıp salonlara sosyal mesafeye uyarak girdi, sınıflarda mesafeli oturdu. Öğrenciler sınavlardan önce Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nin bahçesinde sosyal mesafeli olarak sıraya girerken, girişte ateş ölçümü yapıldı. Sınıflar ise sınav aralarında dezenfekte edildi.

100 ÖĞRENCİ AKADEMİLİ OLACAK

Herkese kaliteli eğitim misyonuyla hareket ettiklerini söyleyen Sarıyer Akademi Kurum Müdürü Sami Görey, “Bugün itibariyle 250 civarı öğrenci sınava başvurdu. Bu çocukların çoğu mezuna kalmış veya istediği bölümleri hedefleyen öğrenciler. Biz bunların içerisinden üç sayısal, iki de eşit ağırlık sınıfı olmak üzere 100 öğrencinin kaydını yapacağız. Salı gününden itibaren öğrencilerimizi kurumumuza almaya başlayacağız” dedi.

Continue Reading

Popüler

blank