Connect with us

Genel

TDP lideri Sarıgül’den Sarıyer’e ziyaret

Published

on

blank

Türkiye Değişim Partisi’nin Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Çayırbaşı’nda yer alan Türkiye Değişim Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı’na ziyarette bulundu. Türkiye gündemine dair önemli açıklamalarda bulunan Sarıgül, Sarıyer’in ormanıyla, boğazıyla ve tarihiyle Türkiye’nin en güzel ilçelerinden biri olduğunu ifade etti.

Türkiye Değişim Partisi’nin Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Türkiye’yi karış karış dolaşmaya devam ediyor. Pandemi nedeniyle kısıtlamaların yaşandığı süreçte TDP Sarıyer İlçe Başkanlığı’na ziyarette bulunan Sarıgül’e TDP İstanbul İl Başkanı Yusuf Polat, TDP Kadın Kolları Genel Başkanı Canan Ceylan, TDP İstanbul İl Sekreteri Nail Uludemirciler, TDP İstanbul Kadın Kolları Başkanı Kader Yeğit, TDP Sarıyer İlçe Başkanı Murat Kemer, TDP Sarıyer Kadın Kolları Başkanı Hülya Çavdar, TDP İstanbul Kadın Kolları Başkanı Kader Yeğit, genel merkez, il ve ilçe yöneticileri eşlik etti.

TDP Genel Başkanı Sarıgül, partisinin dil, din, ırk, kültür ve mezhep farkı gözetmeyen bütün ulusumuzu kucaklayan Türkiye’nin demokratik kitle partisi olduğunu söyledi.

“SAĞIN YA DA SOLUN BEKÇİSİ DEĞİLİZ”

Türkiye Değişim Partisi’nin, Atatürk ilkelerine bağlı, cumhuriyetin değerlerini geliştirip, güçlendiren, inançlara saygılı, laikliği her zaman savunan, üretimi destekleyen, alın teri emeğin yanında olan bir parti olduğunu söyleyen Sarıgül, “Türkiye Değişim Partisi, düşünce reformu yapan bir partidir. Parti olarak sağın ya da solun asla ve asla bekçisi değiliz. Biz sağ elimizle sol elimizi birleştiriyoruz. Türkiye sağcıydı, solcuydu, şu etnik kökendendi diyenlerden çok çekti. Vicdan, merhamet, ulusal birlik diyen bütün yurttaşlarımızı kucaklıyoruz” dedi.

“İKİ GÖREVİMİZ VAR”

Sarıgül, parti olarak iki görevlerinin olduğunu ifade ederek, “Birinci görevimiz, atalarımızın, dedelerimizin, ecdatlarımızın bize bıraktığı ay-yıldızlı bayrağımızı Almanya, Fransa ve İngiltere’nin önüne çekmek, ikinci görevimiz ise hudut ve bayrak birliği diyen devletimizin bölünmez bütünlüğünü savunan, inançlara saygılı, laikliği her zaman ön planda tutan Atatürk milliyetçiliğini kendisine şiar edinmiş Türkiye Değişim Partisi bayrağını Ankara’nın burçlarına dikmek” dedi.

SARIGÜL’DEN İLÇE BAŞKANI KEMER’E TEBRİK

Geçtiğimiz aylarda açılan ilçe binasını gezen Mustafa Sarıgül, ilçe binasının çok güzel dizayn edildiğini ifade etti.  İlçe Başkanı Murat Kemer’i ve ekibini tebrik eden Sarıgül, TDP Sarıyer İlçe Başkanlığı’nın diğer ilçelere örnek olması gerektiğini belirtti ve “İlçe Başkanımız Murat Kemer değişime ‘Bismillah’ dedi. Çok güzel bir ilçe binasını hizmete açtı. Kendisini ve ekibini tebrik ediyorum. Türkiye’deki değişime katkı sunacak bu binada sizlerle bir arada olmaktan dolayı çok mutluyum. Pandemi nedeniyle katılımın az olmasını istedim. Yoksa bu gün burada çok daha coşkulu bir ortamda birlikte de olabilirdik.” dedi.

blank

KEMER: “İKTİDAR YOLCULUĞUMUZ SARIYER’DEN BAŞLAYACAK”

TDP lideri Sarıgül’ün ziyaretinden büyük bir memnuniyet duyduğunu belirten Sarıyer İlçe Başkanı Murat Kemer, İlçe binamızın açılış törenine katılmadığınızdan dolayı sizlerin de üzüntü duyduğunuzu biliyoruz. Fakat bugün yaptığınız ziyaret bizleri son derece mutlu etti. TDP Sarıyer İlçe Başkanlığı olarak ilçemizi için var gücümüzle çalışacağız. Sizin liderliğinizde Sarıyer’in sorunlarını çözüp, taleplerini yerine getirmek için mücadele vereceğiz. Yerel belediyeciliğin nasıl yapılması gerektiğini göstereceğiz. Bu anlamda Türkiye’deki iktidar yolculuğumuza Sarıyer’den başlayacağız.” ifadelerini kullandı.

blank

İL BAŞKANI POLAT: TDP’DE SİYASET YAPMAK PERFORMANS ODAKLIDIR

TDP İstanbul İl Başkanı Yusuf Polat, “Yaklaşık 5 aylık gibi bir süre içerisinde İstanbul’daki 23 ilçemizin teşkilatlanma çalışmalarını tamamladık ve kongrelerini gerçekleştiriyoruz. Hedefimiz Haziran ayının ilk haftasına kadar ilçe kongrelerimizi tamamlamak. Akabinde il ve genel kurultayımızı yapacağız. Türkiye Değişim Partisi’nde siyaset yapmak performans odaklıdır. Vatandaşın yüreğine dokunabilmek çok önemli. Bu misyonu da Genel Başkanımız Mustafa Sarıgül’den alıyoruz. Allah hepimizin yolunu açık etsin.” diye konuştu.

SARIGÜL’DEN GENÇLERE ÇAĞRI

Gençlere çağrıda bulunan Sarıgül, “Gençler! Korkmayın, eleştirin, düşüncelerinizi ifade edin. Siyasal, ekonomik, sosyal, toplumsal, tarım, hayvancılık, sanat, sağlık, kültür, demokrasi, özgürlük, eğitim, beyin göçü ile ilgili fikirlerinizi Türkiye Değişim Partisi’nin kürsülerinden anlatın” diye konuştu.

“ESNAFIN DURUMU İÇLER ACISI”

Esnafın zor durumda olduğunun altını çizen Sarıgül, “Gittiğim her şehirde esnafımızı geziyor, sorunlarını ve taleplerini dinliyorum. Açıkçası esnafın durumu içler acısı. Maalesef ülkemizdeki ekonomik yangın her geçen gün büyüyor. Pandemi devam ettiği süre içerisinde kısa çalışma ödeneğinin devam etmesi şart. Türkiye Değişim Partisi’nin iktidarında dolaylı olarak yaklaşık 15 milyon yurttaşımızı ilgilendiren esnaf bakanlığını kuracağız” dedi.

blank

blank

Genel

EÇADEM çocukları engel tanımıyor

Published

on

blank

EÇADEM öğrencileri, Dünya Engelliler Günü’nde Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde muhteşem bir etkinliğe imza attı. Ritimden dramaya, halk oyunlarından piyanoya kadar hazırladıkları sahne şovlarını aileleri için sergileyen çocukların mutlulukları görülmeye değerdi.

Sarıyer Belediyesi ve Koç Üniversitesi iş birliği ve İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle kurulan Engelli Çocuk ve Ailelerine Destek Merkezi (EÇADEM) öğrencileri, Dünya Engelliler Günü’nde hazırladıkları gösterilerle gönülleri fethetti. Piyano gösterisi ile başlayan etkinlik ritim gösterisiyle devam etti. Yeşilçam filmlerinden kesitlerin yer aldığı oyunda Adile Naşit ve Türkan Şoray gibi usta oyuncuları canlandıran öğrencilerin performansı büyük alkış aldı. Etkinlikte Burak Pasun’un zeybek gösterisi büyük beğeni kazanırken, insan ve hayvan etkileşiminden yararlanarak, fizyolojik ve psikolojik mekanizmaları harekete geçiren, metabolizmada sağlığı olumlu yönde geliştiren değişiklikleri başlatan hayvan destekli terapi gösterisinin ardından sahne alan halk oyunları ekibini izleyenler ayakta alkışladı.

Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Coşkun, Koç Üniversitesi Rektör Vekili ve Akademik İşlerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Zeynep Gürhan Canlı, EÇADEM Müdürü Arzu İnan, Sarıyer Belediyesi Meclis Üyeleri Hayrettin Dereli ve Nihal Yeşilbaş ile EÇADEM öğrencilerinin aileleri katıldı.

YAŞAMLARINA DOKUNUYORUZ

6 yıl önce engelli çocuklara ve ailelerine destek vermek amacıyla EÇADEM’in kurulduğunu ifade eden Koç Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Zeynep Gürhan Canlı, “Engelli çocukların ve ailelerinin bakım ile danışmanlık hizmetlerinin verilmesi, bu vesile ile aile bütünlüğünün korunması, yaşam kalitesinin yükseltilmesi amacıyla çok önemli bir görevi yerine getiren EÇADEM projesine büyük katkı sağlayan Sarıyer Belediyesi’nden onur duyduğumuzu belirtmek isterim. EÇADEM olarak engelli bireylerin ve ailelerinin yaşamlarına dokunmak, ailelerin bakım ve yüklerine nefes olabilmek, gençlerimizin öz bakım becerilerini ve öz güvenlerini artıracak çalışmalar yaparak onlara katkı sağlamak için çok çalışıyoruz” dedi.

SINIRLAMANIN KİMSEYE FAYDASI YOK

Yaşamın her alanında engelli bireylerin hayat kalitelerini arttıran projelere imza atmaya büyük özen gösterdiklerinin altını çizen Sarıyer Başkan Yardımcısı Hüseyin Coşkun, “Yaşam bize sızlanmanın hiç kimseye faydası olmadığını öğretti. EÇADEM, oluşturacağınız küçük yaşam alanının koca yüreklere, milyonlara nasıl ulaşabildiğinin en somut örneğidir. Bireyi, sadece kendisine yapılacak eğitimle değil, ailesinin ruhsal olarak, psikolojik olarak duruma hazırlanması ile ilgili yapacağımız çok şey var. Küçük küçük fedakarlıklarla kocaman yüreklere dokunabiliriz” dedi.

Continue Reading

Genel

Reşitpaşa’da amcasıyla bekçiyi yaralayan şahıs intihar etti!

Published

on

blank

Reşitpaşa’da yolda yürüyen bekçi Kerem C. ile amcası Sadık C.’yi silahla ağır yaralayan Hüseyin Arslan(20) aynı silahla intihar etti.

Olay, saat 22.00 sıralarında, Sarıyer Reşitpaşa Mahallesi Kıbrıs Caddesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, istirahatte olan bekçi Kerem C. ile amcası Sadık C. caddede yürüdükleri sırada silahlı saldırıya uğradı. Ağır yaralanan amca ile yeğen ihbar üzerine sevk edilen sağlık ekiplerince hastaneye kaldırıldı. Olaya ilişkin çalışma başlatan polis ekipleri, saldırıyı gerçekleştiren Hüseyin Arslan’ın motosikletle kaçtıktan sonra Cengiz Topel Caddesi’nde aynı silahla kendisini başından vurarak intihar ettiği ve hayatını kaybettiği belirlendi.

Ekiplerin olaya ilişkin çalışmaları sürüyor.

Continue Reading

Genel

Kılıçdaroğlu’ndan İstinye’ye ziyaret

Published

on

blank

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Sarıyer İstinye’deki İspirliler Derneği’nde vatandaşlarla buluştu.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Sarıyer İstinye’de bulunan Erzurum İspirliler Derneği’nde mahallelilerle bir araya geldi. Kılıçdaroğlu’na CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç ve CHP İstanbul Milletvekili Gökan Zeybek de eşlik etti. Mahallede yoğun ilgiyle karşılanan Kılıçdaroğlu, yaptığı konuşmada ekonomiden, yaşam koşullarına dair ülkemizin içinde bulunduğu sıkıntılı süreçle ilgili önemli konulara değindi. Dernek yöneticilerinin sorularına da cevap veren Kılıçdaroğlu, onlara CHP’nin tüm bu sorunları nasıl çözeceğini de birçok çözüm yolu sunarak anlattı.

 

Continue Reading

Popüler

blank