Connect with us

Genel

Sarıyer’de Cumhuriyet Bayramı coşkusu yaşanıyor

Published

on

blank

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 99. yılı Sarıyer’de büyük bir coşkuyla kutlanacak. 22 Ekim’de başlayacak etkinlikler kapsamında Cem Belevi, Can Gox, Nurettin Rençber, Ender Balkır, Zafer Gündoğdu, Hüseyin Ay gibi ünlü isimler sahne alacak. Kutlamalar, dolu dolu geçen bir haftanın ardından 29 Ekim günü fener alayı ve sonrasında Hayko Cepkin konseriyle final yapacak.

Sarıyer’de Cumhuriyet coşkusu bu yıl da sokaklara taşacak. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı farklı mahallelerde sekiz gün sürecek etkinliklerle kutlanacak. Programlar 22 Ekim Cumartesi günü 20.00’da Sarıyer Merkez Meydan Parkı’nda müzisyen Suat Erdem ve Melis Sökmen’in yanı sıra sokak müzisyenlerinin sahne alacağı caz konseriyle start verecek. Sekiz gün boyunca konserler, üniversite müzik gruplarının performansları, bando gösterileri, kortej yürüyüşü, halkoyunları performans gösterileri, paneller ile devam edecek. Etkinlikler kapsamında 2. Sarıyer Belediyesi Uluslararası Boğaziçi Kültür Sanat ve Halk Dansları Festivali ile Aşık Veysel’i anma etkinliği de düzenlenecek.

ÜNİVERSİTELİLER GENÇLİK KONSERİNDE BULUŞACAK

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında bu yıl ilk kez “Gençlik Konserleri” düzenlenecek.  Konserlerin ilki; İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Nişantaşı Üniversitesi, İstinye Üniversitesi, Beykent Üniversitesi ve MEF Üniversitesi’nden öğrencileri müzik kulüplerinin katılımıyla 23 Ekim Pazar saat 17.00’da Sarıyer Merkez’de gerçekleşecek. Öğrencilerin ardından ünlü pop şarkıcısı Cem Belevi sahne alacak. Yine Sarıyer Merkez’de 25 Ekim Salı günü 20.00’da başlayacak ikinci konserde ise Namaste Müzik Grubu ve Can Gox sevenleriyle buluşacak.

CUMHURİYET OZANLARI AŞIK VEYSEL’İ ANACAK

Birbirinden renkli etkinliklerle Sarıyerlilere unutulmaz bir hafta yaşatan Sarıyer Belediyesi, Cumhuriyet Haftası etkinlikleri kapsamında dünyaca ünlü halk ozanı Aşık Veysel’i anacak. Sarıyer Meydan’da düzenlenecek anma programında Nurettin Rençber, Ender Balkır, Zafer Gündoğdu ve Sarıyer Belediyesi Türk Halk Müziği Korusu ile Hüseyin Ay gibi Türk Halk Müziği’nin ustaları Aşık Veysel türkülerini Sarıyerliler için seslendirecek.

6 ÜLKE 8 ŞEHİR SARIYER’DE BULUŞACAK

26 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında 2. Sarıyer Belediyesi Uluslararası Boğaziçi Kültür Sanat ve Halk Dansları Festivali de düzenlenecek. 25 Ekim’de başlayacak festivalde; Bulgaristan, Hindistan, KKTC, Moldova, Rusya, Sırbistan’ın yanı sıra Artvin, Aydın, Diyarbakır, Edirne, Eskişehir, Hakkari, Hatay ve Sarıyer’den halkoyunları grupları katılacak.

FİNALDE HAYKO CEPKİN SAHNE ALACAK

Bir hafta boyunca Cumhuriyet Bayramı kutlamaları için titizlikle çalışan Sarıyer Belediyesi, 29 Ekim günü için muhteşem bir final hazırladı. Saat 10.00’da geçit töreniyle başlayacak final programı 18.00’da Cumhuriyet Korteji ile devam edecek. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Kefeliköy’den başlayıp Sarıyer Merkez’e kadar devam edecek fener alayıyla sokaklar kırmızı beyaza boyanacak. Katılımcı ülkelerin halk dansları gösterisiyle başlayacak Sarıyer Merkez’deki kutlamalar ise Hayko Cepkin konseriyle son bulacak.