Connect with us

Genel

Sarıyer’de kar yağışı etkili oluyor! İşte kar yağışının süreceği tarih…

Published

on

blank

İstanbul’da beklenen kar yağışı gece saatlerinden itibaren Sarıyer’de de etkisini hissettirmeye başladı ve ilçenin büyük bir kısmında, özellikle yüksek kesimlerinde bembeyaz örtü oluşturdu. Tahminlere göre kar yağışı asıl etkisini bugün göstermeye başlayacak ve hafta ortasına kadar aralıklarla devam edecek.

Beklenen soğuk hava dalgası yurda ulaştı ve özellikle yurdun kuzeybatısında birçok şehir karla kaplandı. Karlı hava dalgasının İstanbul’da bugün öğlen saatlerinde etkili olması bekleniyordu; ancak sistem erken giriş yaptı ve gece saatlerinden itibaren kar yağışı başladı.

İSTANBUL’DA KAR YAĞIŞI NE ZAMANA KADAR SÜRECEK?

Dün gece saatlerinde İstanbul’da etkili olmaya başlayan kar yağışı perşembe gününe kadar devam edecek. Hafta ortasından sonra hava sıcaklıkları adım adım yükselişe geçecek ancak hızlı bir sıcaklık yükselişi olmayacak.

SALI GÜNÜ TÜM YURDU SARACAK

Tahminlere göre soğuk hava sistemi ülke genelinde en geniş çaplı etkiyi salı günü oluşturacak. Kıyı Ege ve Güney Doğu Anadolu Bölgesi hariç tüm bölgeler kar yağışından etkilenecek. İstanbul en az 4 gün kar yağışı görecek.

blank

İSTANBUL İÇİN HER ŞEY YENİ BAŞLADI

İstanbul’da bugün etkisini artırarak devam etmesi beklenen kar yağışının zaman zaman yoğunlaşarak birkaç gün daha sürmesi bekleniyor. Deniz üstünden gelen kütlelerin denk geldiği noktalarda ciddi kar yağışları bekleniyor. Megakent’in kıyı kesimlerine bile 5 santimetrenin üzerinde kar örtüsü oluşacağı tahmin ediliyor.

SARIYER BELEDİYESİ EKİPLERİ SAHADA

Sarıyer’in özellikle yüksek kesimlerinde daha yoğun olmak üzere etkili olan kar yağışı için Sarıyer Belediyesi ekipleri önlemlerini almaya başladı. Sarıyer Belediyesi ekipleri, ilçenin dört bir yanında hız kesmeden çalışmalarını sürdürüyor.