Connect with us

Genel

Sarıyer’in AFAD Gönüllüleri deprem bölgesinde büyük çaba gösterdi

Published

on

blank

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ili etkileyen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki depremin ardından afet bölgesine giden Sarıyer AFAD Gönüllüleri, 7 gün boyunca bölgede büyük bir çaba göstererek çalıştı.

AFAD Sarıyer Gönüllüleri Koordinatörü Fulya Kaya tarafından oluşturulan ekip, deprem bölgesinde yara sarmak için canla başla çalıştı. Sarıyer’den bölgeye gönderilen ekiplerin koordinasyonunu sağlamanın dışında her türlü ihtiyaçları temin etmek için de çaba gösteren Sarıyer ekibi, sahadaki diğer ekiplerin lojistik ihtiyaçlarının karşılanmasında, afetzedelere gıda, ilaç ve çadır gibi ihtiyaçların sağlanmasında, afetzedelerin ve saha gönüllülerinin tahliye edilmesinde büyük bir özveri ile çalıştı.

SAHA EKİPLERİNİN MAĞDURİYETİNİ ÖNLEDİ

Sahadaki diğer ekiplerin ihtiyaçlarını karşılamak için mücadele eden Sarıyer AFAD koordinasyon ekibi, hayırseverler, bireysel gönüllüler, iş insanları ve diğer afetle mücadele ekipleri gibi afet anında ihtiyaçları karşılayabilecek pek çok şirket, kişi, kurum ve kuruluşu kendi veri havuzunda toplayarak, sahadaki gönüllü ekiplerin zor durumda kalmasını engelledi. Özellikle çadır tedariki konusunda sıkıntı yaşanan afet döneminde, deprem bölgelerindeki tüm çadır kentlerin ve tahliye noktalarının bilgilerini veri havuzunda birleştiren gönüllü ekip, talepte bulunan saha ekiplerini çadır kentlere, transfer olması gereken ekipleri ise transfer noktalarına yönlendirerek, saha ekiplerinin mağduriyetini önledi. Gönüllü ekiplerle iletişimi, depremin ilk gününden itibaren hiç koparmayan koordinasyon ekibi, depremin ikinci gününün gecesinde, dışarıda mahsur kalan gönüllü bir ekibin başarılı bir şekilde transfer edilmesini sağladı. Koordinasyon ekibi, sahadaki son gönüllü İstanbul’a dönünceye kadar faaliyet göstermeye devam etti.

AFETZEDELERİN İHTİYAÇLARI İÇİN KOŞTURDULAR

Sahadaki gönüllülerin haricinde Whatsapp gruplarına gelen ihbarları da değerlendirerek afetzedelerin ve diğer ekiplerin ihtiyaçlarını tespit eden gönüllüler, yardım sağlayabilecek kişilerle irtibata geçerek, afetzedelerin ve kendilerinden bağımsız ilerleyen diğer gönüllülerin gıda, barınma, ekipman gibi temel ihtiyaçlarının ulaştırılmasına büyük bir ölçüde yardımcı oldu.

Ayrıca AFAD Sarıyer Koordinasyon ekipleri, kendilerinin yardım ulaştıramayacağı durumlarda, AFAD’ın bölgedeki acil durum masalarına ihbarda bulunmayı ihmal etmedi.

Click to comment

Bir Cevap Yazın

Genel

Sarıyer’in Sultanları PTT’ye set vermedi

Published

on

blank

Sultanlar Ligi‘nde Play Off mücadelesi veren Sarıyer’in Sultanları, ligin orta sıralardaki ekibi PTT‘ye karşı zorlanmadı ve salondan 3-0’lık galibiyetle ayrıldı.

Sultanlar Ligi’nde üst üste iki zorlu maçta THY’ye 3-0, Vakıfbank’a ise 3-1 mağlup olan Sarıyer Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, Play Off iddiası için mutlak kazanması gereken mücadelede konuk ettiği PTT’yi 3-0 mağlup etti. Bahçeköy Orman Fakültesi’nde oynanan ve Sarıyer Belediyesi’nin Kilyos Sosyal Tesisleri’nde kalan depremzedelerin de izlediği mücadelede Sarıyer’in Sultanları, ilk seti 25-18, ikinci seti 25-20 ve üçüncü seti de 25-17 kazandı.

GALATASARAY’A KONUK OLACAK

21. haftayı 8. sırada tamamlayan Sarıyer Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, 22. haftada Burhan Felek Spor Salonu’nda ligin güçlü ekiplerinden Galatasaray’a konuk olacak. Bu zorlu mücadele, 1 Nisan Cumartesi saat 15:00’te oynanacak.

Continue Reading

Genel

Derya Avcı DP’den aday adayı oldu

Published

on

blank

28 yıldır çalıştığı devlet memurluğu görevinden emekliye ayrılan Derya Avcı, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve TBMM seçimleri öncesinde Demokrat Parti’den Milletvekili Aday Adayı oldu.

BASK İstanbul İl Temsilcisi ve TEÇ-SEN İstanbul İl Başkanı Derya Avcı, 28 yıldır çalıştığı devlet memurluğu görevinden emekliye ayrılmasının ardından 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve TBMM seçimleri öncesinde Millet İttifakı ortağı Demokrat Parti’den, “Yeter! Söz milletindir.” diyerek Milletvekili Aday Adayı olduğunu duyurdu. Uzun yıllardır sendikal faaliyetlerde aktif görevlerde bulunan Avcı, mücadelesini daha etkin bir şekilde meclis çatısı altında sürdürmek istediğini ifade etti.

blank

Continue Reading

Genel

CHP’li belediye başkanları Ankara’da toplandı

Published

on

blank

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında Ankara’da düzenlenen Belediye Başkanları Toplantısı’na katıldı.

“Yerelde yaptık, genelde de başaracağız” sloganı ile açılış konuşmasına başlayan Seyit Torun’un ardından Onursal Adıgüzel seçim güvenliği konusunda bilgilendirme yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş‘ın konuşmaları ile devam eden toplantı Kemal Kılıçdaroğlu’nun belediye başkanlarına hitap etmesiyle son buldu.
Basına kapalı gerçekleşen toplantı ile ilgili bilgi veren Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, güçlü yerel yönetimler kavramına vurgu yapıldığını söyledi.

Yaşamın merkezinde olan yerel yönetimlerin yetki ve imkanlarının artırılması ile sorunların daha kısa sürede ve daha doğru şekilde çözüleceğinin önemli olduğunu belirten Başkan Genç, “Yerel yönetimler katılımcılığın en önemli basamağıdır. Bu nedenle de demokrasinin gelişmesi için çok önemli rol oynamaktadırlar. Ayrıca sorunların tespitini daha kolay yapmak ve sürdürülebilir bir anlayışla çözebilmektedirler. Bu temelde paylaşımların yapıldığı toplantı çok başarılı geçti” dedi.

blank

Continue Reading

Popüler

blank