Connect with us

Genel

ADD Sarıyer’de Fahrettin Serdaroğlu yeniden başkan

Published

on

blank

13. Olağan Kongresi’ni gerçekleştiren Atatürkçü Düşünce Derneği Sarıyer Şubesi‘nde mevcut başkan Fahrettin Serdaroğlu, tek liste ile girilen seçimde yeniden başkan seçildi.

Atatürkçü Düşünce Derneği Sarıyer Şubesi, 13. Olağan Kongresi’ni Sarıyer Merkez Mahallesi’ndeki Rıfat Ilgaz Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Kongreye, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Ahmet Güveloğlu ve ilçe yöneticileri, İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur ve ilçe yöneticileri, Sarıyerliler Derneği Başkanı Hayati Kaptanoğlu, Emekli Genelkurmay Başsavcısı Hasan Saim Öztürk ve dernek üyeleri katıldı. Tek listeyle yapılan seçimde mevcut başkan Fahrettin Serdaroğlu, 13. Olağan Kongre’de yeniden Atatürkçü Düşünce Derneği Sarıyer Şubesi’nin başkanı seçildi.

GÖREV DAĞILIMI BELLİ OLDU

Fahrettin Serdaroğlu’nun yeniden başkan seçildiği ADD Sarıyer’de yönetim kurulu, Mehmet Kılınç, Zeki Arışan, Ayşe Şanlıtürk, Berkay Öztürk, Ayşegül Oğuz ve Şengül Baydar’dan oluştu. Ayrıca kongre sonrasında görev dağılımı da belli oldu. Fahrettin Serdaroğlu’nun başkanlığındaki ADD Sarıyer’de başkan yardımcılığı görevine Mehmet Kılınç getirilirken, ilçe sekreteri Berkay Öztürk, sayman ise Zeki Arışan oldu. Ayşe Şanlıtürk iletişim sorumlusu olurken, Ayşegül Oğuz ve Şengül Baydar da kültür, sanat, eğitim ve öğrenci işlerinden sorumlu oldu.

İşte ADD Sarıyer 13. Olağan Kongresi’nde Denetleme ve Disiplin Kurulu ile Kurultay Delegeleri:

Denetleme Kurulu:

Ahmet Çakır

Nur Altunköse

Ali Genç

Disiplin Kurulu

Adile Kalafat

Basri Demirci

Neriman Demir

Kurultay Delegeleri

Fuat Denizli

Hacı Mehmet Bayraktar

Aziz Kurt

blank

blank

Genel

Sarıyer’in Sultanları PTT’ye set vermedi

Published

on

blank

Sultanlar Ligi‘nde Play Off mücadelesi veren Sarıyer’in Sultanları, ligin orta sıralardaki ekibi PTT‘ye karşı zorlanmadı ve salondan 3-0’lık galibiyetle ayrıldı.

Sultanlar Ligi’nde üst üste iki zorlu maçta THY’ye 3-0, Vakıfbank’a ise 3-1 mağlup olan Sarıyer Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, Play Off iddiası için mutlak kazanması gereken mücadelede konuk ettiği PTT’yi 3-0 mağlup etti. Bahçeköy Orman Fakültesi’nde oynanan ve Sarıyer Belediyesi’nin Kilyos Sosyal Tesisleri’nde kalan depremzedelerin de izlediği mücadelede Sarıyer’in Sultanları, ilk seti 25-18, ikinci seti 25-20 ve üçüncü seti de 25-17 kazandı.

GALATASARAY’A KONUK OLACAK

21. haftayı 8. sırada tamamlayan Sarıyer Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, 22. haftada Burhan Felek Spor Salonu’nda ligin güçlü ekiplerinden Galatasaray’a konuk olacak. Bu zorlu mücadele, 1 Nisan Cumartesi saat 15:00’te oynanacak.

Continue Reading

Genel

Derya Avcı DP’den aday adayı oldu

Published

on

blank

28 yıldır çalıştığı devlet memurluğu görevinden emekliye ayrılan Derya Avcı, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve TBMM seçimleri öncesinde Demokrat Parti’den Milletvekili Aday Adayı oldu.

BASK İstanbul İl Temsilcisi ve TEÇ-SEN İstanbul İl Başkanı Derya Avcı, 28 yıldır çalıştığı devlet memurluğu görevinden emekliye ayrılmasının ardından 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve TBMM seçimleri öncesinde Millet İttifakı ortağı Demokrat Parti’den, “Yeter! Söz milletindir.” diyerek Milletvekili Aday Adayı olduğunu duyurdu. Uzun yıllardır sendikal faaliyetlerde aktif görevlerde bulunan Avcı, mücadelesini daha etkin bir şekilde meclis çatısı altında sürdürmek istediğini ifade etti.

blank

Continue Reading

Genel

CHP’li belediye başkanları Ankara’da toplandı

Published

on

blank

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında Ankara’da düzenlenen Belediye Başkanları Toplantısı’na katıldı.

“Yerelde yaptık, genelde de başaracağız” sloganı ile açılış konuşmasına başlayan Seyit Torun’un ardından Onursal Adıgüzel seçim güvenliği konusunda bilgilendirme yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş‘ın konuşmaları ile devam eden toplantı Kemal Kılıçdaroğlu’nun belediye başkanlarına hitap etmesiyle son buldu.
Basına kapalı gerçekleşen toplantı ile ilgili bilgi veren Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, güçlü yerel yönetimler kavramına vurgu yapıldığını söyledi.

Yaşamın merkezinde olan yerel yönetimlerin yetki ve imkanlarının artırılması ile sorunların daha kısa sürede ve daha doğru şekilde çözüleceğinin önemli olduğunu belirten Başkan Genç, “Yerel yönetimler katılımcılığın en önemli basamağıdır. Bu nedenle de demokrasinin gelişmesi için çok önemli rol oynamaktadırlar. Ayrıca sorunların tespitini daha kolay yapmak ve sürdürülebilir bir anlayışla çözebilmektedirler. Bu temelde paylaşımların yapıldığı toplantı çok başarılı geçti” dedi.

blank

Continue Reading

Popüler

blank