Connect with us

Genel

Sarıyerli ekipler Çanakkale’de

Published

on

blank

Çanakkale’de dün sabah saatlerinde başlayan yangını kontrol altına almak için çalışmalar sürerken, Sarıyer Belediyesi Sivil Savunma Biriminden uzmanlar ve Veteriner hekimlerden oluşan 13 kişilik ekip, Damyeri Kuzey Batı Mevki’de giderek çalışmalara başladı.

Çanakkale’de orman yangınına müdahale çalışmaları aralıksız devam ediyor. Yangının ardından toplanan 8 teçhizatlı ve kimlikli personel, 1 adet donanımlı afet müdahale aracı, bir personel servisi, veteriner hekimler ve ekibe dahil olan 5 İTÜ arama kurtarma personeli Orman Bölge Müdürlüğü’ne kayıt yaptırarak, Çanakkale’ye gitti. Damyeri Kuzey Batı Mevkii’ne ulaşan ekipler yangın söndürme çalışmalarına destek vermeye başladı. Alanda bulunan veteriner hekimler ise yangından etkilenen can dostlarımıza müdahale ediyor.

“Gerekirse bir ekip daha çıkaracağız”

Çalışmalar hakkında bilgi veren Sivil Savunma Birimi’nden Jeofizik Mühendisi Oktay Yavuz; “Ormanlar bizim canımız. Ekiplerimiz haberi alır almaz hemen toplandı. Ekipmanlarımızı gözden geçirdik. Arama kurtarma aracımız ile birlikte Orman Bölge Müdürlüğü’nün verdiği eğitimleri alan ve orman gönüllüsü kimliğine sahip deneyimli ekibimiz yola çıktı.  Arkadaşlarımız çalışmalara canla başla devam ediyor. Acil kodla bekliyoruz. Gerekirse bir ekip daha yola çıkaracağız.