Connect with us

Genel

Sarıyerli muhtarlar bir araya geldi

Published

on

blank

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, 38 mahalle muhtarı ile 19 Ekim’de kutlanan Muhtarlar Günü’nde bir araya geldi. Kahvaltıda konuşan Başkan Genç, “Birlik ve beraberliğimizi devam ettirmek, devletle, milletle hep bir arada olmak çok güzel” dedi.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Mahallemizin cumhurbaşkanları” olarak tabir ettiği muhtarlar için bir buluşma düzenledi. Baltalimanı’nda gerçekleşen kahvaltılı toplantıya; Sarıyer Kaymakamı Mehmet Özer, İlçe Jandarma Komutanı Hüseyin Işıktaş, İlçe Emniyet Müdürü Bülent Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcanlar, başkan yardımcılarının yanı sıra meclis üyeleri de katıldı. Muhtarlara verdiği önemi her fırsatta belirten Başkan Genç, yaptığı konuşmada “Biz her adımımızı devletin bir adımı olarak görüyoruz, buna göre hareket ediyoruz. Muhtarlardan başlayan, kaymakamımızla, valimizle Sarıyer’de pandemi döneminde vefa projesi ile başlayan süreç oldukça başarılı yürütüldü” dedi.

“MUHTARLAR DEMOKRASİNİN TEMEL TAŞLARIDIR”

Muhtarların yerel yönetimler için çok önemli olduğunu bir kez daha vurgulayan Başkan Genç konuşmasına şöyle devam etti, “Bu bir emek, topluma katkı. En büyük derdimiz mevcut yaşamı kolaylaştırmak ve yeni yaşam alanları kurmak. Türkiye Cumhuriyeti kurulduğundan bugüne kadar demokrasiye yönelik çok önemli adımlar atıldı. Muhtarlıklar, yerelde çok önemli. Sarıyer’de pandemi döneminde vefa projesi ile başlayan süreç oldukça başarılı yürütüldü.  Belediye personelimizde de Covid-19 olan hastalarımız oldu ama atlattılar. Vatandaşımızın kim nerede ne şekilde sorun yaşarsa Kaymakamların talimatı ile özellikle muhtarlarımız çok özverili çalıştı. Bu anlamda ciddi çaba sarf ediyoruz. Bu süreç birlik beraberlik gerektiriyor. Bölgede minimalize etme şansımız var, şimdi okullarda açıldı, yaşamın içinde olan herkesle bir araya gelerek bu problemlerin önüne geçeceğiz. Muhtarlar demokrasinin temel taşlarıdır, ben bunu her zaman söylerim. Onlar mahallelerin cumhurbaşkanlarıdır. Biz belediye olarak tüm çalışma arkadaşlarımızla, kendi sorumluluklarımızı, çalışmalarımızı devam ettirmeliyiz. Sadece bu gün değil her gün birlik ve beraberlik içinde olmalıyız.” Sarıyer Kaymakamı Mehmet Özer ise konuşmasının bir bölümünde pandemi döneminde belediyenin ve özellikle muhtarlık işleri müdürlüğünün çalışmalarını ön plana çıkararak Başkan Genç’e teşekkür etti.

“HER DAİM MUHTARLARIN YANINDA OLAN BİR BELEDİYE BAŞKANI”

Yemekte konuşma yapan Sarıyer Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Sarıuçak, köklü bir geçmişe sahip olan muhtarların gününü kutlayarak sözlerine başladı. Sarıuçak konuşmasını: “Pandemiden ötürü bir hayli yorulduk ve yorulmaya da devam edeceğiz. Ne mutlu ki muhtarlarıyla her daim birlikte olmak isteyen bir belediye başkanımız var” diyerek tamamladı. Etkinlik sonunda muhtarlara plaketin yanı sıra Atatürk ve Türk bayrağı hediye edildi.

Genel

Pınar Mahallesi’nde fırtınadan uçan baca, karşı binanın çatı katı duvarını yıktı

Published

on

blank

Sarıyer’de dün akşam saatlerinde etkili olan yağış ve fırtınayı seyretmek için balkona çıkan evli çift, salona döndüklerinde kalktıkları koltuğun üzerinde karşı binanın bacasını buldu. Odalarının duvarını yıkan bacayı gören çift büyük şok yaşadı.

Olay dün akşam saatlerinde Sarıyer Pınar Mahallesi İğde Sokak’ta bulunan 3 katlı bir binanın çatı katında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Elif ve Enes Şahin çifti salonda bulunan üçlü kanepenin üzerinde oturmuş televizyon izliyorlardı. Yağmur yağmaya başlayınca yağmuru izlemek için kalkıp balkona çıkan çift, birkaç dakika sonra büyük bir gürültü duydu. Birkaç dakika önce oturdukları kanepenin üzerinde karşı binanın bacasını, evin çöken çatısını gören çift şok geçirdi. Çifti komşuları teselli ederken, olay yerine itfaiye ekipleri çağrıldı. İtfaiye ekipleri kopan çatıdan kalan ve tehlike arz eden parçaları da aldı.

Yaşanan olaylardan sonra belediye ekipleri çevrede başlattığı hasar tespit çalışmaları devam ediyor.

Continue Reading

Genel

Sarıyer’de şiddetli fırtına ağaçları yola devirdi

Published

on

blank

İstanbul genelinde etkili olan şiddetli yağış ve rüzgar nedeniyle Sarıyer’de ağaçlar gövdesinden kırılarak yola devrildi. Ağaçlar nedeniyle trafikte yoğunluk yaşandı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarılarının ardından İstanbul genelinde dün akşam saatlerinde şiddetli yağış ve rüzgar etkili olmaya başladı. Sarıyer’de yağış ve rüzgar etkisini artırarak Büyükdere Caddesi ve Sakıp Sabancı Caddesi’nde bulunan bazı ağaçların yola devrilmesine neden oldu. Yolların ağaçlarla kapanması nedeniyle trafikte uzun araç kuyrukları oluştu. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine itfaiye ve polis ekipleri yönlendirildi. Polis ekipleri yol üzerinde önlem alarak trafiği başka yollara yönlendirirken, itfaiye ekipleri ise ağaçları kaldırmak için çalışma başlattı. Yol üzerinde geri dönüşleri mümkün olmayan İETT otobüsleri ise kontak kapatarak, ağaçların kaldırılmasını bekledi.

Ekipler, yoğun bir çalışmayla yoldaki ağaçları temizledi ve daha sonra trafik yeniden normal akışına döndü.

Continue Reading

Genel

Sarıyer’deki köpek otelinde dehşet

Published

on

blank

Sarıyer’deki hayvan otelinde köpeği, başka bir köpeğin saldırısı sonucu ölen Beliz Naz Özışıkçılar savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Beliz Naz Özışıkçılar, Sarıyer’deki köpek oteline 18 Temmuz’da yurt dışı seyahatine gitmeden önce Pomerian cinsi Puffy isimli köpeğini bıraktı. Otelde bulunan Staffordshire cinsi köpek, Puffy’e saldırdı. Otel çalışanının gözlerinin önündeki saldırıda Puffy hayatını kaybetti. Olayın ardından Özışıkçılar, avukatı aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Özışıkçılar, yurt dışında olduğu sırada bilinmeyen bir numaradan arandığının anlattığı dilekçede, arayan kişinin kendisine köpeğinin öldüğünü söylediği belirtildi. Otelde çalışan bir kadının saldırıyı görmesine karşın durdurmadığı kaydedilen dilekçede işletmecinin otele en fazla 12 köpek alınabileceğini söylediği ancak otelde 22 köpeğin kaldığı öne sürüldü

Suç duyurusu dilekçesinde, otel sahibi Neva D.T. ile otel çalışanının ‘görevi kötüye kullanma’ suçundan 1 yıldan 7 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

Continue Reading

Popüler

blank