Connect with us

Genel

Sarıyerlilere müjde! Tünelden hastaneye bağlantı yolu açılıyor…

Published

on

blank

Sarıyer’in tünel yolu üzerinden Çayırbaşı’ndaki Hamidiye Etfal Hastanesi’ne bağlantı yolu açılıyor. İBB ekiplerinin yoğun bir çalışma gösterdiği bu bağlantı yolu projesinin müjdesini, Çayırbaşı Mahallesi Muhtarı Faruk Özdemir verdi.

2012 yılında açılan ve Sarıyer Merkez Mahallesi trafiğini büyük ölçüde rahatlatan Sarıyer-Hacıosman tünelinin Çayırbaşı’nda bulunan Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bağlantısının bulunmaması, son yıllarda büyük bir sorun haline gelmeye başlamıştı. Merkez Mahallesi’nin özellikle gündüz saatlerinde yoğunlaşan trafiğinde ambulans geçişlerinde de sıkıntıların yaşanması, vatandaşların yetkililerden çözüm arama isteğine dönüşmüştü. Bu isteğe kayıtsız kalmayan ve konuyla ilgili sorunun çözümü için bir süredir İBB yetkilileri ile görüşen Çayırbaşı Mahallesi Muhtarı Faruk Özdemir’in girişimleri sonuç verdi ve İBB ekipleri, Sarıyer’den hem Çayırbaşı Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne, hem de Bahçeköy’e gidecek olanlar için Sarıyer trafiğine girmeden tünel yolu üzerinden ulaşımın sağlanması adına çalışmayı başlattı.

“YAKIN ZAMANDA AÇILACAK”

Çayırbaşı Mahallesi Muhtarı Faruk Özdemir, tünel yolunun bağlantı çalışması için gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Çetin Ali Aytaç ile bölgede incelemelerde bulundu. İBB’nin şantiyesinin bulunduğu bölgede yapılan Sarıyer’den tünel üzerinden Çayırbaşı-Bahçeköy bağlantı yolu için çalışmaların büyük bölümünün tamamlandığını ifade eden Özdemir, “Aslında bu bağlantı yolu, tünelin açıldığı 2012 yılında eş zamanlı olarak açılmalıydı. O dönemin yöneticileri bunu düşünememiş. Şimdi boşu boşuna ek bir maliyete neden oldu. Aslında uzun zamandır bu bağlantı yolunun açılmasını istiyorduk. Yetkililer çözüm arayışı içerisindeydiler. Bizlerin de, ısrarlı girişimleri sayesinde çözüm bulundu ve şantiyenin olduğu bölgeden tünel bağlantı yolu genişletildi. Çalışmaların büyük bölümü tamamlandı. Sarıyer’den hastaneye tünel üzerinden bağlantı yolu yakın zamanda açılacak. Bu bağlantı yolu hem hastaneye ve Bahçeköy’e gidenleri Sarıyer trafiğinden kurtaracak, hem de Sarıyer trafiğini rahatlatacak. Bu çalışmada emeği geçen tüm İBB ekiplerine teşekkür ederim.” dedi.

Genel

Sarıyer’de aidatlar cep yakıyor

Published

on

blank

Enflasyonun artmasıyla son yıllarda ev sahipleri ve kiracılar için büyük gider kalemlerinden biri haline gelen aidatlar, Sarıyer’de yüzde 100’ün üzerinde artış gösterdi.

Konumu, sosyal alanları, temizlik ve güvenlik hizmetleri gibi kriterlere göre değişiklik gösteren konut aidatları, site ya da apartmanlarda yaşayan ev sahipleri ve kiracılar için yüklü giderler arasında yer alıyor. Bir gayrimenkul teknoloji platformunun, İstanbul’un 39 ilçesinde site içi ve site dışı aidat rakamlarını incelediği İstanbul Konut Aidat Raporu’na göre, İstanbul’da ortalama aidatlar site içerisinde yüzde 107 site dışında yüzde 118 artış gösterdi. Sitelerde en yüksek aidat ödeyen ilçe ortalama bin 971 lira ile Şişli olurken en düşük aidat ödemesi 423 lira ile Arnavutköy ilçesinde gerçekleşti. En yüksek aidatlarda ise 8 bin 575 TL ortalama ile Şişli, 7 bin 477 TL ile Büyükçekmece, 7 bin 334 TL ile Beşiktaş ilk üçte yer alıyor.

SİTE DIŞINDA ZİRVE SARIYER’İN

Site dışı aidat ödemelerinde ise ilk sırayı 533 lira ile Sarıyer ve Beyoğlu paylaşıyor. Bu ilçeleri 420 lira ile Kadıköy ve 359 lira ile Beşiktaş ve 275 lira ile Bakırköy takip ediyor.

Continue Reading

Genel

Vergili: Turban Tesisi kış aylarında evsiz vatandaşlarımıza tahsis edilsin

Published

on

blank

Hava sıcaklığının düşmesi ve yılın ilk kar yağışının ardından deneyimli siyasetçi Erhan Vergili, sokakta yaşayan vatandaşlar ve ihtiyaç sahipleri için Sarıyer Belediyesi’ne çağrıda bulundu.

Kilyos’ta bulunan Turban Tesisleri’nin kış ayları boyunca sokakta yaşayan evsiz vatandaşlara tahsis edilmesi konusunda Sarıyer Belediyesi’ni göreve davet eden Vergili, ihtiyaç sahipleri için de sıcak yemek dağıtılması gerektiğini belirtti.

“Vatandaşlarımız için ne tür hazırlıklar yapılıyor?

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Vergili, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Hava sıcaklıkları düştü, Meteoroloji’den gelen bilgiler önümüzdeki günlerde yoğun kar yağışı olacağını gösteriyor. Peki Sarıyer Belediyesi evsiz insanlarımız ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız için ne tür hazırlıklar yapıyor? Yılın sadece belirli günlerinde hizmet veren Kilyos Turban Tesisleri kış aylarında sokakta yaşayan vatandaşlarımız için tahsis edilmeli, barınma, giyecek ve yiyecek ihtiyaçları karşılanmalı. Bunun yanı sıra 2019’daki açıklanan ama aradan geçen 4 yıla rağmen tamamlanamayan Aşevi projesi de bir an önce hayata geçirilmeli. Bu sayede ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek dağıtılabilir.

blank

Continue Reading

Genel

Emirgan’da görme engelli çiftin çığlıkları sahili inletti

Published

on

blank

Emirgan Sahili‘nde yürüdükleri sırada merdiven boşluğunu fark edemeyen görme engelli çift denize düştü. Yardım seslerini duyan vatandaşların kurtararak banka oturttuğu çift uzun süre kendine gelemedi.

Olay, önceki gün saat 16:00 sıralarında meydana geldi. Sarıyer Emirgan Sahili’nde önlerindeki merdiven boşluğunu fark edemeyen görme engelli çift denize düştü. Çiftin yardım seslerini duyan sahildeki vatandaşlar onların yardımına koştu. Vatandaşların seferber olduğu olayda, önce genç kadın ardından da erkek arkadaşı denizden çıkartıldı. Sırılsıklam olan iki arkadaş ardından da banka oturtuldu. Neye uğradığını şaşıran çift olayın şokunu uzun süre atlatamadı. Çiftin durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Continue Reading

Popüler

blank