Connect with us

Genel

Sarıyerlilere müjde! Tünelden hastaneye bağlantı yolu açılıyor…

Published

on

blank

Sarıyer’in tünel yolu üzerinden Çayırbaşı’ndaki Hamidiye Etfal Hastanesi’ne bağlantı yolu açılıyor. İBB ekiplerinin yoğun bir çalışma gösterdiği bu bağlantı yolu projesinin müjdesini, Çayırbaşı Mahallesi Muhtarı Faruk Özdemir verdi.

2012 yılında açılan ve Sarıyer Merkez Mahallesi trafiğini büyük ölçüde rahatlatan Sarıyer-Hacıosman tünelinin Çayırbaşı’nda bulunan Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bağlantısının bulunmaması, son yıllarda büyük bir sorun haline gelmeye başlamıştı. Merkez Mahallesi’nin özellikle gündüz saatlerinde yoğunlaşan trafiğinde ambulans geçişlerinde de sıkıntıların yaşanması, vatandaşların yetkililerden çözüm arama isteğine dönüşmüştü. Bu isteğe kayıtsız kalmayan ve konuyla ilgili sorunun çözümü için bir süredir İBB yetkilileri ile görüşen Çayırbaşı Mahallesi Muhtarı Faruk Özdemir’in girişimleri sonuç verdi ve İBB ekipleri, Sarıyer’den hem Çayırbaşı Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne, hem de Bahçeköy’e gidecek olanlar için Sarıyer trafiğine girmeden tünel yolu üzerinden ulaşımın sağlanması adına çalışmayı başlattı.

“YAKIN ZAMANDA AÇILACAK”

Çayırbaşı Mahallesi Muhtarı Faruk Özdemir, tünel yolunun bağlantı çalışması için gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Çetin Ali Aytaç ile bölgede incelemelerde bulundu. İBB’nin şantiyesinin bulunduğu bölgede yapılan Sarıyer’den tünel üzerinden Çayırbaşı-Bahçeköy bağlantı yolu için çalışmaların büyük bölümünün tamamlandığını ifade eden Özdemir, “Aslında bu bağlantı yolu, tünelin açıldığı 2012 yılında eş zamanlı olarak açılmalıydı. O dönemin yöneticileri bunu düşünememiş. Şimdi boşu boşuna ek bir maliyete neden oldu. Aslında uzun zamandır bu bağlantı yolunun açılmasını istiyorduk. Yetkililer çözüm arayışı içerisindeydiler. Bizlerin de, ısrarlı girişimleri sayesinde çözüm bulundu ve şantiyenin olduğu bölgeden tünel bağlantı yolu genişletildi. Çalışmaların büyük bölümü tamamlandı. Sarıyer’den hastaneye tünel üzerinden bağlantı yolu yakın zamanda açılacak. Bu bağlantı yolu hem hastaneye ve Bahçeköy’e gidenleri Sarıyer trafiğinden kurtaracak, hem de Sarıyer trafiğini rahatlatacak. Bu çalışmada emeği geçen tüm İBB ekiplerine teşekkür ederim.” dedi.

Genel

Zekeriyaköy’de 5 Milyon liralık uyuşturucu operasyonu

Published

on

blank

Sarıyer Asayiş Büro Amirliği polisleri yoğun koku üzerine Zekeriyaköy’de bir eve yaptığı baskında, piyasa değeri yaklaşık 5 milyon lira olan 17 kilogram marihuana ele geçirdi.

Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği polisleri, önceki hafta Pazar günü saat 02.00 sıralarında Zekeriyaköy’de uygulama yaptı. Uygulama esnasında polis ekipleri, bir binanın bahçesinden yoğun uyuşturucu madde kokusu geldiğini fark etti. Bunun üzerine ekipler, belirlenen adresi bir süre izlemeye aldı. Binanın çevresinde araç ve yaya yoğunluğunun olduğunun görülmesi üzerine yapılan çalışmada şahısların girdiği dairenin M.M.K. isimli şahsa ait olduğu belirlendi.

SARIYER ASAYİŞİN YİNE GÖZÜNDEN KAÇMADI

Çalışmaların ardından operasyon için düğmeye basan Sarıyer Asayiş Büro Amirliği polisleri, binanın çevresinde güvenlik önlemleri aldı. Ardından harekete geçen polis, dairede ve müştemilatında yaptığı aramada piyasa değeri yaklaşık 5 milyon lira olan 17 kilo 258 gram marihuana ele geçirdi. Aramaların ardından M.M.K. isimli şahıs gözaltına alındı. Devam eden çalışmalar çerçevesinde binanın bodruma katına inen polis, gördüğü manzara karşısında adeta şoke oldu. Katta uyuşturucu madde yetiştirmek maksatlı düzenek kurulduğunun görülmesi üzerine inceleme yapıldı. İçeride 81 adet Marihuana ekili saksı, marihuana bitkisi dalları, Led ışıklı sistemleri, bağlantı kabloları, plastik boru ve hortumlar, havalandırma boruları ve motorları, nem cihazı, buhar cihazı, termostat ve çok sayıda vantilatör ele geçirildi.

UYUŞTURUCU İMAL VE TİCARET SUÇUNDAN TUTUKLANDI

Gözaltına alınarak emniyete getirilen şahsın ifadesi alınarak adli işlemleri yapıldı. Ardından adliyeye sevk edilen şahsı, çıkarıldığı mahkemece, “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Continue Reading

Genel

Sarıyer Belediyesi’nin personelleri sağlık taramasından geçti

Published

on

blank

Sarıyer Belediyesi, ortaya çıkabilecek sağlık problemlerinin önceden belirlenmesi amacıyla personeline sağlık taraması yapıyor. Sağlık İşleri Müdürlüğü koordinatörlüğünde gerçekleşen çalışma sonrasında sonuçlar uzman doktorlar tarafından değerlendirilecek.

Sarıyer Belediyesi, iş sağlığı ve güvenliği kapsamında personele sağlık taraması yapıyor. Muayeneler kapsamında; akciğer filmi, görme ve işitme testi, kan tetkikleri ve fiziksel muayene yapılarak tarama verileri personele ait sağlık takibi dosyalarına işleniyor. Ayrıca personele iş sağlığı ve güvenliği hakkında düzenli olarak eğitimler de veriliyor. Çalışanların sağlığını önemsediklerini belirten Sağlık İşleri Müdürü Dr. Armağan Eren, belediye bünyesinde çalışan personelin yaptıkları işe bağlı olarak gelişebilecek sağlık problemleri ve iş risklerini tespit etmenin ve çalışanları bu risklerden korumanın öncelikleri olduğunu söyledi.

Continue Reading

Genel

Sarıyer’in sevilen ismi hayatını kaybetti

Published

on

blank

Sarıyer’in sevilen isimlerinden, bir dönem Sarıyer Lisesi Mezunlar Derneği Başkanlığı görevini yürüten Ali Tuncer Hülagü hayatını kaybetti.

Sarıyer’in sevilen isimlerinden Ali Tuncer Hülagü vefat etti. Acı haberi ailesi sosyal medya hesabından duyurdu. Bir dönem Sarıyer Lisesi Mezunları Derneği Başkanlığını yapan Ali Tuncer Hülagü, 2017’de seçildiği görevini başarıyla sürdürmüştü.

Ali Tuncer Hülagü’nün cenazesi, bugün ikindi namazına müteakip Sarıyer Merkez Camii’nden kaldırılacak ve Kilyos Mezarlığı’na defnedilecek.

Sarıyer Son Baskı gazetesi olarak, Ali Tuncer Hülagü’ye Allah’tan rahmet, tüm sevenlerine ise başsağlığı dileriz.

Continue Reading

Popüler

blank