Connect with us

Genel

Sarıyerlilere müjde! Tünelden hastaneye bağlantı yolu açılıyor…

Published

on

blank

Sarıyer’in tünel yolu üzerinden Çayırbaşı’ndaki Hamidiye Etfal Hastanesi’ne bağlantı yolu açılıyor. İBB ekiplerinin yoğun bir çalışma gösterdiği bu bağlantı yolu projesinin müjdesini, Çayırbaşı Mahallesi Muhtarı Faruk Özdemir verdi.

2012 yılında açılan ve Sarıyer Merkez Mahallesi trafiğini büyük ölçüde rahatlatan Sarıyer-Hacıosman tünelinin Çayırbaşı’nda bulunan Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bağlantısının bulunmaması, son yıllarda büyük bir sorun haline gelmeye başlamıştı. Merkez Mahallesi’nin özellikle gündüz saatlerinde yoğunlaşan trafiğinde ambulans geçişlerinde de sıkıntıların yaşanması, vatandaşların yetkililerden çözüm arama isteğine dönüşmüştü. Bu isteğe kayıtsız kalmayan ve konuyla ilgili sorunun çözümü için bir süredir İBB yetkilileri ile görüşen Çayırbaşı Mahallesi Muhtarı Faruk Özdemir’in girişimleri sonuç verdi ve İBB ekipleri, Sarıyer’den hem Çayırbaşı Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne, hem de Bahçeköy’e gidecek olanlar için Sarıyer trafiğine girmeden tünel yolu üzerinden ulaşımın sağlanması adına çalışmayı başlattı.

“YAKIN ZAMANDA AÇILACAK”

Çayırbaşı Mahallesi Muhtarı Faruk Özdemir, tünel yolunun bağlantı çalışması için gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Çetin Ali Aytaç ile bölgede incelemelerde bulundu. İBB’nin şantiyesinin bulunduğu bölgede yapılan Sarıyer’den tünel üzerinden Çayırbaşı-Bahçeköy bağlantı yolu için çalışmaların büyük bölümünün tamamlandığını ifade eden Özdemir, “Aslında bu bağlantı yolu, tünelin açıldığı 2012 yılında eş zamanlı olarak açılmalıydı. O dönemin yöneticileri bunu düşünememiş. Şimdi boşu boşuna ek bir maliyete neden oldu. Aslında uzun zamandır bu bağlantı yolunun açılmasını istiyorduk. Yetkililer çözüm arayışı içerisindeydiler. Bizlerin de, ısrarlı girişimleri sayesinde çözüm bulundu ve şantiyenin olduğu bölgeden tünel bağlantı yolu genişletildi. Çalışmaların büyük bölümü tamamlandı. Sarıyer’den hastaneye tünel üzerinden bağlantı yolu yakın zamanda açılacak. Bu bağlantı yolu hem hastaneye ve Bahçeköy’e gidenleri Sarıyer trafiğinden kurtaracak, hem de Sarıyer trafiğini rahatlatacak. Bu çalışmada emeği geçen tüm İBB ekiplerine teşekkür ederim.” dedi.