Connect with us

Genel

Sarıyerlilere müjde! Tünelden hastaneye bağlantı yolu açılıyor…

Published

on

blank

Sarıyer’in tünel yolu üzerinden Çayırbaşı’ndaki Hamidiye Etfal Hastanesi’ne bağlantı yolu açılıyor. İBB ekiplerinin yoğun bir çalışma gösterdiği bu bağlantı yolu projesinin müjdesini, Çayırbaşı Mahallesi Muhtarı Faruk Özdemir verdi.

2012 yılında açılan ve Sarıyer Merkez Mahallesi trafiğini büyük ölçüde rahatlatan Sarıyer-Hacıosman tünelinin Çayırbaşı’nda bulunan Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bağlantısının bulunmaması, son yıllarda büyük bir sorun haline gelmeye başlamıştı. Merkez Mahallesi’nin özellikle gündüz saatlerinde yoğunlaşan trafiğinde ambulans geçişlerinde de sıkıntıların yaşanması, vatandaşların yetkililerden çözüm arama isteğine dönüşmüştü. Bu isteğe kayıtsız kalmayan ve konuyla ilgili sorunun çözümü için bir süredir İBB yetkilileri ile görüşen Çayırbaşı Mahallesi Muhtarı Faruk Özdemir’in girişimleri sonuç verdi ve İBB ekipleri, Sarıyer’den hem Çayırbaşı Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne, hem de Bahçeköy’e gidecek olanlar için Sarıyer trafiğine girmeden tünel yolu üzerinden ulaşımın sağlanması adına çalışmayı başlattı.

“YAKIN ZAMANDA AÇILACAK”

Çayırbaşı Mahallesi Muhtarı Faruk Özdemir, tünel yolunun bağlantı çalışması için gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Çetin Ali Aytaç ile bölgede incelemelerde bulundu. İBB’nin şantiyesinin bulunduğu bölgede yapılan Sarıyer’den tünel üzerinden Çayırbaşı-Bahçeköy bağlantı yolu için çalışmaların büyük bölümünün tamamlandığını ifade eden Özdemir, “Aslında bu bağlantı yolu, tünelin açıldığı 2012 yılında eş zamanlı olarak açılmalıydı. O dönemin yöneticileri bunu düşünememiş. Şimdi boşu boşuna ek bir maliyete neden oldu. Aslında uzun zamandır bu bağlantı yolunun açılmasını istiyorduk. Yetkililer çözüm arayışı içerisindeydiler. Bizlerin de, ısrarlı girişimleri sayesinde çözüm bulundu ve şantiyenin olduğu bölgeden tünel bağlantı yolu genişletildi. Çalışmaların büyük bölümü tamamlandı. Sarıyer’den hastaneye tünel üzerinden bağlantı yolu yakın zamanda açılacak. Bu bağlantı yolu hem hastaneye ve Bahçeköy’e gidenleri Sarıyer trafiğinden kurtaracak, hem de Sarıyer trafiğini rahatlatacak. Bu çalışmada emeği geçen tüm İBB ekiplerine teşekkür ederim.” dedi.

Genel

Özgür Özel’den Başkan Genç’e teşekkür

Published

on

blank

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TBMM’de yaptığı grup toplantısında, haftasonu açılışı yapılan Büyükdere Atatürk Fidanlığı için Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e teşekkür etti.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TBMM’de yaptığı grup toplantısında Pazar günü Sarıyer’de açılışını yaptığı Büyükdere Atatürk Fidanlığı’na değindi. Genel Başkan olarak yaptığı ilk açılışın önemine değinen Özel, bugüne kadar bu alanı koruyan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve yeşil alan olarak İstanbullulara kazandıran İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na teşekkür etti.

İMARA AÇMAYA DİRENEN ŞÜKRÜ GENÇ’E TEŞEKKÜR

Özgür Özel konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Pazar günü çok önemli bir binayı açtık. Sadece açarken eski dokusuna uygun olarak yapılmış o binaların içinde, kadınlarımız çalışma hayatı içinde olsun diye bir tane kreş, bir tane meslek edindirme kursu, İstanbul Vakfı’nın bursiyer öğrencilerinin gelip doğayla çiçekle iç içe olacakları alan, bir tarafı yeniden bahçıvanlık okulu. İnanılmaz güzel bir tesisti. Kurdelesini kestiğim ilk açılış olmasından büyük memnuniyet duydum. Oraya emek veren, geçmişten bu güne orayı imara açmaya direnen Belediye Başkanımız Şükrü Genç’e, meclis üyelerimize ve İstanbul’da yaptığı muhteşem işlerle İstanbulluların teveccühünü kazanan ve 31 Mart’ta rekor oyla yeniden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olacak olan Ekrem İmamoğlu’na bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

 

Continue Reading

Genel

Sarıyer Belediyesi ekipleri Sarıyerliler için seferber oldu

Published

on

blank

Sarıyer’de etkisini gösteren yoğun yağış ve fırtına sonrasında mazgallar taştı, çatılar uçtu ve ağaçlar devrildi.  Sarıyer Belediyesi ekipleri yağıştan etkilenen bölgelere hızla müdahalede bulunuyor.

Sarıyer Belediyesi ekipleri,  sabah saatlerinden itibaren etkisini gösteren sağanak yağış ve lodos sonrasında Sarıyerlilerin olumsuz etkilenmemesi için çalışmalarını sürdürüyor. Aşırı yağıştan dolayı caddelerde oluşan su birikintilerine müdahale eden Fen İşleri ekipleri, mazgalları da temizliyor. Park Bahçeler ekipleri ise fırtına nedeniyle devrilen ağaçları ve kırılan dalları kaldırıyor. Ekipler kriz masasından gelen ihbarları değerlendirerek, sorun yaşanan noktalara tek tek giderek çalışmalarına devam ediyor.

blank

 

Continue Reading

Genel

İbrahim Temur özel kalem bütçesini eleştirdi

Published

on

blank

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 2024 yılı bütçesinin kabul edilmesinden sonra İBB’nin özel kalem bütçesi üzerinden Sarıyer Belediyesi ile ilgili değerlendirme yapan İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur, “Nasıl oluyor da Sarıyer Belediyesinin Özel Kalem Bütçesi, koskoca İBB’nin Özel Kalem Bütçesinin 4 katından fazla oluyor?” diye sordu.

İBB’nin 2024 yılı bütçesinin açıklanmasının ardından İBB’nin özel kalem bütçesi üzerinden Sarıyer Belediyesi’nin özel kalem bütçesini eleştiren İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur, “İstanbul Büyükşehir Belediyesinin 2024 bütçesi, İBB Meclisinde kabul edildi. Öncelikle İstanbul’umuz için hayırlı olsun. Sarıyer için dikkatinizi çekmek istediğim konu şu; İBB’nin 2024 Özel Kalem Bütçesi 13.157.000 TL Peki Sizce Sarıyer Belediyesinin 2024 Özel Kalem Bütçesi ne kadar? Sarıyer Belediyesinin 2024 Özel Kalem Bütçesi 54.871.000 TL. Nasıl oluyor da Sarıyer Belediyesinin Özel Kalem Bütçesi, koskoca İBB’nin Özel Kalem Bütçesinin 4 katından fazla oluyor? Sarıyer Belediye Başkanı ve bu bütçeye Sarıyer Meclisinde kabul oyu veren Meclis Üyeleri nasıl oluyor anlatın!” diyerek tepkisini ortaya koydu.

Continue Reading

Popüler