Connect with us

Genel

Sultanlar Ligi’ndeki Sarıyer Belediyespor kapatılıyor mu!

Published

on

blank

Dünya’nın ve Avrupa’nın en büyük liglerinden olan Sultanlar Ligi’nde mücadele eden Sarıyer Belediyespor Kadın Voleybol Takımı’nın, Sarıyer Belediyesi’nin yeni yönetiminin ilgisizliğinden dolayı kapatılacağı ya da satılacağı konuşuluyor.

29 Mart 2009 yerel seçimlerinde CHP’li Şükrü Genç’in Sarıyer’de seçimleri kazanmasının ardından Sarıyer’in adeta en büyük vizyonlarından biri olan ve Dünya’nın ve Avrupa’nın en büyük liglerinden olan Sultanlar Ligi’ne yükselme başarısı gösteren Sarıyer Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, 2022-2023 sezonunda tarihinin en iyi sezonunu geçirmiş, Avrupa Kupalarının kapısından dönmüştü. Alman Milli Takımında oynayan Kimberly, Tayland Milli Takımında oynayan iki yıldızı Ajcharaporn ve Catchu, kaptanı Merve Tanıl ile Sultanlar Ligi’nde Play Off’a kalan, Nilüfer Belediyespor’a elenerek Avrupa kupalarının kapısından dönen, 2023-2024 sezonunda ise ligde istediği sonuçları alamamasına, yıldızlarının üst üste sakatlıklar yaşamasına rağmen Sultanlar Ligi’nde tutunmayı başaran Sarıyer Belediyespor Kadın Voleybol Takımı’nın, önümüzdeki sezon türlü bahanelerle ya satılacağı, ya da talip çıkmazsa ciddi anlamda kapatılacağı konuşuluyor.

”KÖKLÜ ÇÖZÜMLER ÜRETECEĞİZ” DEMİŞTİ

15 yıl Sarıyer Belediyesi’ni yöneten ve Sarıyer Belediyespor Kadın Voleybol Takımı’na, alt yapısına büyük yatırımlar yapan, alt yapısından Hande Baladin gibi büyük bir yıldızı çıkaran, yüzlerce oyuncu yetiştiren CHP’li Şükrü Genç’in ardından CHP’nin 31 Mart 2024 seçimleri öncesinde Sarıyer Belediye Başkan Adayı olan ve önemli vaatleri arasında, “Sporcuyu önemsiyorum” diyerek Sarıyer Belediyespor Kadın Voleybol Takımı için iddialı konuşan Aksu, daha görevinin 3. ayı dolmadan bütçe yetersizliğini bahane ederek Sarıyer Belediyespor Kadın Voleybol Takımı’nı satmaya hazırlanıyor.

blank

Sultanlar Ligi’nde mücadele eden, alt yapısında yüzlerce oyuncu yetiştiren, Hande Baladinler olmak için Sarıyer’i tercih eden gençlerin hayali olan Sarıyer Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, eğer satılmazsa kapanacak! Koca emek, yıllarca süren mücadele, Sarıyer’in gururu ve vizyonu olan bir kulüp, göz göre göre çöpe atılacak! Hem de Sarıyerlilerin sırtına yük olmadan, türlü bahanelerle…

Takdir, Sarıyer kamuoyunun…