Connect with us

Siyaset

KILIÇDAROĞLU: ÇAKALLARA KARŞI BİRLİKTE MÜCADELE EDECEĞİZ

Published

on

blank

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na İstanbul’da katıldığı şehit cenazesinde, önüne mermi atılması olayının sonrasında destekler sürüyor.CHP Genel Merkezi önünde toplanan yüzlerce kişiye hitaben konuşan Kılıçdaroğlu, “Çakallara karşı birlikte göğsümüzü siper edeceğiz.” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İstanbul’da katıldığı şehit cenazesinde önüne mermi atılması CHP’de kırmızı alarm verilmesine neden oldu.CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na destek için 81 ilden gelen partililer Genel Merkez önünde toplandı.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu desteğe gelen partililere seslendi.Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının satır başları şöyle:

“Mübarek bir aydayız. Eğer cenaze namazına gidip namaz kılıyorsanız ve birileri orada size provokasyonlarla hakaret etmeye kalkıyorsa onların hiçbirisi Müslüman değildir. Hiçbirisi Müslümanlığı bilmiyor. Hiçbirisi insan sevgisini bilmiyor. Ne zamandan beri camiler siyasette arena olmaya başladı? Ne zamandan beri camiler bir partinin arka bahçesi haline dönüştürülmeye başlandı? Biz ibadet mekanlarına siyasetin girmesini istemeyiz. Siyaset ayrı ibadet ayrı.”

BEDELİ NE OLURSA OLSUN YOLUMUZDAN DÖNMEYECEĞİZ

“Mücadeleyi birlikte yapacağız. Asla ve asla mücadelemizden ödün vermeyeceğiz. Bedeli ne olursa olsun. Söyledim. Eğer işin ucunda hayatımızı kaybetmek varsa birilerinin çakalların kurşunuyla tehdit edileceksek asla yolumuzdan dönmeyeceğiz. Sonuna kadar gideceğiz.”

ÇAKALLARA KARŞI BİRLİKTE GÖĞSÜMÜZÜ SİPER EDECEĞİZ

“Biz ülkemizi seviyoruz. İnsanımızı seviyoruz. Onlara hizmet etmek istiyoruz. Demokrasimizi güçlendirmek istiyoruz. Herkesin sorunsuz bir Türkiye’de yaşamasını istiyoruz. En büyük arzumuz, idealimiz bu. Bu arzuyu yerine getirmek için birlikte mücadele edeceğiz. Çakallara karşı birlikte göğsümüzü siper edeceğiz.”

BU ÜLKEDE ADALETİ DE, AHLAKI DA CHP GERÇEKLEŞTİRECEKTİR

“Türkiye ciddi sorunlarla karşı karşıya. Kendi sınırlarına hapsedilen bir Türkiye var şu anda. Neredeyse kendi uçağını uçuramayacak konuma gelen bir Türkiye. Ortadoğu bataklığına saplanan bir Türkiye. Ama biz bunların tamamını değiştireceğiz. Hepinize en içten duygularımla selamlarımı, saygılarımı sunuyorum. Kadın, erkek, yaşlı, genç biz bir bütünüz. Biz Mustafa Kemal ve arkadaşlarının bize emanet ettiği Türkiye’yi daha güzel bir düzeye ulaştırmak için çaba harcayacağız. Bizim hedefimiz var. Çağdaş uygarlık, onurlu bir Türkiye, ahlaklı bir Türkiye, adaletli bir Türkiye. Bu ülkede adaleti de ahlakı da Cumhuriyet Halk Partisi gerçekleştirecektir.”

 

Click to comment

Bir Cevap Yazın