GenelSon Dakika

Türkiye’de koronavirüs tedavisi gören hastaların görüntüleri ilk kez ortaya çıktı

Koronavirüs hastalarının tedavi edilme görüntülerine ilk kez TRT Haber ulaştı. Yaklaşık bir aydır ailesini göremeyenler var. Ancak bunu dert etmiyorlar.

Koronavirüsle birlikte sağlık çalışanlarının yükü daha da arttı. Her gün çok sayıda kişi hastanelere başvuruyor. O hastanelerin başında ise Cerrahpaşa Tıp Fakültesi geliyor. TRT Haber, koronavirüs hastalarına müdahale edilen hastanenin yoğun bakım görüntülerine ulaştı.

Tulum giymiş sağlık çalışanları, tedavi gören hastalar… Koronavirüs hastalarının tedavi edilme görüntülerine ilk kez TRT Haber ulaştı.

Yaklaşık bir aydır ailesini göremeyenler var. Ancak bunu dert etmiyorlar. Yoğun çalışmalarına rağmen yüzleri gülüyor ve umutlular. Her an tehlike ile burun burunalar ama şikayet etmeden hastaların iyileşmesi için canla başla çalışıyorlar.

“ÇOK BÜYÜK BİR MÜCADELE VERİLİYOR”

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sait Gönen, acil servise başvuranların sayısının azaldığını ve yoğun bakımdan çıkan hasta sayısının arttığını söyledi.

Gönen, sağlık çalışanlarının ön cephede büyük bir mücadele verdiğini anlatarak, şöyle konuştu:

“Savaş şartları diyebiliriz. 1 ayı geçti evine gitmeyenler var. Meslektaşlarımız, personelimiz, hemşiremiz var. İl Sağlık Müdürlüğü ve Valimizin de desteğiyle 350’nin üzerindeki personelimizi değişik kurumlara, otellere yerleştirdik. Bunlar maalesef çocuklarını, ailelerini göremiyor ve topyekun bir mücadelenin içerisindeler. Ben buradan yoğun bakımdaki mesai arkadaşlarımı, hemşireleri, yardımcı sağlık personelimizi, temizlik personelimizi kutluyorum. Çok büyük bir mücadele veriliyor. Bu mücadelenin sonuçlarını da görmeye başladık.”

blank
Etiketler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı