GenelSon Dakika

Çilingiroğlu: Türkiye’de koronavirüsten ölenlerin sayısı 120 bini bulabilir

Televizyon ekranlarında yer aldığı tartışmalar ve açıklamalarıyla gündeme gelen Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu, ” Ölüm sayısı Türkiye’de 90-100 civarı devam ediyor. Türkiye’de toplam ölüm sayısı 120 bin falan belki olabilir.” dedi.

ABD’de yaşayan Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu, gazeteci Anıl Sural’ın Youtube kanalına konuk olarak çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Hayatın normale dönmesiyle birlikte vaka sayısının artacağına dikkat çeken Çilingiroğlu, Türkiye’de ölü sayısının 100 bini geçebileceğini ifade etti.

“NORMALE DÖNÜŞ BAŞLADIĞI ZAMAN VAKA SAYISI ARTACAK”

Koronavirüsün insanları öldürmeye devam edeceğini belirten Çilingiroğlu’nun açıklamalarından satırbaşları şöyle oldu:

“Türkiye için vaka sayısı artma durumunda. Çünkü bu virüsü taşıyıcılar birbirlerine bulaştırıyorlar. Bir kısmı da laf dinlemiyor. Çıkıyorlar dışarıya. Dolayısıyla yaz gelince ne olacak? Maskeni takacaksın, virüs tamamen ortadan kalkmayacak. Yüzde yüz bunu garanti ediyorum. Bununla yaşamayı öğreneceksin. Bununla ilgili grafik yapacağım. Ölüm sayısı Türkiye’de 90-100 civarı devam ediyor. Türkiye’de toplam ölüm sayısı 120 bin filan belki olabilir. Normale dönüş başladı mı vaka sayısı artmaya başlayacak.”

İnsanoğlunun en kötü düşmanı kendisi, sabredememesi. Amerika için konuşalım. Bu virüs bitmeyecek. Bu virüs yayılmaya, insanları öldürmeye devam edecek. Sadece rakam belki azalacak. Bunu daha fazla tartışmanın gereği yok. Las Vegas nedir, Sin City. Sin City ne demek, günahların olduğu şehir. Adam gelmiş çölün ortasına her türlü kadın pazarını, kumar oynamayı kurmuş.”

“BİZİMKİNDE DE RUS GELİYOR”

Gazeteci Anıl Sural’ın “Amerika’da eyalet olarak sadece Nevada’da serbest, kadını satabiliyorlar” hatırlatması üzerine Çilingiroğlu’nun “Onları boşver bizimkinde de satıyorlar da bizimkinde Rus geliyor bilmem ne pislik pislik…” ifadelerini kullanması dikkat çekti.

Çilingiroğlu aynı zamanda Las Vegas Valisi’nin normale dönüleceğini açıklanmasıNI sorumsuzca olduğunu belirterek şu şekilde konuştu: “Şimdi hocam ben sana şunu söyleyeceğim. Las Vegas’ta Vali dediki, ‘Benim umrumda değil, ben her yeri açıyorum. Yaşayan yaşasın ölen ölsün.’ Çok kötü bir şey. Anladın mı? Bu cuma açılıyor. Kumar oynamak isteyen, ölmek isteyen varsa Las Vegas’a gelsin. Bu, sorumsuzca bir şey. Georgia eyaleti yarın açılıyor. Bu olunca ne olacak, vaka sayısı artacak. İnsanlar birbirine bulaştıracak. Amerika’da 200 bin, 300 bin ölümleri göreceğiz.”

 

blank
Etiketler

Bir Cevap Yazın

Bu haberi okumak isteyebilirsiniz

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı