Connect with us

Genel

Vergili: Kiralık araçlar belediyenin öz malı yapılmalı

Published

on

blank

Deneyimli siyasetçi Erhan Vergili, Sarıyer Belediyesi tarafından kullanılan hizmet araçlarının yeni dönemde kiralık değil, belediyenin mülkü olması gerektiğini söyledi. Vergili, “Kiralık araçlara her yıl milyonlarca lira vermek yerine, belediyenin öz malı yapılmalı” dedi.

Sarıyer Belediye Meclisi toplantılarında yaşanan tartışmaların başında gelen kiralık araçlar konusuna Sarıyer siyasetinin önde gelen isimlerinden Erhan Vergili de dahil oldu.

“SARIYER VE SARIYERLİLERE HİZMET ETME ŞEVKİNİ TAŞIYAN, KENDİNİ BU AMACA ADAYANLAR BU KONUYA HASSASİYET GÖSTERİP SÖZ KONUSU ARAÇLARI BELEDİYEYE KAZANDIRIR”

Erhan Vergili, “Sarıyer Belediyesi’nin en büyük gider kalemleri arasında kiralık araçlar geliyor. Belediye Başkanının ve başkan yardımlarının makam araçlarından çöp kamyonlarına, iş makinelerinden otobüslere kadar yaklaşık 100 araç belediye tarafından kiralanıyor. Bu araçlara her yıl milyonlarca lira veren belediye yönetimi neden bu araçları Sarıyer Belediyesi’ne kazandırmıyor? Bu konu sadece mevcut yönetimin değil, geçmiş yönetimlerin de yapmış olduğu bir hatadır. Her yıl milyonlarca lira araç kiralama ücreti verilmemeli, bazı firmalar zengin edilmemeli. Sarıyerlilerin parasını yine Sarıyerliler için harcamalısınız. Belediye Başkanı Sayın Şükrü Genç’i hizmet araçlarını belediyeye kazandırmaya davet ediyorum. Aksi halde Sarıyer ve Sarıyerlilere hizmet etme şevkini taşıyan, kendini bu amaca adayanlar bu konuya hassasiyet gösterip söz konusu araçları belediyeye kazandırır. Sarıyerlilerin tek kuruşunun hesabını yapıp, ona göre adım atacaklar mutlaka olacaktır” şeklinde konuştu.

blank
blank
blank