Connect with us

Genel

POLEMDER Sarıyer Şubesi’nden dayanışma kahvaltısı

Published

on

blank

Kamu Yararına Çalışan Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği Sarıyer Şubesi, Sarıyer Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’ndeki dayanışma kahvaltısında bir araya geldi.

Kamu Yararına Çalışan Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği Sarıyer Şubesi, Şube Başkanı Mehmethan Akan başkanlığında Sarıyer Belediyesi’nin ev sahipliğinde Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenen dayanışma kahvaltısında buluştu. Dayanışma kahvaltısına Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Coşkun, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılınç ve bazı ilçe yöneticileri, CHP Sarıyer Kadın Kolları Başkanı Sunay Sevinç, POLEMDER Genel Başkanı Doğan Şimşek ve Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri, POLEMDER Halkalı Şube Başkanı Muharrem Karaağaç ve Yönetim Kurulu üyeleri, POLEMDER Silivri Şube Başkanı Selahattin Gürses ve Yönetim Kurulu üyeleri, Eyüpsultan İlçe Emniyet Müdürü Levent Türkmen, Kağıthane ve Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüklerini temsilen karakol amirleri ve dernek üyeleri katılım sağladı. Kamu Yararına Çalışan Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği Sarıyer Şubesi Başkanı Mehmethan Akan ve yardımcısı Mehmet Kubat, konuşmalarında dayanışma kahvaltısına ev sahipliği yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e teşekkürlerini iletti.

BELEDİYE OLARAK HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERİYORUZ

Kürsüye davet edilen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç yaptığı konuşmada, “Halkın huzur ve güvenliğini sağlamak için fedakarca görev yaptıktan sonra şimdi aileleriyle birlikte huzurlu bir emeklilik yaşantısı sürdüren emekli polisler ile kahvaltı etkinliğinde bir araya gelmekten çok onur ve gurur duyuyorum. Katılımlarından dolayı emekli polislere ve ailelerine teşekkür ederim. İlçemizde faaliyet gösteren tüm Sivil Toplum Kuruşları (STK) ile sürekli diyalog halindeyiz. Onlara belediye olarak her türlü desteği veriyoruz, kesintisiz olarak vermeye de devam edeceğiz.” dedi.

blank

BAŞKAN GENÇ’E PLAKET İLE HAT TABLOSU HEDİYE EDİLDİ

Hattat olan POLEMDER Sarıyer Şube Başkanı Mehmet Han Akan, derneğe katkılarından dolayı Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e hat tablosu, POLEMDER Genel Başkanı Doğan Şimşek de plaket takdim etti.

blank

HÜSEYİN COŞKUN’A DA HAT TABLOSU HEDİYE EDİLDİ

POLEMDER Sarıyer Şube Başkanı Mehmet Han Akan ile Şube Başkan Yardımcısı Mehmet Kubat derneğe katkılarından dolayı Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Coşkun’a birlikte hat tablosu hediye etti.

blank

blank

Genel

Demirciköy açıklarında balıkçı ağına takılan yunus kurtarıldı

Published

on

blank

Sarıyer Demirciköy açıklarında balıkçı ağlarına takılan yunus, Sualtı Arama Kurtarma Timi tarafından kurtarıldı.

Demirciköy açıklarında balıkçıların ağına yunus takıldı. Yunusun kurtarılması için ekiplerden yardım istendi. İhbar üzerine bölgeye yakın olan İstanbul İl Jandarma Komutanlığı Sualtı Arama Kurtarma Timi hızlıca olay yerine gelerek ağlara dolanıp, iğnelere takılan yunusa müdahale etti. Arama kurtarma ekibi, botla yunusun yanına kadar yaklaşırken, timden bir kişi önce yunusu severek sakinleştirmeye çalıştı. Daha sonra gövdesine ve kuyruğuna takılan ağları bıçakla kesti. Başarılı operasyonun ardından kurtarılan yunus, tekrar denize bırakıldı.

Continue Reading

Genel

Sarıyer’de Gündüz Bakımevi Öğrencileri mezun oldu

Published

on

blank

Sarıyer Belediyesi Gündüz Bakımevleri’nin mezuniyet töreni Boğaziçi Kültür Sanat Merkezi’nde renkli ve coşkulu bir kutlamayla yapıldı. 10 farklı Gündüz Bakımevi’nden öğrenci yakınlarının davetli olduğu törende toplam 184 çocuk mezun oldu.

Boğaziçi Kültür Sanat Merkezi, Gündüz Bakımevi öğrencilerinin mezuniyet törenine ev sahipliği yaptı. Okul öncesi 3-6 yaş arası çocuklara eğitim veren Çocuk Gündüz Bakımevi öğretmenleri yıl boyunca verilen eğitimin sonuna gelerek öğrencilerini mezun etmenin gururunu yaşadı. En az öğrenciler kadar heyecanlı olan veliler ise sahnedeki çocuklarını izlerken duygusal dakikalar yaşadı.

PROGRAMIN AÇILIŞINI ÇOCUKLAR YAPTI

Programın açılış konuşmasının öğrenciler tarafından yapıldığı törende, çocukların koro halinde söyledikleri şarkının ardından toplu olarak mezuniyet yemini edildi. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada bu yıl 38 köy gezdiğine değindi ve sözlerini şöyle sürdürdü: “Oralarda binlerce çocuk var ama okul yok, öğretmen yok. Bunlara şahit oldum. Bu tabi ki çok büyük bir üzüntü ama bir yandan da şimdi sahnedeki çocuklarımızı görünce gurur duyuyorum. Eğitimin önemine değinmemize bile gerek yok. Anadolu’nun her yerinde çocuklarımıza buradaki imkânları sunmalıyız.Sizlerin heyecanı, benim de heyecanım. Gündüz Bakımevlerimiz kadar Sarıyer Gençlik Eğitim Merkezi ve Akademimiz de çok önemli. Sonrasında Yaz Spor Okulları var. Çocuklarımız yaz aylarını kaliteli bir ortamda bir spor dalında alacağı eğitimle geçiriyor. Özgüvenli, eğitimli çocuklar yetiştirmek zorundayız. Bütün hedefimiz o. Özgüvenli bir çocuğu hiç kimse bir yere götüremez. Özgüvenli çocuğa hiç kimse de herhangi bir şey yapamaz.Çocuklarımızla iletişim kurmayı bilmeliyiz. O beklentisini zaten size bir şekilde söylüyor” dedi. Başkan Genç konuşmasının sonunda Gündüz Bakımevi bağışçılarına teşekkür etti. Programın sonunda keplerini atan öğrenciler rengarenk balonların arasında gönüllerince dans ederek mezuniyetlerini kutladılar.

Continue Reading

Genel

Sarıyer’de Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a yaklaşık 20 puan fark

Published

on

blank

28 Mayıs 2023 Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2. turu tamamlandı. Recep Tayyip Erdoğan, aldığı yüzde 52.1’lik oyla yeniden Cumhurbaşkanı seçildi. Kılıçdaroğlu ise yüzde 47.9 aldı. Sarıyer’deki seçim sonuçlarında ise muhalefet gücünü korumayı başardı.

14 Mayıs 2023’te yapılan genel seçimlerde TBMM’de çoğunluk az bir farkla Cumhur İttifakı’nda olurken, Cumhurbaşkanlığı seçiminde hiçbir aday yüzde 50’yi geçemeyince Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kalmıştı. 28 Mayıs 2023 Pazar günü yapılan 2. tur seçimleri kıran kırana geçti. Mevcut Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yüzde 52.1’lik bir oy alarak yeniden Cumhurbaşkanı seçilirken, muhalefet bloğunun adayı Kemal Kılıçdaroğlu, yüzde 47.9 oyda kaldı.

SARIYER’DE MUHALEFET BLOĞU GÜCÜNÜ KORUDU

Sarıyer’de yerel, genel ve referandum sonuçlarına bakıldığında yüzde 58-60 bloğunda bir oya sahip olan muhalefet bloğu, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de gücünü korudu. Kemal Kılıçdaroğlu, aldığı yüzde 59.48’lik oyla birinci oldu ve Erdoğan’a 43 bin oy fark attı. Recep Tayyip Erdoğan ise yüzde 40.52’de kaldı.

blank

Continue Reading

Popüler