Connect with us

Genel

POLEMDER Sarıyer Şubesi’nden dayanışma kahvaltısı

Published

on

blank

Kamu Yararına Çalışan Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği Sarıyer Şubesi, Sarıyer Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’ndeki dayanışma kahvaltısında bir araya geldi.

Kamu Yararına Çalışan Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği Sarıyer Şubesi, Şube Başkanı Mehmethan Akan başkanlığında Sarıyer Belediyesi’nin ev sahipliğinde Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenen dayanışma kahvaltısında buluştu. Dayanışma kahvaltısına Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Coşkun, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılınç ve bazı ilçe yöneticileri, CHP Sarıyer Kadın Kolları Başkanı Sunay Sevinç, POLEMDER Genel Başkanı Doğan Şimşek ve Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri, POLEMDER Halkalı Şube Başkanı Muharrem Karaağaç ve Yönetim Kurulu üyeleri, POLEMDER Silivri Şube Başkanı Selahattin Gürses ve Yönetim Kurulu üyeleri, Eyüpsultan İlçe Emniyet Müdürü Levent Türkmen, Kağıthane ve Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüklerini temsilen karakol amirleri ve dernek üyeleri katılım sağladı. Kamu Yararına Çalışan Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği Sarıyer Şubesi Başkanı Mehmethan Akan ve yardımcısı Mehmet Kubat, konuşmalarında dayanışma kahvaltısına ev sahipliği yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e teşekkürlerini iletti.

BELEDİYE OLARAK HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERİYORUZ

Kürsüye davet edilen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç yaptığı konuşmada, “Halkın huzur ve güvenliğini sağlamak için fedakarca görev yaptıktan sonra şimdi aileleriyle birlikte huzurlu bir emeklilik yaşantısı sürdüren emekli polisler ile kahvaltı etkinliğinde bir araya gelmekten çok onur ve gurur duyuyorum. Katılımlarından dolayı emekli polislere ve ailelerine teşekkür ederim. İlçemizde faaliyet gösteren tüm Sivil Toplum Kuruşları (STK) ile sürekli diyalog halindeyiz. Onlara belediye olarak her türlü desteği veriyoruz, kesintisiz olarak vermeye de devam edeceğiz.” dedi.

blank

BAŞKAN GENÇ’E PLAKET İLE HAT TABLOSU HEDİYE EDİLDİ

Hattat olan POLEMDER Sarıyer Şube Başkanı Mehmet Han Akan, derneğe katkılarından dolayı Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e hat tablosu, POLEMDER Genel Başkanı Doğan Şimşek de plaket takdim etti.

blank

HÜSEYİN COŞKUN’A DA HAT TABLOSU HEDİYE EDİLDİ

POLEMDER Sarıyer Şube Başkanı Mehmet Han Akan ile Şube Başkan Yardımcısı Mehmet Kubat derneğe katkılarından dolayı Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Coşkun’a birlikte hat tablosu hediye etti.

blank

blank

Genel

Sarıyer’de aidatlar cep yakıyor

Published

on

blank

Enflasyonun artmasıyla son yıllarda ev sahipleri ve kiracılar için büyük gider kalemlerinden biri haline gelen aidatlar, Sarıyer’de yüzde 100’ün üzerinde artış gösterdi.

Konumu, sosyal alanları, temizlik ve güvenlik hizmetleri gibi kriterlere göre değişiklik gösteren konut aidatları, site ya da apartmanlarda yaşayan ev sahipleri ve kiracılar için yüklü giderler arasında yer alıyor. Bir gayrimenkul teknoloji platformunun, İstanbul’un 39 ilçesinde site içi ve site dışı aidat rakamlarını incelediği İstanbul Konut Aidat Raporu’na göre, İstanbul’da ortalama aidatlar site içerisinde yüzde 107 site dışında yüzde 118 artış gösterdi. Sitelerde en yüksek aidat ödeyen ilçe ortalama bin 971 lira ile Şişli olurken en düşük aidat ödemesi 423 lira ile Arnavutköy ilçesinde gerçekleşti. En yüksek aidatlarda ise 8 bin 575 TL ortalama ile Şişli, 7 bin 477 TL ile Büyükçekmece, 7 bin 334 TL ile Beşiktaş ilk üçte yer alıyor.

SİTE DIŞINDA ZİRVE SARIYER’İN

Site dışı aidat ödemelerinde ise ilk sırayı 533 lira ile Sarıyer ve Beyoğlu paylaşıyor. Bu ilçeleri 420 lira ile Kadıköy ve 359 lira ile Beşiktaş ve 275 lira ile Bakırköy takip ediyor.

Continue Reading

Genel

Vergili: Turban Tesisi kış aylarında evsiz vatandaşlarımıza tahsis edilsin

Published

on

blank

Hava sıcaklığının düşmesi ve yılın ilk kar yağışının ardından deneyimli siyasetçi Erhan Vergili, sokakta yaşayan vatandaşlar ve ihtiyaç sahipleri için Sarıyer Belediyesi’ne çağrıda bulundu.

Kilyos’ta bulunan Turban Tesisleri’nin kış ayları boyunca sokakta yaşayan evsiz vatandaşlara tahsis edilmesi konusunda Sarıyer Belediyesi’ni göreve davet eden Vergili, ihtiyaç sahipleri için de sıcak yemek dağıtılması gerektiğini belirtti.

“Vatandaşlarımız için ne tür hazırlıklar yapılıyor?

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Vergili, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Hava sıcaklıkları düştü, Meteoroloji’den gelen bilgiler önümüzdeki günlerde yoğun kar yağışı olacağını gösteriyor. Peki Sarıyer Belediyesi evsiz insanlarımız ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız için ne tür hazırlıklar yapıyor? Yılın sadece belirli günlerinde hizmet veren Kilyos Turban Tesisleri kış aylarında sokakta yaşayan vatandaşlarımız için tahsis edilmeli, barınma, giyecek ve yiyecek ihtiyaçları karşılanmalı. Bunun yanı sıra 2019’daki açıklanan ama aradan geçen 4 yıla rağmen tamamlanamayan Aşevi projesi de bir an önce hayata geçirilmeli. Bu sayede ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek dağıtılabilir.

blank

Continue Reading

Genel

Emirgan’da görme engelli çiftin çığlıkları sahili inletti

Published

on

blank

Emirgan Sahili‘nde yürüdükleri sırada merdiven boşluğunu fark edemeyen görme engelli çift denize düştü. Yardım seslerini duyan vatandaşların kurtararak banka oturttuğu çift uzun süre kendine gelemedi.

Olay, önceki gün saat 16:00 sıralarında meydana geldi. Sarıyer Emirgan Sahili’nde önlerindeki merdiven boşluğunu fark edemeyen görme engelli çift denize düştü. Çiftin yardım seslerini duyan sahildeki vatandaşlar onların yardımına koştu. Vatandaşların seferber olduğu olayda, önce genç kadın ardından da erkek arkadaşı denizden çıkartıldı. Sırılsıklam olan iki arkadaş ardından da banka oturtuldu. Neye uğradığını şaşıran çift olayın şokunu uzun süre atlatamadı. Çiftin durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Continue Reading

Popüler

blank