Connect with us

Genel

Yalınkılıç istifasını açıkladı! Duygu dolu anlar yaşandı…

Published

on

blank

5 yıldır sürdürdüğü CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı görevini milletvekili aday adayı olmak için bırakan Sevim Yalınkılıç, Büyükdere’deki ilçe binasında gerçekleştirdiği basın açıklamasıyla istifasını partililerine ve kamuoyuna açıkladı.

Milletvekili aday adayı olmak için yola çıkan Sevim Yalınkılıç’ı Büyükdere’deki ilçe binasında CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Adem Ali Kargidanoğlu, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcıları Nadir Günday ve Hüseyin Coşkun, CHP Sarıyer İlçe Kadın Kolları Başkanı Sunay Sevinç, ilçe başkan yardımcıları, meclis üyeleri, ilçe örgütü ve partililer yalnız bırakmadı.

SUNAY SEVİNÇ: SARIYER İKİNCİ DEFA ANKARA’YA GİDİYOR

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç’a çıktığı yolda başarılar dileyen CHP Sarıyer İlçe Kadın Kolları Sunay Sevinç; “5 yıldır birlikte yol yürüdüğümüz ve her zaman her konuda gurur duyduğumuz ilçe başkanımız, bir yola çıkıyor. Önümüzdeki seçimler hepimiz için hayati önem taşıyor. Sarıyer ikinci defa Ankara’ya gidiyor. 3 dönemdir belediyesi olan bir ilçeyiz. Şimdi de iktidar olmak için çalışacağız.” dedi.

“İLÇE BAŞKANLIĞI GÖREVİMDEN İSTİFA EDİYORUM”

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağı altında ve Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde, Cumhuriyetimizin 2. yüzyılında ülkemizi demokrasi ile taçlandırmak, hak, hukuk ve adaleti ülkemize yeniden kazandırmak adına çalıştım. 5 yıldır onurla sürdürdüğüm İlçe Başkanlığı görevimden istifa ederek, bu mücadeleye Milletvekili Aday Adayı olarak devam edeceğim” dedi.

“GELİYOR GELMEKTE OLAN”

Konuşmasında duygusal anlar yaşayan ve zaman zaman gözleri dolan Yalınkılıç, “CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı görevine başlamam yine Aralık ayında gerçekleşmişti. 5 yıldır sürdürdüğüm ilçe başkanlığı görevimin haklı gururunu da sizlerle paylaşmak isterim. Sarıyer’i ve İBB’yi kazandık. Sarıyer ve iktidar için yaptığımız çalışmaları gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Hep birlikte ürettik, hep birlikte çalıştık. Hak ve özgürlüklerin kısıtlandığı, siyasi baskıların arttığı, yaşam koşullarının zorlaşması nedeniyle toplum soluksuz gençler ise umutsuz durumdadır. Ama umutsuzluğa yer yok. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun “hak, hukuk, adalet” ile başlayan, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında demokrasiyle taçlandıracağımız günler çok yakın. Ülkemizin umutla geleceğe bakacağı Cumhuriyet Halk Parti’miz var. Hepimiz bu partinin birer neferiyiz. Ülkemizi daha ileriye götürmek adına çalıştık ve çalışmaya da devam edeceğiz. Geliyor gelmekte olan…” dedi.

BAŞKAN GENÇ: HERKESİN ELİNDEN TUTACAĞINA İNANIYORUM

‘Herkesin imrenerek baktığı bir Sarıyer var’ diyerek sözlerine başlayan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Hep beraber, Sarıyer’de verdiğimiz mücadeleyi yıllardır sürdürüyoruz. Yürüyeceği bu yolda içtenlikle herkesin elinden tutacağına inanıyorum. Ama şunu hiç unutmayın, yol düşkünü olmayın. Yol düşkünü olmak ağırdır. Ölümden bile dönmeyip bu vatan için canını veren canlarımız oldu. Ya yola çıkmayacaksın ya da yoldan dönmeyeceksin. Sarıyer’de 5 yıldır gösterdiği çabayı milletvekili olduğunda da göstermesini diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından, CHP Sarıyer İlçe Kadın Kolları Başkanı Sunay Sevinç, Sevim Yalınkılıç’a çiçek takdim etti. Daha sonra ise günün anısına toplu fotoğraf çekildi.

 

Genel

Sarıyer’de aidatlar cep yakıyor

Published

on

blank

Enflasyonun artmasıyla son yıllarda ev sahipleri ve kiracılar için büyük gider kalemlerinden biri haline gelen aidatlar, Sarıyer’de yüzde 100’ün üzerinde artış gösterdi.

Konumu, sosyal alanları, temizlik ve güvenlik hizmetleri gibi kriterlere göre değişiklik gösteren konut aidatları, site ya da apartmanlarda yaşayan ev sahipleri ve kiracılar için yüklü giderler arasında yer alıyor. Bir gayrimenkul teknoloji platformunun, İstanbul’un 39 ilçesinde site içi ve site dışı aidat rakamlarını incelediği İstanbul Konut Aidat Raporu’na göre, İstanbul’da ortalama aidatlar site içerisinde yüzde 107 site dışında yüzde 118 artış gösterdi. Sitelerde en yüksek aidat ödeyen ilçe ortalama bin 971 lira ile Şişli olurken en düşük aidat ödemesi 423 lira ile Arnavutköy ilçesinde gerçekleşti. En yüksek aidatlarda ise 8 bin 575 TL ortalama ile Şişli, 7 bin 477 TL ile Büyükçekmece, 7 bin 334 TL ile Beşiktaş ilk üçte yer alıyor.

SİTE DIŞINDA ZİRVE SARIYER’İN

Site dışı aidat ödemelerinde ise ilk sırayı 533 lira ile Sarıyer ve Beyoğlu paylaşıyor. Bu ilçeleri 420 lira ile Kadıköy ve 359 lira ile Beşiktaş ve 275 lira ile Bakırköy takip ediyor.

Continue Reading

Genel

Vergili: Turban Tesisi kış aylarında evsiz vatandaşlarımıza tahsis edilsin

Published

on

blank

Hava sıcaklığının düşmesi ve yılın ilk kar yağışının ardından deneyimli siyasetçi Erhan Vergili, sokakta yaşayan vatandaşlar ve ihtiyaç sahipleri için Sarıyer Belediyesi’ne çağrıda bulundu.

Kilyos’ta bulunan Turban Tesisleri’nin kış ayları boyunca sokakta yaşayan evsiz vatandaşlara tahsis edilmesi konusunda Sarıyer Belediyesi’ni göreve davet eden Vergili, ihtiyaç sahipleri için de sıcak yemek dağıtılması gerektiğini belirtti.

“Vatandaşlarımız için ne tür hazırlıklar yapılıyor?

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Vergili, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Hava sıcaklıkları düştü, Meteoroloji’den gelen bilgiler önümüzdeki günlerde yoğun kar yağışı olacağını gösteriyor. Peki Sarıyer Belediyesi evsiz insanlarımız ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız için ne tür hazırlıklar yapıyor? Yılın sadece belirli günlerinde hizmet veren Kilyos Turban Tesisleri kış aylarında sokakta yaşayan vatandaşlarımız için tahsis edilmeli, barınma, giyecek ve yiyecek ihtiyaçları karşılanmalı. Bunun yanı sıra 2019’daki açıklanan ama aradan geçen 4 yıla rağmen tamamlanamayan Aşevi projesi de bir an önce hayata geçirilmeli. Bu sayede ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek dağıtılabilir.

blank

Continue Reading

Genel

Emirgan’da görme engelli çiftin çığlıkları sahili inletti

Published

on

blank

Emirgan Sahili‘nde yürüdükleri sırada merdiven boşluğunu fark edemeyen görme engelli çift denize düştü. Yardım seslerini duyan vatandaşların kurtararak banka oturttuğu çift uzun süre kendine gelemedi.

Olay, önceki gün saat 16:00 sıralarında meydana geldi. Sarıyer Emirgan Sahili’nde önlerindeki merdiven boşluğunu fark edemeyen görme engelli çift denize düştü. Çiftin yardım seslerini duyan sahildeki vatandaşlar onların yardımına koştu. Vatandaşların seferber olduğu olayda, önce genç kadın ardından da erkek arkadaşı denizden çıkartıldı. Sırılsıklam olan iki arkadaş ardından da banka oturtuldu. Neye uğradığını şaşıran çift olayın şokunu uzun süre atlatamadı. Çiftin durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Continue Reading

Popüler

blank