Connect with us

Genel

Yalınkılıç istifasını açıkladı! Duygu dolu anlar yaşandı…

Published

on

blank

5 yıldır sürdürdüğü CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı görevini milletvekili aday adayı olmak için bırakan Sevim Yalınkılıç, Büyükdere’deki ilçe binasında gerçekleştirdiği basın açıklamasıyla istifasını partililerine ve kamuoyuna açıkladı.

Milletvekili aday adayı olmak için yola çıkan Sevim Yalınkılıç’ı Büyükdere’deki ilçe binasında CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Adem Ali Kargidanoğlu, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcıları Nadir Günday ve Hüseyin Coşkun, CHP Sarıyer İlçe Kadın Kolları Başkanı Sunay Sevinç, ilçe başkan yardımcıları, meclis üyeleri, ilçe örgütü ve partililer yalnız bırakmadı.

SUNAY SEVİNÇ: SARIYER İKİNCİ DEFA ANKARA’YA GİDİYOR

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç’a çıktığı yolda başarılar dileyen CHP Sarıyer İlçe Kadın Kolları Sunay Sevinç; “5 yıldır birlikte yol yürüdüğümüz ve her zaman her konuda gurur duyduğumuz ilçe başkanımız, bir yola çıkıyor. Önümüzdeki seçimler hepimiz için hayati önem taşıyor. Sarıyer ikinci defa Ankara’ya gidiyor. 3 dönemdir belediyesi olan bir ilçeyiz. Şimdi de iktidar olmak için çalışacağız.” dedi.

“İLÇE BAŞKANLIĞI GÖREVİMDEN İSTİFA EDİYORUM”

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağı altında ve Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde, Cumhuriyetimizin 2. yüzyılında ülkemizi demokrasi ile taçlandırmak, hak, hukuk ve adaleti ülkemize yeniden kazandırmak adına çalıştım. 5 yıldır onurla sürdürdüğüm İlçe Başkanlığı görevimden istifa ederek, bu mücadeleye Milletvekili Aday Adayı olarak devam edeceğim” dedi.

“GELİYOR GELMEKTE OLAN”

Konuşmasında duygusal anlar yaşayan ve zaman zaman gözleri dolan Yalınkılıç, “CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı görevine başlamam yine Aralık ayında gerçekleşmişti. 5 yıldır sürdürdüğüm ilçe başkanlığı görevimin haklı gururunu da sizlerle paylaşmak isterim. Sarıyer’i ve İBB’yi kazandık. Sarıyer ve iktidar için yaptığımız çalışmaları gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Hep birlikte ürettik, hep birlikte çalıştık. Hak ve özgürlüklerin kısıtlandığı, siyasi baskıların arttığı, yaşam koşullarının zorlaşması nedeniyle toplum soluksuz gençler ise umutsuz durumdadır. Ama umutsuzluğa yer yok. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun “hak, hukuk, adalet” ile başlayan, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında demokrasiyle taçlandıracağımız günler çok yakın. Ülkemizin umutla geleceğe bakacağı Cumhuriyet Halk Parti’miz var. Hepimiz bu partinin birer neferiyiz. Ülkemizi daha ileriye götürmek adına çalıştık ve çalışmaya da devam edeceğiz. Geliyor gelmekte olan…” dedi.

BAŞKAN GENÇ: HERKESİN ELİNDEN TUTACAĞINA İNANIYORUM

‘Herkesin imrenerek baktığı bir Sarıyer var’ diyerek sözlerine başlayan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Hep beraber, Sarıyer’de verdiğimiz mücadeleyi yıllardır sürdürüyoruz. Yürüyeceği bu yolda içtenlikle herkesin elinden tutacağına inanıyorum. Ama şunu hiç unutmayın, yol düşkünü olmayın. Yol düşkünü olmak ağırdır. Ölümden bile dönmeyip bu vatan için canını veren canlarımız oldu. Ya yola çıkmayacaksın ya da yoldan dönmeyeceksin. Sarıyer’de 5 yıldır gösterdiği çabayı milletvekili olduğunda da göstermesini diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından, CHP Sarıyer İlçe Kadın Kolları Başkanı Sunay Sevinç, Sevim Yalınkılıç’a çiçek takdim etti. Daha sonra ise günün anısına toplu fotoğraf çekildi.

 

Genel

Zekeriyaköy’de 5 Milyon liralık uyuşturucu operasyonu

Published

on

blank

Sarıyer Asayiş Büro Amirliği polisleri yoğun koku üzerine Zekeriyaköy’de bir eve yaptığı baskında, piyasa değeri yaklaşık 5 milyon lira olan 17 kilogram marihuana ele geçirdi.

Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği polisleri, önceki hafta Pazar günü saat 02.00 sıralarında Zekeriyaköy’de uygulama yaptı. Uygulama esnasında polis ekipleri, bir binanın bahçesinden yoğun uyuşturucu madde kokusu geldiğini fark etti. Bunun üzerine ekipler, belirlenen adresi bir süre izlemeye aldı. Binanın çevresinde araç ve yaya yoğunluğunun olduğunun görülmesi üzerine yapılan çalışmada şahısların girdiği dairenin M.M.K. isimli şahsa ait olduğu belirlendi.

SARIYER ASAYİŞİN YİNE GÖZÜNDEN KAÇMADI

Çalışmaların ardından operasyon için düğmeye basan Sarıyer Asayiş Büro Amirliği polisleri, binanın çevresinde güvenlik önlemleri aldı. Ardından harekete geçen polis, dairede ve müştemilatında yaptığı aramada piyasa değeri yaklaşık 5 milyon lira olan 17 kilo 258 gram marihuana ele geçirdi. Aramaların ardından M.M.K. isimli şahıs gözaltına alındı. Devam eden çalışmalar çerçevesinde binanın bodruma katına inen polis, gördüğü manzara karşısında adeta şoke oldu. Katta uyuşturucu madde yetiştirmek maksatlı düzenek kurulduğunun görülmesi üzerine inceleme yapıldı. İçeride 81 adet Marihuana ekili saksı, marihuana bitkisi dalları, Led ışıklı sistemleri, bağlantı kabloları, plastik boru ve hortumlar, havalandırma boruları ve motorları, nem cihazı, buhar cihazı, termostat ve çok sayıda vantilatör ele geçirildi.

UYUŞTURUCU İMAL VE TİCARET SUÇUNDAN TUTUKLANDI

Gözaltına alınarak emniyete getirilen şahsın ifadesi alınarak adli işlemleri yapıldı. Ardından adliyeye sevk edilen şahsı, çıkarıldığı mahkemece, “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Continue Reading

Genel

Sarıyer Belediyesi’nin personelleri sağlık taramasından geçti

Published

on

blank

Sarıyer Belediyesi, ortaya çıkabilecek sağlık problemlerinin önceden belirlenmesi amacıyla personeline sağlık taraması yapıyor. Sağlık İşleri Müdürlüğü koordinatörlüğünde gerçekleşen çalışma sonrasında sonuçlar uzman doktorlar tarafından değerlendirilecek.

Sarıyer Belediyesi, iş sağlığı ve güvenliği kapsamında personele sağlık taraması yapıyor. Muayeneler kapsamında; akciğer filmi, görme ve işitme testi, kan tetkikleri ve fiziksel muayene yapılarak tarama verileri personele ait sağlık takibi dosyalarına işleniyor. Ayrıca personele iş sağlığı ve güvenliği hakkında düzenli olarak eğitimler de veriliyor. Çalışanların sağlığını önemsediklerini belirten Sağlık İşleri Müdürü Dr. Armağan Eren, belediye bünyesinde çalışan personelin yaptıkları işe bağlı olarak gelişebilecek sağlık problemleri ve iş risklerini tespit etmenin ve çalışanları bu risklerden korumanın öncelikleri olduğunu söyledi.

Continue Reading

Genel

Sarıyer’in sevilen ismi hayatını kaybetti

Published

on

blank

Sarıyer’in sevilen isimlerinden, bir dönem Sarıyer Lisesi Mezunlar Derneği Başkanlığı görevini yürüten Ali Tuncer Hülagü hayatını kaybetti.

Sarıyer’in sevilen isimlerinden Ali Tuncer Hülagü vefat etti. Acı haberi ailesi sosyal medya hesabından duyurdu. Bir dönem Sarıyer Lisesi Mezunları Derneği Başkanlığını yapan Ali Tuncer Hülagü, 2017’de seçildiği görevini başarıyla sürdürmüştü.

Ali Tuncer Hülagü’nün cenazesi, bugün ikindi namazına müteakip Sarıyer Merkez Camii’nden kaldırılacak ve Kilyos Mezarlığı’na defnedilecek.

Sarıyer Son Baskı gazetesi olarak, Ali Tuncer Hülagü’ye Allah’tan rahmet, tüm sevenlerine ise başsağlığı dileriz.

Continue Reading

Popüler

blank