Connect with us

Genel

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün altında kaza: 2 ölü

Published

on

blank

Yavuz Sultan Selim Köprüsü altında bir kuru yük gemisi, içinde 3 kişinin bulunduğu balıkçı teknesine çarptı. Geminin çarpması sonucu batan balıkçı teknesindeki 1 kişi kurtarılırken, 2 kişi hayatını kaybetti.

İstanbul’da Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün altında”AS Rosaila” isimli gemi ile içinde 3 kişinin bulunduğu bir balıkçı teknesi çarpıştı. Batan 7 metrelik teknedeki bir kişi olay yerinde, bir kişi de hastanede hayatını kaybetti. Bir kişi ise yaralı olarak kurtarıldı. Yaralı balıkçılar, ambulansla hastaneye sevk edildi.

Kıyı Emniyeti’ne ait bir römorkör ile iki tahlisiye botu kazaya müdahale etti. Olay yerine balık adamlar da sevk edildi. 180 metrelik Portekiz bandıralı yük gemisi, demirleme alanına çekildi. Balıkçı teknesi ise bulunduğu yerden halatlara bağlanarak çıkartıldı, Poyraz Limanı’na götürüldü.

GENİŞ ÇAPLI SORUŞTURMA BAŞLATILDI

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada saat 16.00 sıralarında Yavuz Sultan Selim Köprüsü altında Portekiz bandralı “AS ROSAILA” isimli ticari gemi ile bir balıkçı teknesinin çarpıştığının bildirilmesi üzerine olay yerine ekiplerin sevk edildiği anlatıldı.

Olay bölgesinde ekiplerce yürütülen çalışmalarda; batan balıkçı teknesinden bir kişinin cansız bedenine ulaşılırken, iki kişinin kurtarıldığı belirtilen açıklamada, “Konuyla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatılmıştır” denildi.

Genel

İstanbul’un metrolarına internet geliyor

Published

on

blank

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbullulara metrolarda internet kullanılabileceğinin müjdesini verdi. 16 Haziran’da İBB Meclis Komisyonu’ndan geçen karar, en kısa sürede uygulanmaya başlayacak.

2005 yılında dünya genelinde güvenlik endişesiyle başlayan metrolarda GSM ve internet bağlantı kesintisi uygulaması, tüm dünyada kalkmışken Türkiye’de devam ediyordu. İnternet çağımızın temel ihtiyaçlarından biri. Özellikle pandemi döneminde uzaktan eğitim, evden çalışma gibi gündemimize yeni giren uygulamalar sonrasında bu ihtiyaç daha da arttı.

TÜİK verilerine göre, Türkiye’de 2020’de 16-74 yaş grubundaki bireylerde internet kullanım oranı bir önceki yıla göre 3,7 puan artarak yüzde 79,0’a yükseldi. Günde 3 milyonun üzerinde yolcu taşıma kapasitesiyle Türkiye’nin en büyük kent içi raylı sistem işletmecisi olan Metro İstanbul’un 2020 Yolcu Memnuniyet Araştırması sonuçlarına göre de yolcuların yüzde 86’sı metrolarda internet kullanımının serbest olmasını istiyor.

Continue Reading

Genel

Maden’deki Sosyal Yaşam Merkezi’nde devir teslim töreni

Published

on

blank

Maden Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Prof. Dr. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci Sosyal Yaşam Merkezi’nin devir teslim töreni Lions 118T yönetim kurulu ve Sarıyer Belediyesi arasında yapıldı.

Sarıyer Belediyesi ve Lions 118T yönetiminin ortaklaşa çalışmaları ile tamamlanan Prof. Dr. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci Sosyal Yaşam, Rehabilitasyon, Terapi, Diyabetle Yaşam ve Önleme Merkezi’nin devir teslim töreni gerçekleşti. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Lions 118T Dönem Genel Yönetmeni Leyla Kıvanç ve Lions Md 118T Uluslararası Direktörü Oya Sevük’ün yanı sıra Sarıyer Belediyesi başkan yardımcıları, meclis üyeleri, muhtarlar ve Lions 118T yönetim çevresinden çok sayıda önemli ismin katıldığı törende duygusal anlar da yaşandı. 2018 yılında geçirdiği trafik kazası sonrasında hayatını kaybeden milli basketbolcu Cevahir Sönmez’in adı yaşam merkezi içerisinde yer alan basketbol sahasında yaşayacak.

FORMASINI GURURLA TAŞIYAN BİR SPORCUYDU

Milli sporcunun isminin tesise gelen çocuklara kılavuz olmasını dileyen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, tesisin yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti. Başkan Genç’in kürsüye davet ettiği baba Hüseyin Sönmez, yaptığı konuşmada gözyaşlarını tutamadı. Sönmez; “Oğlumuz Cevahir Sönmez, hayatını spora adayan, formasını gururla taşıyan bir sporcuydu. Adının bir spor kompleksinde yaşayacak olması eminim ki onun için çok anlamlı oldu” dedi.

TESİSTE HER AYRINTI DÜŞÜNÜLDÜ

Sarıyerlileri ve İstanbulluları içerisinde yok yok dedirtecek bir sosyal yaşam alanına kavuşturacak olan merkez içinde bulunan; basketbol sahası, dinlenme alanı, yürüyüş parkuru, sebze bahçesi, dış mekan spor alanı, ağaçlandırma alanı, meyve bahçesi, kapalı spor alanı, laboratuvar, fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezinin yanı sıra kapsamlı bir mutfağı ve hatta taş ocağıyla hizmete hazır.

blank

Continue Reading

Genel

Rumeli Feneri’nde kuyuya düşen inek kurtarıldı

Published

on

blank

Rumeli Feneri’nde otlaması için bırakılan inek, bir gün sonra 6 metrelik su kuyusunda ‘tesadüfen’ bulundu. Gebe olduğu öğrenilen inek, kuyu iş makineleriyle genişletildikten sonra kurtarılabildi.

Sarıyer Rumeli Feneri Mahallesi Rumeli Feneri Yolu üzerinde yaşanan olayda, çiftçi Aydoğan Sipahi, dün ineğini otlaması için boş araziye bıraktı. Ancak inek, geri dönmedi. Sipahi, tüm aramalara rağmen ineği bulamayınca eve gitti.

Bu sabah erkenden ineği aramak için evden çıkan Sipahi, aniden yağan yağmurdan kaçmak için yol kenarındaki metruk binaya sığındı. Bu sırada gelen sesi kontrol ettiğinde de ineğini, metruk yapının yanındaki boş kuyuda gördü. İhbar üzerine gelen itfaiye ekipleri, çok dar olan kuyudan ineği çıkartamayınca Sarıyer Belediyesi’nden yardım istendi. Kuyu, iş makinesi ile genişletildikten sonra inek, halat bağlanarak, kurtarıldı. 5 aylık hamile olduğu öğrenilen ineğin durumunun iyi olduğu, ancak uzun süre aynı yerde kaldığı için hareket etmekte zorlandığı görüldü.

 

Continue Reading

Popüler