Connect with us

Genel

Zekeriyaköy Siteler Platformu deprem için toplandı

Published

on

blank

Zekeriyaköy Siteler Platformu, Acarlar Sitesi’nin ev sahipliğinde deprem tedbirleri kapsamında toplandı. Toplantıda, Sarıyer Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyeleri Meltem Pir ve Mustafa Balcı ile Zekeriyaköy Muhtarı Semra Özkaya da yer aldı.

Zekeriyaköy Siteler Platformu, 6 Şubat 2023’te Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 7.7. ve 7.6 büyüklüğündeki iki deprem felaketinden sonra Şubat ayı içerisinde Acarlar Sitesi’nin ev sahipliğinde toplandı. Sarıyer Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyeleri Meltem Pir ile Mustafa Balcı’nın da yer aldığı toplantıda, belediyenin deprem tedbirleri kapsamında yaptığı çalışmalar anlatıldı. Siteler Platformu’nun bu süreçte merak ettiği sorular da cevaplanırken, nasıl bir yol haritası izleyeceği konusunda ve İBB’nin 2020 yılında hazırladığı deprem raporu hakkında bilgi verildi. Zekeriyaköy Muhtarı Semra Özkaya’nın da yer aldığı toplantıda Acarlar Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Aslantaş, depremin ilk gününde Acarlar Sitesi yönetim ofisinde oluşturdukları kriz masasıyla birlikte nasıl bir süreç izlediklerini aktardı.

DEPREM İÇİN TÜM TEDBİRLER ALINIYOR

Aslantaş, depremin ilk günü oluşturdukları kriz masasıyla birlikte deprem bölgesine yardım için site olarak harekete geçtiklerini ve 1 hafta boyunca Sarıyer Belediyesi ile koordineli bir şekilde çalışarak ihtiyaç malzemelerini deprem bölgesine ulaştırdıklarını söyledi. Yine deprem gününde inşaat ve jeoloji mühendislerinden, eğitimciden, kalite ve süreç yönetimi uzmanlarından ve iletişimciden oluşan bir deprem çalışma grubu kurduklarını belirten Aslantaş, Acarlar Sitesi olarak deprem öncesinde, anında ve sonrasında yapılması gerekenler konusunda önemli bir adım attıklarını, deprem sonrasında toplanma alanlarını belirlediklerini ve site olarak deprem tedbirleri kapsamında çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürdüklerini ifade etti.

TOPLANMA ALANLARI YETERSİZ

Toplantıda, depreme yönelik tedbirler konusunda en hazır ve kapsamlı çalışmanın Acarlar Sitesi tarafından yapıldığı gözlemlenirken, tüm siteler olarak gerekli durumlarda birlikte hareket edileceği belirtildi. Ayrıca diğer site sakinleri, Acarlar Sitesi’nin aksine toplanma alanları konusunda sorun yaşadıklarını ve yeni toplanma alanlarının oluşturulması gerektiğini dile getirdi. Zekeriyaköy Muhtarı Semra Özkaya da, site temsilcilerinden AFAD gönüllüsü olmalarını talep etti ve bu konuda eğitimlerin verilmesi için bir çalışma başlatacaklarını ifade etti.

blank

blank

 

Genel

Sarıyer’in Sultanları PTT’ye set vermedi

Published

on

blank

Sultanlar Ligi‘nde Play Off mücadelesi veren Sarıyer’in Sultanları, ligin orta sıralardaki ekibi PTT‘ye karşı zorlanmadı ve salondan 3-0’lık galibiyetle ayrıldı.

Sultanlar Ligi’nde üst üste iki zorlu maçta THY’ye 3-0, Vakıfbank’a ise 3-1 mağlup olan Sarıyer Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, Play Off iddiası için mutlak kazanması gereken mücadelede konuk ettiği PTT’yi 3-0 mağlup etti. Bahçeköy Orman Fakültesi’nde oynanan ve Sarıyer Belediyesi’nin Kilyos Sosyal Tesisleri’nde kalan depremzedelerin de izlediği mücadelede Sarıyer’in Sultanları, ilk seti 25-18, ikinci seti 25-20 ve üçüncü seti de 25-17 kazandı.

GALATASARAY’A KONUK OLACAK

21. haftayı 8. sırada tamamlayan Sarıyer Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, 22. haftada Burhan Felek Spor Salonu’nda ligin güçlü ekiplerinden Galatasaray’a konuk olacak. Bu zorlu mücadele, 1 Nisan Cumartesi saat 15:00’te oynanacak.

Continue Reading

Genel

Derya Avcı DP’den aday adayı oldu

Published

on

blank

28 yıldır çalıştığı devlet memurluğu görevinden emekliye ayrılan Derya Avcı, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve TBMM seçimleri öncesinde Demokrat Parti’den Milletvekili Aday Adayı oldu.

BASK İstanbul İl Temsilcisi ve TEÇ-SEN İstanbul İl Başkanı Derya Avcı, 28 yıldır çalıştığı devlet memurluğu görevinden emekliye ayrılmasının ardından 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve TBMM seçimleri öncesinde Millet İttifakı ortağı Demokrat Parti’den, “Yeter! Söz milletindir.” diyerek Milletvekili Aday Adayı olduğunu duyurdu. Uzun yıllardır sendikal faaliyetlerde aktif görevlerde bulunan Avcı, mücadelesini daha etkin bir şekilde meclis çatısı altında sürdürmek istediğini ifade etti.

blank

Continue Reading

Genel

CHP’li belediye başkanları Ankara’da toplandı

Published

on

blank

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında Ankara’da düzenlenen Belediye Başkanları Toplantısı’na katıldı.

“Yerelde yaptık, genelde de başaracağız” sloganı ile açılış konuşmasına başlayan Seyit Torun’un ardından Onursal Adıgüzel seçim güvenliği konusunda bilgilendirme yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş‘ın konuşmaları ile devam eden toplantı Kemal Kılıçdaroğlu’nun belediye başkanlarına hitap etmesiyle son buldu.
Basına kapalı gerçekleşen toplantı ile ilgili bilgi veren Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, güçlü yerel yönetimler kavramına vurgu yapıldığını söyledi.

Yaşamın merkezinde olan yerel yönetimlerin yetki ve imkanlarının artırılması ile sorunların daha kısa sürede ve daha doğru şekilde çözüleceğinin önemli olduğunu belirten Başkan Genç, “Yerel yönetimler katılımcılığın en önemli basamağıdır. Bu nedenle de demokrasinin gelişmesi için çok önemli rol oynamaktadırlar. Ayrıca sorunların tespitini daha kolay yapmak ve sürdürülebilir bir anlayışla çözebilmektedirler. Bu temelde paylaşımların yapıldığı toplantı çok başarılı geçti” dedi.

blank

Continue Reading

Popüler

blank