Connect with us

Genel

ZİNCİR MARKETLERE KURBAN ETLERİ İÇİN USÜLSÜZLÜK SUÇLAMASI

Published

on

blank

Türkiye Kasaplar Federasyonu Genel Başkan Vekili ve Antalya Kasaplar Odası Başkanı Osman Yardımcı, Kurban Bayramı’nda vekalet yoluyla paket halinde kurbanlık hissesi satışı yapan ulusal zincir marketlerin verdiği etlerin içerisinde usulsüzlükler olduğunu ileri sürdü.

Türkiye Kasaplar Federasyonu Genel Başkan Vekili ve Antalya Kasaplar Odası Başkanı Osman Yardımcı, Kurban Bayramı’nda vekalet yoluyla paket halinde kurbanlık hissesi satışı yapan ulusal zincir marketlerin verdiği etlerin içerisinde usulsüzlükler olduğunu ileri sürdü. Yardımcı, “Alıp baktığımız zaman kutuların içerisinde bir kurbanda olması gerekenler yok. Bir hayvana ait olması gereken parçalar olmazsa o hisse kurban olmaz.” açıklamasında bulundu.

Yardımcı, marketlerden alınan hisselerin içerisinde bir kurbanlık koyunda iki but, iki kol, iki kaburga, iki pirzola, bir tane de gerdan olması gerektiğini belirtti; ancak kutuların içerisinde bir kurbanda olması gerekenlerin olmadığını söyledi.

Yardımcı,”Bunlar kilo ile et satar gibi kurban satıyorlar. Kurbanın zaten tanımı var. Kutuları açtım, inceledim bir değil iki değil çoğu aynı durumda. Parçalar tam değil.Kutudan çıkan etler buz gibi. Nerede ve ne zaman kesildiği belli değil. Bunlarla ilgili elimde bir çok bilgi var.” diye konuştu.

 

Click to comment

Bir Cevap Yazın

blank
blank
blank
blank