Connect with us

Genel

Hasan Saim Öztürk: Doğru tedavi için doğru teşhis

Published

on

blank
Türk toplumu son yirmi yılda içine düştüğü labirentten nasıl kurtulur ve nasıl yeniden geleceğe umutla bakar sorusu her an aklımızda… Doğru tedavi için doğru teşhis şarttır ve tedavi yöntemi de bilime ve akla uygun olmalıdır. Büyük Önderimizin Emperyalizme kafa tutarak ve onları yenerek kurduğu Cumhuriyet rotasından iç ve dış güçlerin işbirliği sonucu saptırılmıştır. Aslında işbirlikçiler, dış güçlerden şikayetçi gözüküp halkı aldatmaktadırlar.
***
Siyasetin ülkeyi getirdiği bugünkü durum, siyaset kurumuna olan güveni inanılmaz boyutta sarsmıştır. Halkın önemli bir kısmı günümüzde aldatılmanın şokuyla kime inanacağına şaşırmıştır. Her alanda yaşanan bozulma, yozlaşma, çürüme ve çözülme halkın devlete ve yönetenlere olan inancını yerle bir etmiştir. Bundan halkın özgüveni de büyük zararlar görmüştür. Halk fakirlesmiş, varlıklarını yitirmiştir.
***
Kamusal kaynakların sistemli bir şekilde yağmalanması, mafya ve kara para aklama hikayeleri, ahlaki sapmalar, yalanlarla kamuoyunu aldatma girişimleri iflasın önemli göstergelerindendir. Bütün bu olumsuzlukların bertaraf edilerek Cumhuriyetin ve toplumsal düzenin rayına oturması, Cumhuriyeti ve demokrasiyi sahiplenen tüm ulusal güçlerin siyasi ve dünya görüşü ne olursa olsun namuslu insanların dayanışmasına, özverisine ve güç birliğine kalmıştır.
***
Son Kurtuluş Savaşı’na baktığımızda Türk Ulusunun tarihsel köklerinin, devlet kurma geleneğinin, örgütlenme yeteneğinin, becerisinin ve azminin buna çok elverişli olduğunu görüyoruz. Üretim ilişkilerini düzeltmek ve emperyalizmin yeni düzeni ve tuzağı olan küresel sermayenin etkisinden kurtulmak, siyasal bağımsızlığın elde edilmesi için ilk koşuldur. Sermayeden değil, halktan ve emekten yana bir yönetim anlayışını hakim kılmak için tüm varlığını ortaya koymalıdır Cumhuriyetçiler… Aksi halde son dönemeçteyiz ve her tarafımız uçurum değerli  okurlar…

Genel

Özgür Özel’den Başkan Genç’e teşekkür

Published

on

blank

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TBMM’de yaptığı grup toplantısında, haftasonu açılışı yapılan Büyükdere Atatürk Fidanlığı için Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e teşekkür etti.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TBMM’de yaptığı grup toplantısında Pazar günü Sarıyer’de açılışını yaptığı Büyükdere Atatürk Fidanlığı’na değindi. Genel Başkan olarak yaptığı ilk açılışın önemine değinen Özel, bugüne kadar bu alanı koruyan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve yeşil alan olarak İstanbullulara kazandıran İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na teşekkür etti.

İMARA AÇMAYA DİRENEN ŞÜKRÜ GENÇ’E TEŞEKKÜR

Özgür Özel konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Pazar günü çok önemli bir binayı açtık. Sadece açarken eski dokusuna uygun olarak yapılmış o binaların içinde, kadınlarımız çalışma hayatı içinde olsun diye bir tane kreş, bir tane meslek edindirme kursu, İstanbul Vakfı’nın bursiyer öğrencilerinin gelip doğayla çiçekle iç içe olacakları alan, bir tarafı yeniden bahçıvanlık okulu. İnanılmaz güzel bir tesisti. Kurdelesini kestiğim ilk açılış olmasından büyük memnuniyet duydum. Oraya emek veren, geçmişten bu güne orayı imara açmaya direnen Belediye Başkanımız Şükrü Genç’e, meclis üyelerimize ve İstanbul’da yaptığı muhteşem işlerle İstanbulluların teveccühünü kazanan ve 31 Mart’ta rekor oyla yeniden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olacak olan Ekrem İmamoğlu’na bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

 

Continue Reading

Genel

Sarıyer Belediyesi ekipleri Sarıyerliler için seferber oldu

Published

on

blank

Sarıyer’de etkisini gösteren yoğun yağış ve fırtına sonrasında mazgallar taştı, çatılar uçtu ve ağaçlar devrildi.  Sarıyer Belediyesi ekipleri yağıştan etkilenen bölgelere hızla müdahalede bulunuyor.

Sarıyer Belediyesi ekipleri,  sabah saatlerinden itibaren etkisini gösteren sağanak yağış ve lodos sonrasında Sarıyerlilerin olumsuz etkilenmemesi için çalışmalarını sürdürüyor. Aşırı yağıştan dolayı caddelerde oluşan su birikintilerine müdahale eden Fen İşleri ekipleri, mazgalları da temizliyor. Park Bahçeler ekipleri ise fırtına nedeniyle devrilen ağaçları ve kırılan dalları kaldırıyor. Ekipler kriz masasından gelen ihbarları değerlendirerek, sorun yaşanan noktalara tek tek giderek çalışmalarına devam ediyor.

blank

 

Continue Reading

Genel

İbrahim Temur özel kalem bütçesini eleştirdi

Published

on

blank

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 2024 yılı bütçesinin kabul edilmesinden sonra İBB’nin özel kalem bütçesi üzerinden Sarıyer Belediyesi ile ilgili değerlendirme yapan İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur, “Nasıl oluyor da Sarıyer Belediyesinin Özel Kalem Bütçesi, koskoca İBB’nin Özel Kalem Bütçesinin 4 katından fazla oluyor?” diye sordu.

İBB’nin 2024 yılı bütçesinin açıklanmasının ardından İBB’nin özel kalem bütçesi üzerinden Sarıyer Belediyesi’nin özel kalem bütçesini eleştiren İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur, “İstanbul Büyükşehir Belediyesinin 2024 bütçesi, İBB Meclisinde kabul edildi. Öncelikle İstanbul’umuz için hayırlı olsun. Sarıyer için dikkatinizi çekmek istediğim konu şu; İBB’nin 2024 Özel Kalem Bütçesi 13.157.000 TL Peki Sizce Sarıyer Belediyesinin 2024 Özel Kalem Bütçesi ne kadar? Sarıyer Belediyesinin 2024 Özel Kalem Bütçesi 54.871.000 TL. Nasıl oluyor da Sarıyer Belediyesinin Özel Kalem Bütçesi, koskoca İBB’nin Özel Kalem Bütçesinin 4 katından fazla oluyor? Sarıyer Belediye Başkanı ve bu bütçeye Sarıyer Meclisinde kabul oyu veren Meclis Üyeleri nasıl oluyor anlatın!” diyerek tepkisini ortaya koydu.

Continue Reading

Popüler