Connect with us

Kültür

KYK BURS BAŞVURU TARİHLERİ AÇIKLANDI

Published

on

blank

Üniversite öğrencilerinin sabırsızlıkla beklediği Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından sağlanan burs ve öğrenim kredisinin başvuru tarihleri belli oldu.

Üniversite öğrencilerinin sabırsızlıkla beklediği Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından sağlanan burs ve öğrenim kredisinin başvuru tarihleri belli oldu.Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Genel Müdürü Sinan Aksu KYK bursları hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

İşte o açıklamalar:

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Genel Müdürü Aksu, “Sayın Bakanımız Kılıç’ın talimatıyla birinci sınıf öğrencilerine bir müjdemiz var. Artık Ekim, kasım ve aralık aylarında burs ve kredi ödemelerini yapacağız.” açıklamasında bulundu.

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar (KYK) Genel Müdürü Sinan Aksu, bu yıl 900 bin öğrencinin burs ve krediye müracaat etmesini beklediklerini ifade etti.

ARTIK EKİM AYININ İLK HAFTASI BAŞLAYACAK

Öğrencilerin kendilerine verdiği bilgileri devlet kurumlarından doğrulatarak neticeleri öğrencilere bildireceklerini ifade eden Aksu, “Bu sene, ekim ayının ilk haftası öğrencilerimizin burs ve kredi müracaatlarını alacağız. Müracaatların tamamı e-Devlet üzerinden olacak. 11 devlet kurumundan doğrulattıktan sonra da kasım ayı itibarıyla öğrencilerimize burs ve kredi başvurularının neticelerini ileteceğiz.” diye belirtti.

Aksu, üniversite birinci sınıf öğrencilerine bir de müjdesi olduğunu belirterek, “Önceki yıllarda üniversiteye başlayan birinci sınıf öğrencileri müracaatlarını yaparlardı; fakat burs ve kredilerini ocak ayı itibarıyla alırlardı. Bu yıl, bu tarihi ekim ayından başlatıyoruz. Sayın Bakanımız Akif Çağatay Kılıç’ın talimatıyla birinci sınıf öğrencilerine bir müjdemiz var. Ekim, kasım, aralık aylarını da kapsayacak biçimde birinci sınıf öğrencilerine burs ve kredi ödemelerini yapacağız.” dedi.

 

 

Click to comment

Bir Cevap Yazın