Connect with us

Kültür

NAİL GÜRELİ VEFAT ETTİ

Published

on

blank

84 yaşındaki gazeteci-yazar Nair Güreli, bugün İstanbul’da hayatını kaybetti.

Gazeteci-yazar Nail Güreli, bugün İstanbul’da hayatını kaybetti.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Olcayto, Nail Güreli’nin ölümünün ardından mesaj yayınladı.

İşte Turgay Olcayto’nun yayınladığı o mesaj:

“Türkiye Gazeteciler Cemiyeti önceki başkanlarından kıdemli gazeteci yazar Nail Güreli’yi kaybetmenin büyük üzüntüsü içindeyiz. Meslektaşım ve kardeşim Nail Güreli gazeteciler için örnek bir kişiydi. Gazetecilik mesleğine ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’ne çok uzun yıllar hizmet verdi.Nail Güreli’yi sevgi ve saygıyla anıyoruz. Ailesine ve basın topluluğumuza başsağlığı diliyoruz.”

NAİL GÜRELİ KİMDİR?

Gazeteciliğe, 1952 yılında Hizmet gazetesinde muhabir olarak başladı. Son Posta, Son Telgraf, Tan, Akşam, Vatan, İkdam, Hürriyet Haber Ajansı, Hürriyet, Güneş ve Milliyet gazetelerinde çalıştı.Son olarak ise günlük Evrensel gazetesinde yazmaktaydı. 1959 yılında, yılın gazetecisi seçildi. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin çeşitli kademelerinde çalıştı ve 18 Mart 1994’ten 3 Nisan 2001 tarihine kadar başkanlığını yaptı. Mine Güreli ile evli ve bir çocuk babasıdır. Basın Şeref Kartı sahibidir.

Click to comment

Bir Cevap Yazın