Connect with us

Siyaset

AKŞENER’DEN REFERANDUMA SAYILI GÜNLER KALA ÇARPICI ANKET SONUCU…

Published

on

blank

Tüm baskı ve engellemelere rağmen referandum çalışmalarına hız kesmeden devam eden Meral Akşener, son yaptırdığı ankette hayır oyunun yüzde 55 olduğunu açıkladı.

Tüm ve baskı engellemelere karşın referandum çalışmalarına hız kesmeden devam eden MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener, Doğu illerini ziyaret etmeye başladı.Muş ve Bitlis illerinde vatandaşlarla sohbet eden Akşener, vatandaşlara neden ‘hayır’ dediğini anlattıktan sonra basın mensuplarıyla bir araya gelerek gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Akşener, “En son bir hafta önce elime gelen anket, şehir şehir anket yapamıyorum, ülke geneli yaptırıyorum, yüzde 55 hayır yüzde 45 evet. Anketçilerin bir şikayeti var, eskiden 10 evin zilini çaldıkları zaman 2 ev içeri almazken şimdi 8 ev içeri almıyor, 2 ev alıyor. Ağır bir korku ve baskıya dayanan buna Ak Partiye anket yapan firmalarda dahil böyle bir tespit var, bu tespitin özellikle tarafsızım diyenlerin çokluğu esasında hayır tercihinin olduğu lakin ailesinin ve çocuğunun işinden olacağı korkusu sebebiyle fikrini söylemediğine dair bir kanaat var, sürprizler var. Kararsızlar dağıtıldıktan sonra yüzde 55 hayır, yüzde 45 evet. Ben hayırın açık ara önde olacağına inanıyorum. 7 Haziran sonuçlarıyla Adalet Kalkınma Partisi karşılaşabilir onu gözlemledik sahada” diye konuştu.

MHP SEÇMENİNİN YÜZDE 80’İ HAYIR OYU VERECEK

Akşener, MHP seçmeniyle ilgili olarak da, “Yüzde 12 oy almış Milliyetçi Hareket Partisinin bu yüzde 12’nin yüzde 80’inin hayır diyeceğini iddia ediyorum ben, bunu dikkatle söylüyorum bu Meral Akşener’in peşinden yürüyen kitle için değil, diğer arkadaşlarımızda dahil. Sayın Bahçeli’nin partili cumhurbaşkanlığındaki gerekçe inandırıcı olamadı. Birinci gerekçe sayın Cumhurbaşkanının anayasal suç işlediği ve bu anayasal suçun önüne geçilemediği kelime kelime aktarıyorum sayın Bahçeli’nin gerekçesini, bari bu suç işleme işini ortadan kaldırmak için bu suçların hukuk temeline oturtmamız gerektiği şeklinde bir gerekçe ile geldi. Onun için iddia ediyorum yüzde 80 MHP seçmeni hayır oyu verecek” açıklamasında bulundu.

 

Click to comment

Bir Cevap Yazın

blank
blank
blank