Connect with us

Siyaset

BEKİR COŞKUN: BU DARBE FİLM OLUR…NASILSA SEYİRCİ OLARAK KERİZ KERİZ BAKARIZ…

Published

on

blank

Usta gazeteci ve Sözcü yazarı Bekir Coşkun, bugünkü yazısında hükümeti alaycı bir dille eleştirdi.Coşkun,”Evet; biz “tiyatro” dedik ama iyi film de olur…Bu kadar komedyeni, böyle komik senaryoyu nereden bulacaksın?…”dedi.

İşte usta gazeteci Bekir Coşkun’un “Bu darbe film olur…” başlıklı köşe yazısı:

Filmin bu kısmında; Gölcük Donanma Komutanlığı’nda darbe gecesi…

Gölcük Ana Üs eski Komutanı Tuğamiral Hayrettin İmren,

Güney Grup eski Komutanı Tuğamiral Nazmi Ekici, Kuzey Grup eski Komutanı Tuğamiral Ayhan Bay, darbe yapmak üzere Gölcük üssüne gelirler…

Personel merakla toparlanır… Hayrettin Amiral personele der ki: “Darbe yapıyoruz…”

Personel birbirine bakar…

Amiral baş parmaklarını kemerine sokarak: “Komuta bizde… Donanma Komutanı gelse yani yemez… Şunu da bilin ki emrime karşı çıkana da şurada sıkarım…”

Bir başçavuş yanıt verir: “Ben de sana sıkarım…”

*

Filmin bu kısmında amirallerin kaçma sahnelerini izliyoruz reji…

Personel bunları takmayınca, üç kişiyle de darbe yapılamayacağına göre, amiraller “Kaçalım” derler… Düz bir tarlada koşmaktadırlar… Kimsenin kovaladığı da yoktur…

Bir askeri bot bulup Başiskele Limanı’na gelirler…

Bir sürü kapı varken telden atlayıp koşarak kayıplara karışırlar…

*

Filme devam…

Sonunda ikisi yakalanır, birisi tanınmamak için sakal bırakmıştır…

Bunları “darbe yapacaksınız, asker sizi bekliyor” diye oraya gönderenler kim?…

İfadelerinde “Mahrem abiler” derler…

(Görüntülü izlemek isteyenlere: Darbeci amirallerin arkasında “mahrem ağabeyler çıktı” yaz, tıkla…)

*

“Mahrem Abiler”in adları poliste ya da haberlerde açıklanmaz…

Fetullah Gülen’in arkasında namaz kıldıkları iddia edilen, muhtemelen okullarda, dershanelerde eğitmenlik yapan, imam kılıklı siviller olduğu söylenir…

Yani üç koskoca amirali “darbe yapmaya” gönderen “mahrem abiler” filmde gölge, siluet biçimindedir…

*

Evet; biz”tiyatro” dedik ama iyi film de olur… Bu kadar komedyeni, böyle komik senaryoyu nereden bulacaksın?…

*

Nasılsa seyirci olarak hazırız… Keriz keriz bakarız…

 

Bekir Coşkun – Sözcü

Click to comment

Bir Cevap Yazın

Genel

TBMM Başkanvekili Celal Adan’dan MHP Sarıyer’e ziyaret

Published

on

blank

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili ve MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan, MHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. İlçe Başkanı Dursun Karabacak ve yönetimine hayırlı olsun dileğinde bulundu.

TBMM Başkanvekili ve MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan ziyaretinde önümüzdeki başkanlık ve milletvekili seçimlerinin önemine dikkat çekildi. MHP ilçe yönetiminden Sarıyerde ulaşılmayan hane, erişilemeyen kimse kalmayacak şekilde çalışılmasını isteyen Adan, gereken özen ve hassasiyetin gösterilmesini istedi.

KARABACAK’TAN TEŞEKKÜR

TBMM Başkanvekili ve MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan’ın ilçe ziyareti nedeniyle duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Karabacak, “Liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin emir ve direktifleri doğrultusunda çalışmaya devam edeceklerini belirterek, Sarıyer’de üç hilali hakettiği şekilde dalgalandırmaya devam edeceğiz” dedi.

blank

Continue Reading

Genel

Memleket Sarıyer’den dikkat çeken çalışma

Published

on

blank

Memleket Partisi Sarıyer ilçe örgütü, Sarıyer’de dikkat çeken bir çalışma gerçekleştirdi ve Sarıyer’in birçok noktasındaki duvarlara, “Son kale Muharrem İnce” yazıldı.

Memleket Partisi Sarıyer ilçe yönetimi, Sarıyer’deki çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Sarıyer’in birçok noktasındaki duvarlara, “Son kale Muharrem İnce” yazarak dikkatleri çeken Memleket Partisi Sarıyer ekibinin çalışması İstanbul’da da ses getirdi. Çalışmayla ilgili kısa bir açıklama yapan Memleket Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Cevdet Bayraktar, “Bu çalışmalarda bize destek veren partililerimize ve arkadaşlara çok teşekkür ederim. Sağ olsunlar, var olsunlar.” dedi.

Continue Reading

Genel

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem’den Sarıyer’e ziyaret

Published

on

blank

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı, Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Prof. Dr. Bahadır Erdem, İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur ve yönetimine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Gündeme dair gelişmelerin istişare edildiği toplantı, Erdem’in seçim üzerine bilgilendirme sohbetiyle devam etti. Teşkilatın enerjisinden oldukça memnun kalan Genel Başkan Yardımcısı Erdem, tüm üyelerle teker teker hatıra fotoğrafı çekilerek, memnuniyetle ziyaretini tamamladı. Aynı saatlerde teşkilatın bir kısmının, Rumeli Hisarı’nda yeni üye kazanım çalışması için semt pazarına kurduğu çadırda görev almasına rağmen, Bahadır Erdem’in ziyaretini karşılayan teşkilatın yoğun katılımı dikkatleri çekti.

Tek bir gününü boş geçirmeyen İYİ Parti Sarıyer Teşkilatı, tüm birimleriyle çalışmalarına devam ediyor.

blank

Continue Reading

Popüler

blank