Connect with us

Siyaset

CEM TÜZÜN’DEN KILIÇDAROĞLU’NA ELEŞTİRİ

Published

on

blank

7 Haziran seçimleri öncesinde CHP’de yapılan ön seçimden başarılı bir şekilde çıkarak İstanbul 2.Bölge’den milletvekili adayı olan; ancak seçilemeyen Cem Tüzün, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarda, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi.

İşte Cem Tüzün’ün sosyal medya hesabındaki paylaşımları:

Laik, sol seçmen Kılıçdaroğlu’na 3 kez iktidar yolunu sundu.
1. 2010 İlk seçildiği kurultay
2. 2013 Gezi
3. 24 Temmuz 2016 Taksim

Referandumun bu 3 konuyla hiç ilgisi yoktu. KK bırakın referandumdan iyi sonuç çıkartmayı, halkı bilgilendirmekten dahi çok uzaktı.2011 seçimlerine sağdan devşirme, hatta bazısı cemaatle ilintili adaylarla gidildi.Gezinin dinamikleriyle ilişkiden hep kaçındı KK. Ve kendince Gezi’yi hoşgören ve ehlileştiren bir dil kullandı. Zaman zaman da Gezi’den imaj devşirmeye çalıştı. Ama özde durum çok farklıydı. Gezi’nin hemen ardından yerel ve CB. seçimleri vardı.

İstanbul’u Sarıgül’e emanet etti. Oğlu Şişli, eski eşi Beyoğlu, adamları Beşiktaş, Bakırköy’den aday gösterildi. Ve daha niceleri…CB seçiminde Ekmekettin İhsanoğlu’nu aday göstermesini kendisi dahi açıklayamıyor artık. Libya’ya NATO tezkeresine kurmayları destek verdi. Suriye ve Irak’a askeri operasyona, dokunulmazlıkların kaldırılmasına hep destek verdi.

AKP’nin bile ilişiğini kestiği eski kamu güvenliği müsteşarını kendisine yardımcı yapmak için kurultay iradesinin ardından operasyon yaptı.Üstüste yitirilen hiç bir seçimin hesabını vermedi. Sahte efelenmelerle ve medyanın desteğiyle kurultay delegelerinin algısını biçimlendirdi.

Geldik bugüne…

CUMHURİYET HALK PARTİLİLERE DÜŞEN ÖNEMLİ BİR GÖREV VAR:
EN ATEŞLİ KK YANDAŞI GÖRÜNEN BİLE, İKTİDAR DÜŞLEMİYOR.
KENDİSİ DE.

Gezi’ye ve 24 Temmuz Taksim mitingine ruh veren, heyecan, umut katan emek örgütleri ve sol dayanışmalar var.Kurultay iradesi bu yapılanmaların önerilerini karar verme süreçlerinde değerlendirecek ve hemhal olmayı sağlayacak bir yöntem bulmalıdır.

Partinin GM kadrolarının kahir çoğunluğu uzun yıllardır bu işi becerme yeteneklerinden yoksun. Bu işi parti tabanı, kurultay iradesi çözer.Yeter ki örgüt emekçilerinin iradesi özgür bırakılsın. Belediye olanaklarıyla, aday gösterme vaadleriyle iradeler satın alınmasın.

CHP ÖRGÜTÜ SOLLA, EMEK ÖRGÜTLERİYLE NASIL İLETİŞİM KURACAĞINI, DAYANIŞMA İÇİNDE OLACAĞINI BİLİR. GM GÖLGE ETMESİN YETER.

EMEK ÖRGÜTLERİNE, CHP ÖRGÜTÜ VE TABANIYLA DAYANIŞMA İÇİNDE OLACAK DİĞER SOL SİYESİ YAPILANMALARA DA ÖNEMLİ SORUMLULUKLAR DÜŞECEKTİR.

TAKSİM DAYANIŞMASI VE 24 TEMMUZ MİTİNGİ PRATİKLERİNDEN SONRA SOL DAYANIŞMALARIN BU İŞİ KOTARACAĞINA İNANCIM TAMDIR.

KILIÇDAROĞLU’NUN KOYACAĞI EN ÖNEMLİ VE YARARLI KATKI BU SÜRECİN ÖNÜNÜ AÇMAKTIR.

ÜLKEMİZİN YÜREKLİ, AKILLI, NAMUSLU, DEVRİMCİ BİR HAREKETE İHTİYACI VAR.
ELBETTE, BARIŞTAN, EMEKTEN, DEMOKRASİDEN YANA BİR HAREKETE

YOLUMUZ AÇIK OLSUN… ?

Click to comment

Bir Cevap Yazın

Genel

Erdoğan’ın sert düşüşü sürüyor! İşte son anket…

Published

on

blank

Yöneylem Sosyal Araştırmalar Merkezi, “Türkiye Siyaset Paneli” mayıs ayı araştırmasının sonuçlarını açıkladı. Gelecek cumhurbaşkanlığı seçiminde AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a oy vereceğini söyleyenler yüzde 39,6’da kaldı.

Araştırma, 27 ilden 3 bin 140 kişinin katılımıyla yapıldı. “Sizce Türkiye nasıl yönetilmektedir?” sorusuna ise yanıtlar şöyle oldu: “Kötü yönetilmektedir” diyenler yüzde 50,1, “Ne iyi ne kötü yönetilmektedir” diyenler yüzde 22,8, “İyi yönetilmektedir” diyenler yüzde 25,3, “Bilmiyorum/Cevap yok” diyenler yüzde 1,7.

Araştırmada erken seçim isteyenlerin oranı yüzde 50,4, erken seçime karşı çıkanların oranı yüzde 39,5 olarak ölçüldü. Kararsız olduğu söyleyenler yüzde 8,5, cevap vermek istemeyenler ise yüzde 1,6 oldu.

Yüzde 58,8 parlamenter sisteme dönmek isterken, yüzde 31,7 Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni destekliyor.

Gelecek cumhurbaşkanlığı seçiminde AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a oy vereceğini söyleyenler yüzde 39,6’da kaldı. Yüzde 50,5 “asla oy vermeyeceğini”, yüzde 2 oy kullanmayacağını belirtti ve yüzde 7,9 “Oy verebilirim de vermeyebilirim de” dedi.

Adayın kim olduğuna bakmaksızın muhalefeti destekleyeceğini söyleyenlerin oranı Erdoğan’ı destekleyeceğini söyleyenlerin oranını geçmiş durumda.

İşte o anketin sonuçları;

blank

blank

blank

blank

blank

Continue Reading

Genel

TDP Sarıyer’de ilk kongre heyecanı

Published

on

blank

Türkiye’nin yeni partilerinden Türkiye Değişim Partisi, Sarıyer’de ilk kongresinin heyecanını yaşadı. Kurucu İlçe Başkanı Murat Kemer, delegelerin oylarıyla yeniden ilçe başkanı seçildi.

Türkiye Değişim Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı’nda ilk kongrenin heyecanı yaşandı. Gerçekleşen 1. Olağan Kongre’ye; TDP İstanbul İl Başkanı Yusuf Polat, TDP Sarıyer İlçe Başkanı Murat Kemer, TDP İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Kader Yeğit, TDP Sarıyer İlçe Kadın Kolları Başkanı Hülya Özarslan Çavdar, TDP Bakırköy, Eyüp, Bahçelievler, Bağcılar ve Çekmeköy ilçe başkanları, TDP İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmetcan Mahmut Demir, TDP Sarıyer İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ufuk Kurum, TDP İstanbul il ve ilçe yöneticileri, delegeler ile partililer katıldı.

TDP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Cengiz Arı’nın divan başkanlığını yaptığı kongre, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından, TDP Sarıyer İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ufuk Kurum faaliyet raporunu okudu. Faaliyet raporunun kabul edilmesiyle devam eden kongrede konuşan TDP Sarıyer İlçe Başkanı Murat Kemer, “Gerçekleştirdiğimiz 1. olağan kongremiz ülkemize, milletimize, İstanbul’a, Sarıyer’e ve partimize hayırlar getirmesini diliyorum. Yapacağımız çalışmalar Sarıyer için umut olacak. Görevimizi en iyi şekilde yapacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerini kullandı.

“ÇOK YOĞUN BİR ŞEKİLDE ÜYE ÇALIŞMASI YAPACAĞIZ”

Kongrede konuşan TDP İstanbul İl Başkanı Yusuf Polat, “İstanbul genelinde yapılmaya başlanan kongreler tüm hızıyla devam ediyor. Bunlardan biri de, İstanbul’un göz bebeği olan Sarıyer’dedir. İlçe başkanlığımıza 3. gelişim ve her seferinde de teşkilatımız yaptıklarıyla adeta göz kamaştırıyor. Çünkü çok güçlü bir ilçe başkanımız ve fedakar teşkilatımız var. İçerisinde bulunduğumuz pandemi nedeniyle kongrelerimizi sınırlı sayıda ve sürede yapmak durumunda kaldık. Fakat inanıyorum ki, Murat Kemer Başkanımızın elinde yüzlerce yeni üye formu bulunuyor. Kongre sürecinden sonra bu formları işleme alacağız. Yıl sonuna kadar da çok yoğun bir şekilde üye çalışması yapacağız.” ifadelerini kullandı.

blank

Continue Reading

Genel

MetroPoll’den flaş anket! İki isimden Erdoğan’a rekor fark

Published

on

blank

MetroPOLL Araştırma’nın Kurucusu ve Yöneticisi Özer Sencar, Cumhurbaşkanlığı seçimleri için yapılan son anketi açıkladı.

MetroPOLL Araştırma’nın kurucusu ve yöneticisi Prof. Dr. Özer Sencar’ın “Olası cumhurbaşkanlığı seçimi senaryoları” başlığıyla Twitter hesabından paylaştığı ve 26 bölgede, 1752 kişiyle 16 Nisan-21 Nisan tarihleri arasında yapılan çalışmaya göre, Erdoğan, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yüzde 49,7’ye yüzde 38,8, ABB Başkanı Mansur Yavaş’a yüzde 49,4’e yüzde 37,5, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e ise yüzde 42,5’e yüzde 38,5’le mağlup oluyor.

Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu karşısında yüzde 42.5’e yüzde 39.7 gibi küçük bir farkla kazanıyor.

Ankete göre “Olası cumhurbaşkanlığı seçimi muhtemel senaryoları” şöyle:

 

blank

Continue Reading

Popüler