Connect with us

Siyaset

CEM TÜZÜN’DEN KILIÇDAROĞLU’NA ELEŞTİRİ

Published

on

blank

7 Haziran seçimleri öncesinde CHP’de yapılan ön seçimden başarılı bir şekilde çıkarak İstanbul 2.Bölge’den milletvekili adayı olan; ancak seçilemeyen Cem Tüzün, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarda, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi.

İşte Cem Tüzün’ün sosyal medya hesabındaki paylaşımları:

Laik, sol seçmen Kılıçdaroğlu’na 3 kez iktidar yolunu sundu.
1. 2010 İlk seçildiği kurultay
2. 2013 Gezi
3. 24 Temmuz 2016 Taksim

Referandumun bu 3 konuyla hiç ilgisi yoktu. KK bırakın referandumdan iyi sonuç çıkartmayı, halkı bilgilendirmekten dahi çok uzaktı.2011 seçimlerine sağdan devşirme, hatta bazısı cemaatle ilintili adaylarla gidildi.Gezinin dinamikleriyle ilişkiden hep kaçındı KK. Ve kendince Gezi’yi hoşgören ve ehlileştiren bir dil kullandı. Zaman zaman da Gezi’den imaj devşirmeye çalıştı. Ama özde durum çok farklıydı. Gezi’nin hemen ardından yerel ve CB. seçimleri vardı.

İstanbul’u Sarıgül’e emanet etti. Oğlu Şişli, eski eşi Beyoğlu, adamları Beşiktaş, Bakırköy’den aday gösterildi. Ve daha niceleri…CB seçiminde Ekmekettin İhsanoğlu’nu aday göstermesini kendisi dahi açıklayamıyor artık. Libya’ya NATO tezkeresine kurmayları destek verdi. Suriye ve Irak’a askeri operasyona, dokunulmazlıkların kaldırılmasına hep destek verdi.

AKP’nin bile ilişiğini kestiği eski kamu güvenliği müsteşarını kendisine yardımcı yapmak için kurultay iradesinin ardından operasyon yaptı.Üstüste yitirilen hiç bir seçimin hesabını vermedi. Sahte efelenmelerle ve medyanın desteğiyle kurultay delegelerinin algısını biçimlendirdi.

Geldik bugüne…

CUMHURİYET HALK PARTİLİLERE DÜŞEN ÖNEMLİ BİR GÖREV VAR:
EN ATEŞLİ KK YANDAŞI GÖRÜNEN BİLE, İKTİDAR DÜŞLEMİYOR.
KENDİSİ DE.

Gezi’ye ve 24 Temmuz Taksim mitingine ruh veren, heyecan, umut katan emek örgütleri ve sol dayanışmalar var.Kurultay iradesi bu yapılanmaların önerilerini karar verme süreçlerinde değerlendirecek ve hemhal olmayı sağlayacak bir yöntem bulmalıdır.

Partinin GM kadrolarının kahir çoğunluğu uzun yıllardır bu işi becerme yeteneklerinden yoksun. Bu işi parti tabanı, kurultay iradesi çözer.Yeter ki örgüt emekçilerinin iradesi özgür bırakılsın. Belediye olanaklarıyla, aday gösterme vaadleriyle iradeler satın alınmasın.

CHP ÖRGÜTÜ SOLLA, EMEK ÖRGÜTLERİYLE NASIL İLETİŞİM KURACAĞINI, DAYANIŞMA İÇİNDE OLACAĞINI BİLİR. GM GÖLGE ETMESİN YETER.

EMEK ÖRGÜTLERİNE, CHP ÖRGÜTÜ VE TABANIYLA DAYANIŞMA İÇİNDE OLACAK DİĞER SOL SİYESİ YAPILANMALARA DA ÖNEMLİ SORUMLULUKLAR DÜŞECEKTİR.

TAKSİM DAYANIŞMASI VE 24 TEMMUZ MİTİNGİ PRATİKLERİNDEN SONRA SOL DAYANIŞMALARIN BU İŞİ KOTARACAĞINA İNANCIM TAMDIR.

KILIÇDAROĞLU’NUN KOYACAĞI EN ÖNEMLİ VE YARARLI KATKI BU SÜRECİN ÖNÜNÜ AÇMAKTIR.

ÜLKEMİZİN YÜREKLİ, AKILLI, NAMUSLU, DEVRİMCİ BİR HAREKETE İHTİYACI VAR.
ELBETTE, BARIŞTAN, EMEKTEN, DEMOKRASİDEN YANA BİR HAREKETE

YOLUMUZ AÇIK OLSUN… ?

Click to comment

Bir Cevap Yazın

blank
blank
blank