Connect with us

Siyaset

CHP SARIYER İLÇE BAŞKAN ADAYI VEYSEL KALKAN İLE ÇOK ÖZEL RÖPORTAJ… ADAYLIKTAN ÇEKİLECEĞİ YÖNÜNDEKİ İDDİALARLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI…

Published

on

blank

CHP’de kongreler yaklaşırken Sarıyer ilçe başkanlığına adaylığını ilk açıklayan ve bunu gazetemiz aracılığıyla duyuran Veysel Kalkan, son dönemde adaylıktan çekileceği yönündeki çıkan iddialara gazetemiz aracılığıyla yanıt verdi.

CHP’de kongreler yaklaşırken delege seçimlerine iki ay kala Sarıyer ilçe başkanlığına adaylığını açıklayan ve henüz rakibi olmayan Veysel Kalkan, son dönemde adaylıktan çekileceği ve son anda pazarlık yapacağı yönündeki iddialara, gazetemizin sorularını yanıtlayarak cevap verdi.

İşte Veysel Kalkan’ın açıklamaları:

CHP Sarıyer ilçe başkanlığına adaylığını açıklayan ilk kişi oldunuz. Adaylığınızı açıkladıktan sonra tepkiler nasıl oldu?

– Tepkiler gayet olumlu oldu. Tabi benim adaylığımdan rahatsız olan kişiler için gayet olumsuz oldu. Adaylığıma şaşıranlarda oldu. Genel anlamda söyleyebilirim ki, adaylığım konusunda pozitif anlamda destek çığ gibi büyüyor.

Peki, bu süreçte çalışmalarınız nasıl gidiyor?

Sarıyer’in her mahallesiyle irtibat içerisindeyiz. Bu anlamda birçok mahalleden olumlu destek alıyoruz. Gittiğimiz mahallelerde halk, sokakta çalışan CHP’yi görmek istediğini söylüyor. Bizlerde zaten halkın arasında olan bir CHP yönetimi olmak için bu göreve talip olduk.

Seçimi kazanacağınıza olan inancınız nedir?

Ben bu seçimi kazanacağıma yüzde yüz inanıyorum. Çalışmalarımı ona göre yapıyorum. Parti emekçileriyle kolektif bir şekilde hareket ediyoruz. Veysel Kalkan’ın adaylığı bir anda  “Hadi ben aday oluyorum” demeyle başlamadı. Tabandan gelen, yani örgütten gelen büyük bir desteğin sonucunda aday olmaya karar verdim. “Hak bildiğin yola yalnız çıkacaksın” sözünden yola çıkarak önce kazanacağıma, sonra da bu işi örgütümle beraber başaracağımıza inanıyorum. Örgütümüz, bu aşamada en doğru kararı verecektir.

Adaylık süreciniz boyunca adaylıktan son anda çekileceğinizi söyleyenler var. Son anda bir pazarlık yapacağınız konuşuluyor. Böyle bir düşünceniz var mı? Varsa kamuoyunu aydınlatır mısınız?

Öncelikle bunu söyleyenler çok çirkin bir söylem içerisinde bulunmaktadırlar. Bu kişiler, örgütlü mücadelede var olmamış, partinin bayrağını asmamış, broşürünü dağıtmamış, sandıkta görev almamış; ama bir şekilde var olmuş kişilerdir.

blank

BEN SÖYLEDİĞİM HER SÖZÜN ARKASINDAYIM

Ben bu zamana kadar söylediğim her sözün arkasında durdum. Örgütün isteği doğrultusunda çıkan bir aday oldum. Birilerinden işaret bekleyerek ya da delege seçimlerini bekleyerek çıkan bir aday olmadım. Bu saatten sonra pazarlık girişiminde bulunanlar, kendi örgütüne ihanet eden kişiler olur. Ben kendi örgütüme asla ihanet etmem. Ne pazarlık, ne de çekilme asla söz konusu olamaz. Bunun içinde yanıma gelecek olanlar varsa gelmesin. Yanıma, partiyi daha yukarıya taşıyacak, başarıya ulaştıracak fikirleri sunan kişilerin gelmesini isterim. Zaten beni destekleyen insanlarda bu yönde bir düşünceye sahip insanlardır. Ben başaracağıma inanıyorum. Çünkü yanımda menfaati olmayan CHP’nin güçlü örgütü bulunmaktadır.

Click to comment

Bir Cevap Yazın