Connect with us

Siyaset

CHP SARIYER’DE KILIÇLAR ÇEKİLDİ…

Published

on

blank

CHP Sarıyer’de, ilçe kongresinin üzerinden 1 yıl geçmesinin ardından kazan kaynamaya başladı.İlçe Başkanı Mehmet Deniz’in parti üyelerine hazırladığı mektuba, son kongrede kendisine rakip olan Ali İhsan Özdemir’den cevap geldi.

CHP Sarıyer’de ilçe kongresinin üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen, kendi ekibi dışında hiçbir partiliyle irtibat kurmayan İlçe Başkanı Mehmet Deniz’in, Sarıyer’deki 8555 CHP üyesine yazdığı özel mektuba ilk tepki, son kongrede kendisine rakip olan Ali İhsan Özdemir’den geldi.

Deniz mektubunda, “Kurtuluş Savaşı ve II. Dünya Savaşı sonrası çok partili sisteme yani demokrasiye geçen ülkemiz, 2016 yılında, son 70 yılının en acılı en zor ve en buhranlı dönemini yaşamıştır.Bunun en büyük sorumlusu ülkeyi yönetemeyen mevcut iktidar partisidir. Kimler tarafından yaşatılmak isteniyorsa istensin bu kötü döneme “dur” diyecek Türk halkının iradesi ve gücü vardır.” diyerek, ilçeyle birlikte tüm üyeleri topyekün mücadeleye davet etti.Kendisine cevap ise gecikmedi.

İşte CHP Sarıyer’in son kongresinde ilçe başkan adayı olan Ali İhsan Özdemir’in cevabı:

Mehmet DENİZ
CHP Sarıyer İlçe Başkanı

Sevgili dostum!

Mektubunu aldım. Benimle iletişim kurma çabanı önemsiyorum. Gecikmeni, bilemediğim önceliklerine veriyorum.

Ancak ‘omuzlayarak kırmaya çalıştığın kapı zaten açık’, mektuba ne gerek vardı anlamakta zorlanıyorum..

Ah dostum, sevgili başkanım!

Bana, üyene yazdığın mektubu internet gazetesinde okuyup, cevabı internet ortamında yazılmalı diye düşünürken ‘hakikaten korkunun ecele faydası yokmuş’ diye mırıldandım elimde olmadan.
Anladım ki ‘Cumhuriyetin ve partisinin zarar görmemesi için susmak’ tuzakmış, korkaklıkmış.

Keşke susmasaymışız, korkmasaymışız.

Demokrasinin kalmadığı ülkemizde ‘başkan o’dur, yakasından tutmayalım, bırakalım rahat çalışsın’ demokratlığına soyunmasaymışız.

Keşke daha çok uyarsaymışız seni bıkmadan usanmadan. Keşke ‘makamın uğruna görevlerini yapmıyorsun’ diyebilseymişiz. Yaptıkların yeter….Yapmadıkların yeter deseymişiz. Keşke 3-5 kişinin çıkarları için değil, görevinden hareketle ülkeye hizmet et deseymişiz.

Diyemedik, yutkunduk, korktuk! Biz yutkunduk sen inat ettin, sen inat ettikçe biz sustuk!

Biz susunca da …
Sevgili başkanım, iki gözüm!

Siz kişisel mücadelelerinizi verirken, siz ve Cumhuriyetimiz ilçemizde ne hale düştü gördünüz mü?

Farkında mısınız bilmem ama makamınızı saymazsak, kişisel olarak ‘göreve çağırma’ için itibar ve inandırıcılığınızın kalmadığını, mektupta çıkardığınız reçeteyi uygulama ehliyetinizin artık bulunmadığını bu itibarla geç kaldığınızı yazmak zorundayım.

Karşınıza aldıklarınız, arkanızda bıraktıklarınız ve yok saydıklarınızla birlikte size ve idarenizdeki 4-5 kişilik meclis kliğinize rağmen ve inatla Cumhuriyet ve değerleri için zaten görevde olduğumuzu cevaben bildiririm.

Ali İhsan ÖZDEMİR
CHP SARIYER üyesi

 

Click to comment

Bir Cevap Yazın