Connect with us

Siyaset

CHP SARIYER’DE KILIÇLAR ÇEKİLDİ…

Published

on

blank

CHP Sarıyer’de, ilçe kongresinin üzerinden 1 yıl geçmesinin ardından kazan kaynamaya başladı.İlçe Başkanı Mehmet Deniz’in parti üyelerine hazırladığı mektuba, son kongrede kendisine rakip olan Ali İhsan Özdemir’den cevap geldi.

CHP Sarıyer’de ilçe kongresinin üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen, kendi ekibi dışında hiçbir partiliyle irtibat kurmayan İlçe Başkanı Mehmet Deniz’in, Sarıyer’deki 8555 CHP üyesine yazdığı özel mektuba ilk tepki, son kongrede kendisine rakip olan Ali İhsan Özdemir’den geldi.

Deniz mektubunda, “Kurtuluş Savaşı ve II. Dünya Savaşı sonrası çok partili sisteme yani demokrasiye geçen ülkemiz, 2016 yılında, son 70 yılının en acılı en zor ve en buhranlı dönemini yaşamıştır.Bunun en büyük sorumlusu ülkeyi yönetemeyen mevcut iktidar partisidir. Kimler tarafından yaşatılmak isteniyorsa istensin bu kötü döneme “dur” diyecek Türk halkının iradesi ve gücü vardır.” diyerek, ilçeyle birlikte tüm üyeleri topyekün mücadeleye davet etti.Kendisine cevap ise gecikmedi.

İşte CHP Sarıyer’in son kongresinde ilçe başkan adayı olan Ali İhsan Özdemir’in cevabı:

Mehmet DENİZ
CHP Sarıyer İlçe Başkanı

Sevgili dostum!

Mektubunu aldım. Benimle iletişim kurma çabanı önemsiyorum. Gecikmeni, bilemediğim önceliklerine veriyorum.

Ancak ‘omuzlayarak kırmaya çalıştığın kapı zaten açık’, mektuba ne gerek vardı anlamakta zorlanıyorum..

Ah dostum, sevgili başkanım!

Bana, üyene yazdığın mektubu internet gazetesinde okuyup, cevabı internet ortamında yazılmalı diye düşünürken ‘hakikaten korkunun ecele faydası yokmuş’ diye mırıldandım elimde olmadan.
Anladım ki ‘Cumhuriyetin ve partisinin zarar görmemesi için susmak’ tuzakmış, korkaklıkmış.

Keşke susmasaymışız, korkmasaymışız.

Demokrasinin kalmadığı ülkemizde ‘başkan o’dur, yakasından tutmayalım, bırakalım rahat çalışsın’ demokratlığına soyunmasaymışız.

Keşke daha çok uyarsaymışız seni bıkmadan usanmadan. Keşke ‘makamın uğruna görevlerini yapmıyorsun’ diyebilseymişiz. Yaptıkların yeter….Yapmadıkların yeter deseymişiz. Keşke 3-5 kişinin çıkarları için değil, görevinden hareketle ülkeye hizmet et deseymişiz.

Diyemedik, yutkunduk, korktuk! Biz yutkunduk sen inat ettin, sen inat ettikçe biz sustuk!

Biz susunca da …
Sevgili başkanım, iki gözüm!

Siz kişisel mücadelelerinizi verirken, siz ve Cumhuriyetimiz ilçemizde ne hale düştü gördünüz mü?

Farkında mısınız bilmem ama makamınızı saymazsak, kişisel olarak ‘göreve çağırma’ için itibar ve inandırıcılığınızın kalmadığını, mektupta çıkardığınız reçeteyi uygulama ehliyetinizin artık bulunmadığını bu itibarla geç kaldığınızı yazmak zorundayım.

Karşınıza aldıklarınız, arkanızda bıraktıklarınız ve yok saydıklarınızla birlikte size ve idarenizdeki 4-5 kişilik meclis kliğinize rağmen ve inatla Cumhuriyet ve değerleri için zaten görevde olduğumuzu cevaben bildiririm.

Ali İhsan ÖZDEMİR
CHP SARIYER üyesi

 

Click to comment

Bir Cevap Yazın

Genel

Sarıyer’de Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a yaklaşık 20 puan fark

Published

on

blank

28 Mayıs 2023 Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2. turu tamamlandı. Recep Tayyip Erdoğan, aldığı yüzde 52.1’lik oyla yeniden Cumhurbaşkanı seçildi. Kılıçdaroğlu ise yüzde 47.9 aldı. Sarıyer’deki seçim sonuçlarında ise muhalefet gücünü korumayı başardı.

14 Mayıs 2023’te yapılan genel seçimlerde TBMM’de çoğunluk az bir farkla Cumhur İttifakı’nda olurken, Cumhurbaşkanlığı seçiminde hiçbir aday yüzde 50’yi geçemeyince Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kalmıştı. 28 Mayıs 2023 Pazar günü yapılan 2. tur seçimleri kıran kırana geçti. Mevcut Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yüzde 52.1’lik bir oy alarak yeniden Cumhurbaşkanı seçilirken, muhalefet bloğunun adayı Kemal Kılıçdaroğlu, yüzde 47.9 oyda kaldı.

SARIYER’DE MUHALEFET BLOĞU GÜCÜNÜ KORUDU

Sarıyer’de yerel, genel ve referandum sonuçlarına bakıldığında yüzde 58-60 bloğunda bir oya sahip olan muhalefet bloğu, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de gücünü korudu. Kemal Kılıçdaroğlu, aldığı yüzde 59.48’lik oyla birinci oldu ve Erdoğan’a 43 bin oy fark attı. Recep Tayyip Erdoğan ise yüzde 40.52’de kaldı.

blank

Continue Reading

Genel

Erhan Vergili’den gençlere umut dolu bayram mesajı

Published

on

blank

İş insanı ve siyasetçi Erhan Vergili, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayarak gençlere olan desteğini bir kez daha gösterdi. Vergili, gençlere yönelik bir mesaj yayınlayarak bu anlamlı bayramı coşkuyla karşıladığını ifade etti.

Erhan Vergili, gençlerin Türkiye’nin geleceğinin teminatı olduğunu belirterek, “Bugün, gençlerimizin enerjisi ve potansiyeliyle dolu olan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı coşkuyla kutluyorum. Gençlerimiz, ülkemizin geleceğini şekillendirecek olan en büyük güçtür. Onların umutlarına, hayallerine ve hedeflerine destek olmak bizim en büyük sorumluluğumuzdur” dedi.

Gençleri Spora Teşvik Etmeliyiz!!

Vergili, gençlerin spora olan ilgisinin ve başarılarının da altını çizerek, “Gençlerimiz, sporun disipliniyle hayatta önemli başarılar elde ediyor. Spor, onları sadece fiziksel açıdan güçlendirmez, aynı zamanda karakterlerini, liderlik yeteneklerini ve takım ruhunu da geliştirir. Bu nedenle, gençlerimizin sporla iç içe olmasını teşvik etmeli ve desteklemeliyiz” şeklinde konuştu.

‘Gençlere Yönelik Projelere Devam Edeceğim’

Erhan Vergili’nin bu kutlama mesajı, gençler arasında olumlu bir etki yaratırken, onların toplumdaki değerlerine ve yeteneklerine olan inancı da pekiştirdi. Vergili, gençlere olan desteğine ve projelerine devam edeceğini belirtti. Gençlik ve Spor Bayramı, ülkemizin geleceğine ışık tutan gençlerimizin dayanışma ve kardeşlik duygularını pekiştirdiği bir gün olarak anılacak. Erhan Vergili gibi iş insanlarının gençlere yönelik desteği, gençlerin daha da motive olmalarını sağlarken, Türkiye’nin geleceğine olan güveni de artırıyor.

Continue Reading

Genel

ADD Sarıyer’den Ankara’ya çıkarma

Published

on

blank

Atatürkçü Düşünce Derneği Sarıyer Şubesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Başkent Ankara’ya çıkarma yaptı.

Türkiye genelinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın coşkusu yaşanıyor. Atatürkçü Düşünce Derneği Sarıyer Şubesi de, Fahrettin Serdaroğlu başkanlığında 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Başkent Ankara’ya hareket etti. Saat 10:00’da Gebze’deki bir benzin istasyonunda duran ve saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı okuyan ADD Sarıyer ekibi, daha sonra Ankara’ya gitmek üzere tekrar yola koyuldu.

GENEL MERKEZ BİNASININ AÇILIŞINA KATILACAKLAR

ADD Sarıyer ekibi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda saat 16:00’da açılacak olan ADD Genel Merkez binasının açılışına katılacak.

Continue Reading

Popüler