Connect with us

Siyaset

CHP SARIYER’İN YÖNETİCİSİNDEN SKANDAL HATA

Published

on

blank

CHP Sarıyer’in dünkü gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısında, kısa süreli yaşanan gerginlik sonrasında bir ilçe yöneticisi, Belediye Başkanı Şükrü Genç’e toplantıdaki yaşananlarla ilgili mesaj göndermek istedi; fakat mesaj, başkan Genç yerine mahalle başkanlarına iletildi.

CHP Sarıyer’in dünkü gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısında, ilçe başkanı Mehmet Deniz ile ilçe saymanı Emine Ayla Osmanoğlu arasında, yapılan çalışmaların raporlarının gelmemesiyle ilgili kısa süreli bir gerginliğin yaşandığı belirtildi.Toplantıda ilçe başkanı Deniz’in, yapılan bir çalışmayla ilgili kendisine kimseden rapor gelmediğini ve sonrasında da isim vererek ilçe saymanı Emine Ayla Osmanoğlu’nu işaret etmesi, toplantıda gerginliğe sebebiyet verdi.

YÖNETİCİDEN SKANDAL MESAJ HATASI

Bu gerginliğin ardından ilçe yöneticilerinden İbrahim Yücel’in, toplantı sonrasında Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e toplantıda yaşananlarla ilgili  bir mesaj yolladığı; ancak mesajın başkan Genç’e değil, mahalle temsilcilerine gittiği iddia edildi.Yücel’in bu hatası akıllara, acaba kendisinin her ilçe yönetim kurulu toplantısından sonra Belediye Başkanı Şükrü Genç’e, toplantıyla ilgili rapor mu sunuyor sorusunu getirdi.

İşte İbrahim Yücel’in, Başkan Genç yerine yanlışlıkla mahalle temsilcilerine gönderdiği söylenen o mesaj:

Sayın Başkanım sizi rahatsız ediyorum ama yazma geregi duydum.Bugün yönetim kurulu toplantısı yapıldı gündem aylık çalışma programı idi biz hazırladıgımız proramı getirmedigimizi çünki yapılan örgüt toplantısıda gösterilen çalışmalarda kurban bayramında 8 gün Belediyemizin mezarlıklarla ilgili çalışmalar Aylanın Fenerdeki hastanın tedavi süresince yaptıgı çalışmalar ve diger yapılan hiçbir çalışmanın gösterilmedigini söyledik.Mehmet bey direk Aylaya okulla ilgili rapor nerede yalnızca seninki yok şeklinde çıkış yaptı peşinden Engelliler komisyonun bir hastaya 15.000 tl harcayarak tedavi etirildigini söyledi Ayla gerçekten tüm çalışmalarda özveriyle çalışan herkez tarafından taktir gören ve ilçede herkez tarafından sevilen biri. Örnek verirsem bu hafta sonu Ayazaga ve Maslakta çalışma yaptık tüm aramaları ve tespitleri Ayla yaptı muhtar,meclis üyesi,dernek başkanları,mah.başkanları tümünü çalışmaya kattık ve yaşlı hasta yoksul aileleri ziyaret ettik genç bir kanser hastanın tüm sevk ve taşınmasıyla ilgili işlemleri takip etti ve sonuçlandırdı nedense tüm bunlara ragmen taktir görmemesi ve aksine zıtlaşılması.onu ve bizi çok üzdü sizi rahatsız ettim ama bilmenizi istedim sayın başkanım İyi geceler diliyorum.

 

Click to comment

Bir Cevap Yazın

Genel

Erdoğan’ın sert düşüşü sürüyor! İşte son anket…

Published

on

blank

Yöneylem Sosyal Araştırmalar Merkezi, “Türkiye Siyaset Paneli” mayıs ayı araştırmasının sonuçlarını açıkladı. Gelecek cumhurbaşkanlığı seçiminde AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a oy vereceğini söyleyenler yüzde 39,6’da kaldı.

Araştırma, 27 ilden 3 bin 140 kişinin katılımıyla yapıldı. “Sizce Türkiye nasıl yönetilmektedir?” sorusuna ise yanıtlar şöyle oldu: “Kötü yönetilmektedir” diyenler yüzde 50,1, “Ne iyi ne kötü yönetilmektedir” diyenler yüzde 22,8, “İyi yönetilmektedir” diyenler yüzde 25,3, “Bilmiyorum/Cevap yok” diyenler yüzde 1,7.

Araştırmada erken seçim isteyenlerin oranı yüzde 50,4, erken seçime karşı çıkanların oranı yüzde 39,5 olarak ölçüldü. Kararsız olduğu söyleyenler yüzde 8,5, cevap vermek istemeyenler ise yüzde 1,6 oldu.

Yüzde 58,8 parlamenter sisteme dönmek isterken, yüzde 31,7 Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni destekliyor.

Gelecek cumhurbaşkanlığı seçiminde AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a oy vereceğini söyleyenler yüzde 39,6’da kaldı. Yüzde 50,5 “asla oy vermeyeceğini”, yüzde 2 oy kullanmayacağını belirtti ve yüzde 7,9 “Oy verebilirim de vermeyebilirim de” dedi.

Adayın kim olduğuna bakmaksızın muhalefeti destekleyeceğini söyleyenlerin oranı Erdoğan’ı destekleyeceğini söyleyenlerin oranını geçmiş durumda.

İşte o anketin sonuçları;

blank

blank

blank

blank

blank

Continue Reading

Genel

TDP Sarıyer’de ilk kongre heyecanı

Published

on

blank

Türkiye’nin yeni partilerinden Türkiye Değişim Partisi, Sarıyer’de ilk kongresinin heyecanını yaşadı. Kurucu İlçe Başkanı Murat Kemer, delegelerin oylarıyla yeniden ilçe başkanı seçildi.

Türkiye Değişim Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı’nda ilk kongrenin heyecanı yaşandı. Gerçekleşen 1. Olağan Kongre’ye; TDP İstanbul İl Başkanı Yusuf Polat, TDP Sarıyer İlçe Başkanı Murat Kemer, TDP İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Kader Yeğit, TDP Sarıyer İlçe Kadın Kolları Başkanı Hülya Özarslan Çavdar, TDP Bakırköy, Eyüp, Bahçelievler, Bağcılar ve Çekmeköy ilçe başkanları, TDP İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmetcan Mahmut Demir, TDP Sarıyer İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ufuk Kurum, TDP İstanbul il ve ilçe yöneticileri, delegeler ile partililer katıldı.

TDP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Cengiz Arı’nın divan başkanlığını yaptığı kongre, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından, TDP Sarıyer İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ufuk Kurum faaliyet raporunu okudu. Faaliyet raporunun kabul edilmesiyle devam eden kongrede konuşan TDP Sarıyer İlçe Başkanı Murat Kemer, “Gerçekleştirdiğimiz 1. olağan kongremiz ülkemize, milletimize, İstanbul’a, Sarıyer’e ve partimize hayırlar getirmesini diliyorum. Yapacağımız çalışmalar Sarıyer için umut olacak. Görevimizi en iyi şekilde yapacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerini kullandı.

“ÇOK YOĞUN BİR ŞEKİLDE ÜYE ÇALIŞMASI YAPACAĞIZ”

Kongrede konuşan TDP İstanbul İl Başkanı Yusuf Polat, “İstanbul genelinde yapılmaya başlanan kongreler tüm hızıyla devam ediyor. Bunlardan biri de, İstanbul’un göz bebeği olan Sarıyer’dedir. İlçe başkanlığımıza 3. gelişim ve her seferinde de teşkilatımız yaptıklarıyla adeta göz kamaştırıyor. Çünkü çok güçlü bir ilçe başkanımız ve fedakar teşkilatımız var. İçerisinde bulunduğumuz pandemi nedeniyle kongrelerimizi sınırlı sayıda ve sürede yapmak durumunda kaldık. Fakat inanıyorum ki, Murat Kemer Başkanımızın elinde yüzlerce yeni üye formu bulunuyor. Kongre sürecinden sonra bu formları işleme alacağız. Yıl sonuna kadar da çok yoğun bir şekilde üye çalışması yapacağız.” ifadelerini kullandı.

blank

Continue Reading

Genel

MetroPoll’den flaş anket! İki isimden Erdoğan’a rekor fark

Published

on

blank

MetroPOLL Araştırma’nın Kurucusu ve Yöneticisi Özer Sencar, Cumhurbaşkanlığı seçimleri için yapılan son anketi açıkladı.

MetroPOLL Araştırma’nın kurucusu ve yöneticisi Prof. Dr. Özer Sencar’ın “Olası cumhurbaşkanlığı seçimi senaryoları” başlığıyla Twitter hesabından paylaştığı ve 26 bölgede, 1752 kişiyle 16 Nisan-21 Nisan tarihleri arasında yapılan çalışmaya göre, Erdoğan, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yüzde 49,7’ye yüzde 38,8, ABB Başkanı Mansur Yavaş’a yüzde 49,4’e yüzde 37,5, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e ise yüzde 42,5’e yüzde 38,5’le mağlup oluyor.

Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu karşısında yüzde 42.5’e yüzde 39.7 gibi küçük bir farkla kazanıyor.

Ankete göre “Olası cumhurbaşkanlığı seçimi muhtemel senaryoları” şöyle:

 

blank

Continue Reading

Popüler