Connect with us

Siyaset

CHP SARIYER’İN YÖNETİCİSİNDEN SKANDAL HATA

Published

on

blank

CHP Sarıyer’in dünkü gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısında, kısa süreli yaşanan gerginlik sonrasında bir ilçe yöneticisi, Belediye Başkanı Şükrü Genç’e toplantıdaki yaşananlarla ilgili mesaj göndermek istedi; fakat mesaj, başkan Genç yerine mahalle başkanlarına iletildi.

CHP Sarıyer’in dünkü gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısında, ilçe başkanı Mehmet Deniz ile ilçe saymanı Emine Ayla Osmanoğlu arasında, yapılan çalışmaların raporlarının gelmemesiyle ilgili kısa süreli bir gerginliğin yaşandığı belirtildi.Toplantıda ilçe başkanı Deniz’in, yapılan bir çalışmayla ilgili kendisine kimseden rapor gelmediğini ve sonrasında da isim vererek ilçe saymanı Emine Ayla Osmanoğlu’nu işaret etmesi, toplantıda gerginliğe sebebiyet verdi.

YÖNETİCİDEN SKANDAL MESAJ HATASI

Bu gerginliğin ardından ilçe yöneticilerinden İbrahim Yücel’in, toplantı sonrasında Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e toplantıda yaşananlarla ilgili  bir mesaj yolladığı; ancak mesajın başkan Genç’e değil, mahalle temsilcilerine gittiği iddia edildi.Yücel’in bu hatası akıllara, acaba kendisinin her ilçe yönetim kurulu toplantısından sonra Belediye Başkanı Şükrü Genç’e, toplantıyla ilgili rapor mu sunuyor sorusunu getirdi.

İşte İbrahim Yücel’in, Başkan Genç yerine yanlışlıkla mahalle temsilcilerine gönderdiği söylenen o mesaj:

Sayın Başkanım sizi rahatsız ediyorum ama yazma geregi duydum.Bugün yönetim kurulu toplantısı yapıldı gündem aylık çalışma programı idi biz hazırladıgımız proramı getirmedigimizi çünki yapılan örgüt toplantısıda gösterilen çalışmalarda kurban bayramında 8 gün Belediyemizin mezarlıklarla ilgili çalışmalar Aylanın Fenerdeki hastanın tedavi süresince yaptıgı çalışmalar ve diger yapılan hiçbir çalışmanın gösterilmedigini söyledik.Mehmet bey direk Aylaya okulla ilgili rapor nerede yalnızca seninki yok şeklinde çıkış yaptı peşinden Engelliler komisyonun bir hastaya 15.000 tl harcayarak tedavi etirildigini söyledi Ayla gerçekten tüm çalışmalarda özveriyle çalışan herkez tarafından taktir gören ve ilçede herkez tarafından sevilen biri. Örnek verirsem bu hafta sonu Ayazaga ve Maslakta çalışma yaptık tüm aramaları ve tespitleri Ayla yaptı muhtar,meclis üyesi,dernek başkanları,mah.başkanları tümünü çalışmaya kattık ve yaşlı hasta yoksul aileleri ziyaret ettik genç bir kanser hastanın tüm sevk ve taşınmasıyla ilgili işlemleri takip etti ve sonuçlandırdı nedense tüm bunlara ragmen taktir görmemesi ve aksine zıtlaşılması.onu ve bizi çok üzdü sizi rahatsız ettim ama bilmenizi istedim sayın başkanım İyi geceler diliyorum.

 

Click to comment

Bir Cevap Yazın

Genel

DSP’nin Sarıyer Belediye Başkan Adayı Alaaddin Pınarbaşı

Published

on

blank

Demokratik Sol Parti’nin Sarıyer Belediye Başkan Adayı, partinin mevcut ilçe başkanı Alaaddin Pınarbaşı oldu.

31 Mart 2024 yerel seçimleri öncesinde DSP’nin Sarıyer Belediye Başkan Adayı belli oldu. 5 yıldır DSP’nin Sarıyer İlçe Başkanlığı görevini yürüten Alaaddin Pınarbaşı, DSP Sarıyer Belediye Başkan Adayı oldu. Pınarbaşı, “Sarıyer’e hizmet için yola çıktık. Sarıyer için çalışacağız.” dedi.

Continue Reading

Genel

CHP Sarıyer’de 4 yönetici istifa etti

Published

on

blank

CHP Sarıyer’de şok istifalar… 4 yönetici, görevinden istifa ettiğini açıkladı.

31 Mart 2024 yerel seçimleri öncesinde tartışmaların devam ettiği CHP Sarıyer’de 4 ilçe yöneticisi istifa etti. İlçe başkan yardımcılarından Ayla Osmanoğlu Yiğit, Demir Özcan, Mustafa Kaya ve yedek yönetim kurulu üyesi Serhan Yurt, son dönemlerde ilçe yönetiminde yaşanan bazı durumların yarattığı rahatsızlıktan ötürü bu kararı aldıklarını ifade ettiler.

blank

Continue Reading

Genel

Sarıyer Belediye Başkan Aday Adaylarından Genel Merkeze Açık Çağrı

Published

on

blank

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Sarıyer’de açıkladığı belediye başkan adayına karşı aralarında STK’lar ve mahalle birliklerinin de olduğu geniş kesimlerden giderek yükselen tepki karşısında başkan adayları bir araya gelerek ortak bir açıklama kararı aldı.

Sarıyer Belediye Başkanı ve aday adayları Şükrü Genç, Erol Aydın, Serdar Sarıakçalı ve Dr. Cengiz Alp, bir araya geldikleri toplantının ardından şu açıklamayı yaptılar:

31 Mart 2024’te yapılacak bir kader seçimine sayılı günler kala ülkemizin ve partimizin kazanması adına bu ortak açıklamayı yapmayı aday adayları olarak bir görev olarak görüyoruz.

Aday belirme sürecinde mülakatlara, eğilim yoklamalarına, kamuoyu anketlerine dayalı bu sürecin işletileceği kurultayda, kamuoyuna açıkça deklare edildi. İşte bu ilke ve beklentiler üzerine Sarıyer’de 17 aday adayı ortaya çıktı.

Ancak, yapılan atamayla tüm yoklama ve anketlerin aksine Sarıyer’de 17 aday içinden en sonuncusu atandı.

Sadece ortak açıklama kararı alan bizler değil, Sarıyerliler de bu oldu bitti karşında öfkelidir, şaşkındır,ayaktadır. Bu haksızlığı kabul etmemektir.

Sarıyer’de partimizin oylarını büyüttüğümüz 15 yıllık Cumhuriyet Halk Partisi iktidarının kaybedileceği de gün gibi ortadır.

“SARIYER’İN KAYBEDİLMESİNDEN SORUMLU DEĞİLİZ”

Sarıyerliler ve biz başkan aday adayları olarak bu vebalin sorumluları olmadığımızı genel merkez ve karar vericiler tarafından bilinmesini istiyoruz. Artık Sarıyer’in kaybedilmesinin sorumluluğu bizlerin değil sizlerin omuzlarındadır.

Buradan bir kez daha partimize gönül veren tüm seçmenlerimiz, kadınlarımız, çocuklarımız, balıkçılarımız, esnaflarımız, mülkiyet korkusu yaşayan mahallelilerimiz adına bu kararın tekrar gözden geçirilmesini talep ediyoruz.

 

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Continue Reading

Popüler