Connect with us

Siyaset

CHP’DE KILIÇDAROĞLU’NA YENİ RAKİP GELİYOR

Published

on

blank

CHP’de Kemal Kılıçdaroğlu’nun karşısına yeni bir genel başkan adayının çıkacağı iddia edildi.Adayın, Kılıçdaroğlu’nun yakınında olan isimlerden biri olduğu söyleniyor.

CHP’de son kurultayda tek aday olarak seçime giren Kılıçdaroğlu’nun karşısına yeni bir ismin genel başkan adayı olarak çıkacağı ileri sürüldü.Adayın, Kılıçdaroğlu’na yakın olan bir ismin olacağı belirtildi.

Sözcü gazetesinden Zeynep Gürcanlı’nın dile getirdiği iddia şöyle:

CHP Genel Merkezi’nde, önümüzdeki günlerde bir tüzük kurultayı yapılması planlanıyor.

Ancak bu tüzük kurultayını ya da ardından gelecek başkanlık tartışmalarının yaratacağı kaotik siyaset iklimini, “fırsata çevirme” peşinde olanlar da yok değil… CHP kulislerinde, halen parti yönetiminde olan önemli isimlerden birinin genel başkanlık için çalışmaya başladığı konuşuluyor.

Genel başkanlık için nabız yoklamaya başlayan bu siyasetçinin, ilk “denemeyi” ise geçtiğimiz günlerde Güneydoğu illerimizden birine yaptığı bir ziyaret ve orada yaptığı konuşmalarla gerçekleştirdiği ifade ediliyor.

Kamuoyu önündeki pek çok etkinlikte Kılıçdaroğlu’nun en yakınında duran bu CHP’li siyasetçinin yaptığı ilk denemede, liderlik için pek geçer not alamadığı da kulislere yansımış durumda…

 

Click to comment

Bir Cevap Yazın