Connect with us

Siyaset

CHP’DEN 2019 İÇİN O İSME TEKLİF GÖTÜRÜLECEK

Published

on

blank

Mart 2019’daki yerel seçimler için süre giderek azalmaya başlarken, adaylık için birçok isim ön plana çıkmaya başladı. O adaylardan biri de, CHP’nin İstanbul için teklif götürmeye hazırlandığı eski bir siyasetçi.

“Adalet yürüyüşü” ve “Adalet kurultayı” derken, CHP 2019 yerel seçimleri için kolları iyice sıvamaya başladı. Gözler, özellikle CHP’nin son iki seçimde az bir farkla kaçırdığı İstanbul ve Başkent Ankara’da olacak. Bugün bazı gazetelerin iddialarına göre İstanbul için sürpriz ismin Ümit Boyner veya Ali Koç olacağı yönünde olurken,  CHP’nin İstanbul’da sağ seçmeni de kendisine çekecek bir isim üzerinde çalışmalar gerçekleştirdiği ve bu ismin eski bir siyasetçi olduğu konuşuluyor.

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun, 2014 seçimlerinde Mustafa Sarıgül’ün sağ seçmeni kendisine çekme konusunda kısmen başarılı olduğu görüşünde olduğu iddia edildi. Ancak sağ seçmenin de üzerinde daha fazla etki bırakabilecek bir adayın İstanbul’a çıkmasını istediği ve bu ismin de Abdüllatif Şener olduğu ortaya çıktı.

blank

İSTANBUL’UN ADAYI ŞENER

İddialara göre CHP’nin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için 2019 yerel seçimlerinde AKP’nin eski kurucularından olan ve 2007 yılında AKP’den istifa ederek muhalif saflara geçen Abdüllatif Şener’e ilerleyen günlerde teklif götüreceği konuşuluyor. Kılıçdaroğlu’nun, Şener’e kendi parti tabanının da sıcak bakacağı düşüncesinde olduğu söyleniyor.

 

 

Click to comment

Bir Cevap Yazın