Connect with us

Siyaset

CHP’Lİ DİDİM BELEDİYESİ’NE BÜYÜK ŞOK!

Published

on

blank

Aydın Şafak’ın haberine göre, CHP’li Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay FETÖ’den açığa alınıyor!

İşte Aydın Şafak’ın Didim Belediyesi ile ilgili özel haberi:

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu’nun FETÖ/PYD ve yolsuzluklara karşı mücadele için yaptığı yürüyüş ve ardından başlattığı açlık grevi hem büyük ses getirdi, hem de sonuç verdi.

Ankara siyasetinde de büyük yankı yaratan kardeş Kılıçdaroğlu’nun yürüyüşle başlayıp açlık greviyle devam eden FETÖ/PYD ve yolsuzlukla mücadele protestosu üzerine harekete geçen İçişleri Bakanlığı Didim ve Aydın Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere FETÖ’nün Belediyeler imamı olduğu ortaya çıkan danışman Erkan Karaarslan ile bağı olan her belediyeyi de bir bir mercek altına alıyor.

Celal Kılıçdaroğlu’nun gündeme soktuğu ve dikkat çektiği Didim Belediyesi’ndeki FETÖ yapılanması ve bu yolla Didim Belediyesi’nde yaşandığı iddia edilen yolsuzluk ve usülsüzlüklerin ortaya çıkarılması için bizzat İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatıyla 3 müfettişin görevlendirildiği ve görevli müfettişlerin önümüzdeki günlerde Didim’e geleceği öğrenildi.Soruşturmanın selameti açısından Başkan Atabay’ın görevden uzaklaştırılacağı talimatını da verdiği öğrenilen Bakan Soylu’nun Didim ve Aydın Büyükşehir Belediyesi’ndeki FETÖ yapılanması ile bizzat ilgilendiği kaydediliyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından görevlendirildiği öğrenilen 3 müfettişin yapacağı inceleme sonrası tutacağı raporla Didim ve Aydın’daki FETÖ yapılanması ve buna bağlı olarak yapılan yolsuzluk usülsüzlüklerin tek tek ortaya çıkarılacağı belirtiliyor.

KAYNAK: GÜNDEM OTUZBEŞ

 

Click to comment

Bir Cevap Yazın

Genel

DSP’nin Sarıyer Belediye Başkan Adayı Alaaddin Pınarbaşı

Published

on

blank

Demokratik Sol Parti’nin Sarıyer Belediye Başkan Adayı, partinin mevcut ilçe başkanı Alaaddin Pınarbaşı oldu.

31 Mart 2024 yerel seçimleri öncesinde DSP’nin Sarıyer Belediye Başkan Adayı belli oldu. 5 yıldır DSP’nin Sarıyer İlçe Başkanlığı görevini yürüten Alaaddin Pınarbaşı, DSP Sarıyer Belediye Başkan Adayı oldu. Pınarbaşı, “Sarıyer’e hizmet için yola çıktık. Sarıyer için çalışacağız.” dedi.

Continue Reading

Genel

CHP Sarıyer’de 4 yönetici istifa etti

Published

on

blank

CHP Sarıyer’de şok istifalar… 4 yönetici, görevinden istifa ettiğini açıkladı.

31 Mart 2024 yerel seçimleri öncesinde tartışmaların devam ettiği CHP Sarıyer’de 4 ilçe yöneticisi istifa etti. İlçe başkan yardımcılarından Ayla Osmanoğlu Yiğit, Demir Özcan, Mustafa Kaya ve yedek yönetim kurulu üyesi Serhan Yurt, son dönemlerde ilçe yönetiminde yaşanan bazı durumların yarattığı rahatsızlıktan ötürü bu kararı aldıklarını ifade ettiler.

blank

Continue Reading

Genel

Sarıyer Belediye Başkan Aday Adaylarından Genel Merkeze Açık Çağrı

Published

on

blank

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Sarıyer’de açıkladığı belediye başkan adayına karşı aralarında STK’lar ve mahalle birliklerinin de olduğu geniş kesimlerden giderek yükselen tepki karşısında başkan adayları bir araya gelerek ortak bir açıklama kararı aldı.

Sarıyer Belediye Başkanı ve aday adayları Şükrü Genç, Erol Aydın, Serdar Sarıakçalı ve Dr. Cengiz Alp, bir araya geldikleri toplantının ardından şu açıklamayı yaptılar:

31 Mart 2024’te yapılacak bir kader seçimine sayılı günler kala ülkemizin ve partimizin kazanması adına bu ortak açıklamayı yapmayı aday adayları olarak bir görev olarak görüyoruz.

Aday belirme sürecinde mülakatlara, eğilim yoklamalarına, kamuoyu anketlerine dayalı bu sürecin işletileceği kurultayda, kamuoyuna açıkça deklare edildi. İşte bu ilke ve beklentiler üzerine Sarıyer’de 17 aday adayı ortaya çıktı.

Ancak, yapılan atamayla tüm yoklama ve anketlerin aksine Sarıyer’de 17 aday içinden en sonuncusu atandı.

Sadece ortak açıklama kararı alan bizler değil, Sarıyerliler de bu oldu bitti karşında öfkelidir, şaşkındır,ayaktadır. Bu haksızlığı kabul etmemektir.

Sarıyer’de partimizin oylarını büyüttüğümüz 15 yıllık Cumhuriyet Halk Partisi iktidarının kaybedileceği de gün gibi ortadır.

“SARIYER’İN KAYBEDİLMESİNDEN SORUMLU DEĞİLİZ”

Sarıyerliler ve biz başkan aday adayları olarak bu vebalin sorumluları olmadığımızı genel merkez ve karar vericiler tarafından bilinmesini istiyoruz. Artık Sarıyer’in kaybedilmesinin sorumluluğu bizlerin değil sizlerin omuzlarındadır.

Buradan bir kez daha partimize gönül veren tüm seçmenlerimiz, kadınlarımız, çocuklarımız, balıkçılarımız, esnaflarımız, mülkiyet korkusu yaşayan mahallelilerimiz adına bu kararın tekrar gözden geçirilmesini talep ediyoruz.

 

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Continue Reading

Popüler