Connect with us

Siyaset

CHP’Lİ DİDİM BELEDİYESİ’NE BÜYÜK ŞOK!

Published

on

blank

Aydın Şafak’ın haberine göre, CHP’li Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay FETÖ’den açığa alınıyor!

İşte Aydın Şafak’ın Didim Belediyesi ile ilgili özel haberi:

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu’nun FETÖ/PYD ve yolsuzluklara karşı mücadele için yaptığı yürüyüş ve ardından başlattığı açlık grevi hem büyük ses getirdi, hem de sonuç verdi.

Ankara siyasetinde de büyük yankı yaratan kardeş Kılıçdaroğlu’nun yürüyüşle başlayıp açlık greviyle devam eden FETÖ/PYD ve yolsuzlukla mücadele protestosu üzerine harekete geçen İçişleri Bakanlığı Didim ve Aydın Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere FETÖ’nün Belediyeler imamı olduğu ortaya çıkan danışman Erkan Karaarslan ile bağı olan her belediyeyi de bir bir mercek altına alıyor.

Celal Kılıçdaroğlu’nun gündeme soktuğu ve dikkat çektiği Didim Belediyesi’ndeki FETÖ yapılanması ve bu yolla Didim Belediyesi’nde yaşandığı iddia edilen yolsuzluk ve usülsüzlüklerin ortaya çıkarılması için bizzat İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatıyla 3 müfettişin görevlendirildiği ve görevli müfettişlerin önümüzdeki günlerde Didim’e geleceği öğrenildi.Soruşturmanın selameti açısından Başkan Atabay’ın görevden uzaklaştırılacağı talimatını da verdiği öğrenilen Bakan Soylu’nun Didim ve Aydın Büyükşehir Belediyesi’ndeki FETÖ yapılanması ile bizzat ilgilendiği kaydediliyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından görevlendirildiği öğrenilen 3 müfettişin yapacağı inceleme sonrası tutacağı raporla Didim ve Aydın’daki FETÖ yapılanması ve buna bağlı olarak yapılan yolsuzluk usülsüzlüklerin tek tek ortaya çıkarılacağı belirtiliyor.

KAYNAK: GÜNDEM OTUZBEŞ

 

Click to comment

Bir Cevap Yazın

Genel

Sarıyer’de Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a yaklaşık 20 puan fark

Published

on

blank

28 Mayıs 2023 Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2. turu tamamlandı. Recep Tayyip Erdoğan, aldığı yüzde 52.1’lik oyla yeniden Cumhurbaşkanı seçildi. Kılıçdaroğlu ise yüzde 47.9 aldı. Sarıyer’deki seçim sonuçlarında ise muhalefet gücünü korumayı başardı.

14 Mayıs 2023’te yapılan genel seçimlerde TBMM’de çoğunluk az bir farkla Cumhur İttifakı’nda olurken, Cumhurbaşkanlığı seçiminde hiçbir aday yüzde 50’yi geçemeyince Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kalmıştı. 28 Mayıs 2023 Pazar günü yapılan 2. tur seçimleri kıran kırana geçti. Mevcut Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yüzde 52.1’lik bir oy alarak yeniden Cumhurbaşkanı seçilirken, muhalefet bloğunun adayı Kemal Kılıçdaroğlu, yüzde 47.9 oyda kaldı.

SARIYER’DE MUHALEFET BLOĞU GÜCÜNÜ KORUDU

Sarıyer’de yerel, genel ve referandum sonuçlarına bakıldığında yüzde 58-60 bloğunda bir oya sahip olan muhalefet bloğu, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de gücünü korudu. Kemal Kılıçdaroğlu, aldığı yüzde 59.48’lik oyla birinci oldu ve Erdoğan’a 43 bin oy fark attı. Recep Tayyip Erdoğan ise yüzde 40.52’de kaldı.

blank

Continue Reading

Genel

Erhan Vergili’den gençlere umut dolu bayram mesajı

Published

on

blank

İş insanı ve siyasetçi Erhan Vergili, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayarak gençlere olan desteğini bir kez daha gösterdi. Vergili, gençlere yönelik bir mesaj yayınlayarak bu anlamlı bayramı coşkuyla karşıladığını ifade etti.

Erhan Vergili, gençlerin Türkiye’nin geleceğinin teminatı olduğunu belirterek, “Bugün, gençlerimizin enerjisi ve potansiyeliyle dolu olan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı coşkuyla kutluyorum. Gençlerimiz, ülkemizin geleceğini şekillendirecek olan en büyük güçtür. Onların umutlarına, hayallerine ve hedeflerine destek olmak bizim en büyük sorumluluğumuzdur” dedi.

Gençleri Spora Teşvik Etmeliyiz!!

Vergili, gençlerin spora olan ilgisinin ve başarılarının da altını çizerek, “Gençlerimiz, sporun disipliniyle hayatta önemli başarılar elde ediyor. Spor, onları sadece fiziksel açıdan güçlendirmez, aynı zamanda karakterlerini, liderlik yeteneklerini ve takım ruhunu da geliştirir. Bu nedenle, gençlerimizin sporla iç içe olmasını teşvik etmeli ve desteklemeliyiz” şeklinde konuştu.

‘Gençlere Yönelik Projelere Devam Edeceğim’

Erhan Vergili’nin bu kutlama mesajı, gençler arasında olumlu bir etki yaratırken, onların toplumdaki değerlerine ve yeteneklerine olan inancı da pekiştirdi. Vergili, gençlere olan desteğine ve projelerine devam edeceğini belirtti. Gençlik ve Spor Bayramı, ülkemizin geleceğine ışık tutan gençlerimizin dayanışma ve kardeşlik duygularını pekiştirdiği bir gün olarak anılacak. Erhan Vergili gibi iş insanlarının gençlere yönelik desteği, gençlerin daha da motive olmalarını sağlarken, Türkiye’nin geleceğine olan güveni de artırıyor.

Continue Reading

Genel

ADD Sarıyer’den Ankara’ya çıkarma

Published

on

blank

Atatürkçü Düşünce Derneği Sarıyer Şubesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Başkent Ankara’ya çıkarma yaptı.

Türkiye genelinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın coşkusu yaşanıyor. Atatürkçü Düşünce Derneği Sarıyer Şubesi de, Fahrettin Serdaroğlu başkanlığında 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Başkent Ankara’ya hareket etti. Saat 10:00’da Gebze’deki bir benzin istasyonunda duran ve saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı okuyan ADD Sarıyer ekibi, daha sonra Ankara’ya gitmek üzere tekrar yola koyuldu.

GENEL MERKEZ BİNASININ AÇILIŞINA KATILACAKLAR

ADD Sarıyer ekibi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda saat 16:00’da açılacak olan ADD Genel Merkez binasının açılışına katılacak.

Continue Reading

Popüler

blank