Connect with us

Siyaset

EMEKÇİ GENÇLER 1 MAYIS’TA BEŞİKTAŞ’TA! ÇOK SAYIDA GÖZALTI VAR…

Published

on

blank

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle güvenlik önlemlerinin arttırıldığı Taksim’e, sabah 05.00’ten itibaren çıkan tüm yollar kapatıldı.Protesto için meydana çıkan iki kişi gözaltına alındı.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü nedeniyle Taksim Meydanı’nın kutlamalara yasaklanmasıyla birlikte günler öncesinden meydana getirilen bariyerler sabaha karşı belirlenen noktalara konuldu. TOMA’lar ve polis ekipleri ise meydandaki çeşitli noktalarda görevlendirildi.

GÖZALTILAR VAR

Mücadele Birliği üyesi 2 kadın saat 08.45’te Taksim Meydanı’nda üzerinde, “Mücadele Birliği. Fabrikalar tarlalar siyasi iktidar her şey emeğin olacak” yazılı pankart açtı.Gösteriye ilk müdahaleyi trafik polisleri yaptı.Gözaltına alınan 2 kadın, daha sonra polis aracına bindirilerek emniyete götürüldü.

blank

EMEKÇİ GENÇLER BEŞİKTAŞ’TA TOPLANDI

Dün geceden itibaren Beşiktaş Meydanı’nda toplanmaya başlayan gençler, alanda 1 Mayıs için hazırlık yaptı.İktidarın 1 Mayıs için gösterdiği Bakırköy pazar alanını reddeden emekçi gençler, “Esaret yok.Kurtuluş zamanı” sloganları atarak Beşiktaş meydanını sabahın ilk saatlerinden itibaren doldurmaya başladı.Daha sonra 30 kişilik bir grup Beşiktaş’tan Taksim’e yürümek istedi; fakat polis yürüyüşe müdahale etti.Müdahale sonrasında 10 kişi gözaltına alındı.

Click to comment

Bir Cevap Yazın

blank
blank
blank