Connect with us

Siyaset

ENGİN DENİZHAN YAZDI: AKLIMDA…

Published

on

blank

AKLIMDA…

Milli görüş gömleği ile girilen siyaset sahnesinin kamyon kasasındaki fakir afili rölü ile tanındın. Unuttuk mu? Hayır, aklımda!

Beyoğlu, Fatih gezdin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne gizli bir elin yardımı ile aday edilip o elle başkanlığa seçildin. Unuttuk mu? Hayır, aklımda!

Çöp dağları, susuzluk, İski iftiraları ve metro kandırmacasına saklandın yıllarca unuttuk mu? Hayır, aklımda!

Cemaatten, dergahtan geliyordun.Seçilmiş olduğuna inanıyor, nefreti siyaset argümanı biliyordun. Unuttuk mu? Hayır, aklımda!

Cem evi cümbüş evi, Karacaahmet ucube diyerek dayadığın dozeri unuttuk mu? Hayır, aklımda!

Demokrasi amaç değil araç dedin,  araç olarakta kullandın. Oğlunun ezdiği sanatçıyı unuttuk mu? Hayır, aklımda!

Akbili, İdo’yu malı nasıl götürdüğünüzü unuttuk mu? Hayır, aklımda!

Amerika yolunu tuttun, görevden alındın, içeri atıldın, sonrada birilerinin icazeti ile iktidar oldun unuttuk mu? Hayır, aklımda!

Devletleşme son bulsun dedin, zarar ediyor deyip kar eden her şeyi babalar gibi sattın, üretmedin, tükettin, idolün Özal gibi sen hep bilinmeyeni seçtin. Unuttuk mu? Hayır, aklımda!

Atama yapmadın, liyakata bakmadın, karpuz gibi seçmece bürokratları bulup Tübitak’a Hayvanat bahçesi müdürü atadın. Unuttuk mu? Hayır, aklımda!

AB dedin, ABD dedin, Ortadoğu Projesi Eşbaşkanıyım dedin. 1 Mart Tezkeresi ile Irak’ta ABD işgalini meşrulaştırmaya kalktın. Unuttuk mu? Hayır, aklımda!

Kuralsızlığı, kanunsuzluğu normalleştirmeye kalktın. Ahmet Necdet Sezer’i bile çileden çıkardın. Unuttuk mu? Hayır, aklımda!

Öyle bir Cumhurbaşkanı adayı çıkaracağım ki, herkes uzlaşacak dedin.Sonra Abdullah Gül’ün arkasındaki güçlere boyun eğdin. Unuttuk mu? Hayır, aklımda!

Anayasa dedin, darbelerle hesaplaşacağım dedin. Kenan Evren’i ölene kadar bekledin. Cemaatleri birleştirdin. Unuttuk mu? Hayır, aklımda!

Davos’a gittin, İsrail’e one minute dedin, Mavi Marmaray filistine varacak dedin. 9 Kişi öldürülünce, “Ben mi gidin dedim” deyip İsrail’le ticareti 2’ye katladın. Unuttuk mu? Hayır, aklımda!

Esat dedin, Eset dedin, kardeş dedin, düşman dedin, Rus ayısına denk gelince çark ettin. Unuttuk mu? Hayır, aklımda!

Darbeci dedin,  merkezleri dedin, suikast dedin, Kripto dedin, devletin mahrem kozmik odasını yol geçen hanı ettin. Unuttuk mu? Hayır, aklımda!

Işid dedin, Daeş dedin,  kindar nesil dedin, dindar nesil dedin.Ülkeyi İslami terörün yuvası haline getirdin. Unuttuk mu? Hayır, aklımda!

Alevi dedin, Nusayri dedin, barışı değil, düşmanlığı şeçip, Reyhanlı’da parçalanan masum ölüleri bile sünni diye ayırdın. Unuttuk mu? Hayır, aklımda!

Ergenekon, Balyoz, Kafes dedin, savcıyım dedin.Ne paşaları yedin, yerlerine Natocu subayları seçtin. Askeriyeyi cemaatlere teslim ettin. Unuttuk mu? Hayır, aklımda!

Birkaç ağaç dedin, topçu kışlası dedin.Onlarca cana kıydırıp emri ben verdim dedin. Unuttuk mu? Hayır, aklımda!

Askerlikten kaçırdın, sıfırla dedin, korkma dedin. Rüşveti bürokrasi halinde getirdin. Makam aracına çocuğunu sakladın. Unuttuk mu? Hayır, aklımda!

Muhterem dedin, hoca dedin, bu ayrılık bitsin dedin. Ne istediler de vermedik dedin. Sonra da kandırıldım dedin. Unuttuk mu? Hayır, aklımda!

Mehmet Dişli dedin, Akın Öztürk dedin, Hulusi Akar dedin, Hilmi Özkök dedin. Fetö’yü askeriyede himaye edip  15 Temmuz’da milleti ölüme mecbur ettin. Unuttuk mu? Hayır, aklımda!

Daha güçlü bir Türkiye diyorsun, hızlı işleyiş diyorsun, tarafsız yargı diyorsun, demokrasi diyorsun, milletin egemenliği diyorsun, federasyon diyorsun ve yalan söylüyorsun. Bu acı yemeği yiyin yoksa, 7 Haziran seçimlerinden sonrası gibi bombalar ve kaos eksik olmaz diyorsun. Korktuk mu, hayır! Geçmiş aklımızda…

*********************************************************************

Şimdi aklımda bu kadar şey varken benden “Evet” dememi bekliyorsan, çok beklersin. Kazanan takımda oynamak kolaydır. Ama bilmelisin ki, kazanmaya başlayanlar bunun daimi olduğunu sanmaya başladıklarında bitmeye de başlarlar. Seni getiren gücün yine yerinden edeceğini unutarak yaşamamalısın. İlla doğruyu ve güzeli arayacak olursan Anıtkabir’e ve Mustafa Kemal Atatürk’ün 80 yıl önce senin gibileri görerek bıraktığı bilgi ve birikime bakabilirsin. Unutma ki, aklımıza kötü yazıldın ve yüzyıl sonra bile böyle anılacaksın…

Click to comment

Bir Cevap Yazın

Genel

Erol Aydın’ın “Proje Tanıtım” Toplantısına Sarıyerlilerden yoğun ilgi

Published

on

blank

CHP Sarıyer Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayan Erol Aydın, Proje Tanıtım Toplantısıgerçekleştirdi. Korupark İstanbul’daki toplantıya Sarıyerliler yoğun ilgi gösterdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı Erol Aydın, 2 Aralık Cumartesi günü Koruparkİstanbul’da gerçekleşen Proje Tanıtım Toplantısı’nda halkla kucaklaştı.

SARIYERLİLER YOĞUN KATILIM GÖSTERDİ

“Hayata geçireceğimiz projelerle ülkemizin ve İstanbul’un en güzel ilçelerinden biri olan Sarıyer’imizi modern bir cazibe merkezine dönüştüreceğiz” mesajını veren Erol Aydın’ın Proje Tanıtım Toplantısı’na çok sayıda Sarıyerlikatıldı.

“SARIYERLİ VATANDAŞLARIMIZIN SORUNLARININ FARKINDAYIZ”

Yaklaşık bin kişinin katıldığı toplantıda Erol Aydın, Sarıyerli vatandaşların sorunlarının farkında olduklarını vurgulayarak; “Bu sorunların çözümlerini biliyoruz ve her gün daha da fazla çözümlerin üzerinde çalışmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Aynı zamanda mevcutta aktif olan projelerin sayılarını artırarak geliştireceklerinin altını çizen Erol Aydın;Sarıyerlikomşularımızın bütün haklarının sonuna kadar takipçisi ve çözüm merkezi olacağımızdan hiçbirinizin tereddüttü olmasın. Varımız yoğumuz Sarıyer, müjdelerle geliyoruz”şeklinde konuştu.

“ORTAK AKILLA YÖNETECEĞİZ

“Sarıyer’i ortak akılla hep birlikte yöneteceğiz. Bu inançla bu güzel yola çıkıyoruz” diye ekleyen Aydın, şöyle devam etti:

“Sevdalısı olduğum Sarıyer’i modern dünyanın yaşanabilir kentlerinden biri yapabilmek için bir yola çıkıyoruz. Bu bayrağı güzel bir yerde alıp, kazanımlarımızı koruyarak çıtayı daha yükseğe koymak istiyorum.”

“ALANINDA UZMAN EKİPLERLE YÖNETECEĞİZ”

Doğal afet yönetimi, mülkiyet sorunu, eğitim, sağlık, ulaşım, kalkınma, yaşam, spor, kültür ve turizm, kadınlara yönelik birçok proje açıklayan Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı Erol Aydın, Alanlarında uzman ekiplerimizle Sarıyer’e uygun akılcı bir yönetim anlayışımız olacak. Çalıştığımız projeleri alternatifleriyle birlikte mahallelinin görüşüne sunacağız, Sarıyerli vatandaşlarımızı işin içine katarak, hep beraber Sarıyer’i yöneteceğiz. diyerek sözlerini tamamladı.

İlçenin gelişmesi için yapılacak projeleri sinevizyonla tanıtanErol Aydın’ın öne çıkan projeleri şöyle:

BARINMA PROJELERİ

Hak Sahipliği Tespit ve Bilgilendirme Ofisi

Tapu Hakkı

İmar Planı

Yerinde Dönüşüm

AFET PROJELERİ

Afet Yönetim Merkezi

Acil Toplanma ve Barınma Merkezleri

Afet Eğitim ve Simülasyon Merkezi

KALKINMA PROJELERİ

Sarıyer Güneş Enerji Sistemi Projesi

Balıkçılar Çarşısı

SPOR PROJELERİ

Spor Kompleksleri

SAĞLIK PROJELERİ

Alzheimer Okulu ve Hobi Merkezi

Engelli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Engelli Birey Bakım Evi

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ

Mahalle Meydanları

Yeni Bahar Evi

Katılımcı Planlama Projesi

Çorba Çeşmesi

Kadın Sığınma Evi

ULAŞIM PROJELERİ

Metro Bağlantılı Teleferik Hatları

BARINMA PROJELERİ

Hak Sahipliği Tespit ve Bilgilendirme Ofisi

Tapu Hakkı

İmar Planı

Yerinde Dönüşüm

DİĞER PROJELER

Engelli Parkı

Botanik Parkı

Sarıyer Rüzgar Enerji Sistemi Projesi

Evde Sağlık Projesi

Mahalle Kreşleri

Kız ve Erkek Yurtları

Geri Dönüşüm Sevgi Çiçeği Kulübü

Organik Tarım

İftar Programları & Ev Ziyaretleri

Aşevi

Şeffaf Belediyecilik

Devlet Okullarına Temizlik Seti

Belediyede Güleryüzlü Hizmet

Evlilik Öncesi SMA Tarama Testi Desteği

Yenidoğan Bebek

Yeni Evli Çiftler

Taziye Hizmetleri

Doğum Günü Kutlamaları

blank blank

Continue Reading

Genel

Karafazlı: Amacım sorunları çözülmüş bir Sarıyer’de demokrasinin gelişimine katkı sunmak

Published

on

blank

Yerel seçimlere yaklaşık 4 aylık bir süre kaldı. Bir yandan siyasi partilerin seçimlerde izleyecekleri yollar yavaş yavaş belli olurken, bir yandan da aday adayları kendilerini göstermeye başladı. Bunlardan biri de CHP’den Sarıyer belediye başkanı aday adaylığını açıklayan Dilek Karafazlı oldu. CHP’nin ve Sarıyer’in ilk kadın aday adayı olan Karafazlı, belediye başkanı olursa ve seçilirse Sarıyer’e çok farklı bir çehre kazandıracak.

2010 yılından beri Sarıyer CHP İlçe Örgütünde aktif üye olarak görev alan Karafazlı ayrıca Parti Okulu Eğitmenliği de yapıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesinde Basın Yayın Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı’nda çeşitli birimlerde şef olarak görev yapmış, İBB’nin Sivil Toplum Kuruluşları ile ilişkilerini kuran müdürlükte etkin görevler üstlenen Dilek Karafazlı, aday adaylığı başvurusunu CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Kubat’a teslim etti.

“DEMOKRATİK, ÇAĞDAŞ, KAPSAYICI YÖNETİM İÇİN SARIYER’E KADIN BAŞKAN”

Demokratik, Çağdaş, Kapsayıcı bir yönetim için Sarıyer’ e KADIN Başkan sloganıyla yola çıkan Karafazlı, Sarıyer Belediyesi’nin daha çağdaş, interaktif bilgiye dayalı bir yönetimi hak ettiğini düşünüyor. Karafazlı, “Sarıyer Belediyesi Kadın Merkezi’nin kurucusuyum ve 5 yıl yöneticiliğini yaptım. Sarıyer’de Şiddete karşı kadın dayanışması adına ilk kadın yürüyüşünü gerçekleştirdim. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüklerinde çeşitli projelere koordinatörlük yaptım.

Belediye adına pek çok kurumsal işbirlikleri gerçekleştirdim. Belediyecilikte olan tecrübemi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde üstlendiğim aktif görevlerle iyice pekiştirdim. Bir Sarıyerli olarak ilçemi tanıyor ve seviyorum. Amacım sorunları çözülmüş bir Sarıyer’de demokrasinin gelişimine katkı sunmak, semt kültürünün varlığını korumak, toplumun huzurunu önceleyen, dayanışmayı artıran anlayışım ile yurttaşlarımızın mutluluğunu öncelemektir” dedi.

TOPLUMUN HER KESİMİNE DOKUNUYOR

Deprem yönetmeliğinden sosyal belediyeciliğe, kadın politikalarından çevre ve şehircilik alanında çok sayıda proje hazırlayan Karafazlı, özellikle öğrenciler başta olmak üzere Sarıyer’in hemen her kesimi için özel projeler hazırladı.

Modern su ürünleri pazarı ve balıkçılık çarşısı kurulması, öğrenciler için yurtların artırılması, gençler için sosyal alanların çoğaltılması, yeni kreşler açılması, STK’ların en çok ihtiyacı olan mekan sorunlarının çözülmesi, kriterleri belirlenmiş ve buna uygun olanların faydalanabileceği Sarıyer Sivil Toplum Merkezi kampüsü kurulması Yurttaşların her mahallede spor yapabilecekleri spor merkezlerinin kurulması, engelliler için her alanda erişilebilirliğin sağlanması için çözümler geliştiren Karafazlı, faaliyetlerini tamamen sürdürülebilir belediyecilik prensibi üzerine kuruyor.

Yurttaşların karar alma süreçlerinin bir öznesi haline getirileceği, sivil toplum kuruluşları ile etkin ve etkili işbirliğini önceleyen, yurttaş memnuniyeti çalışmaları ile hizmette sürekli iyileştirme ve yenilikçi bakış tarzının esas alınacağı “Sarıyer İnovasyon Merkezi” ise en önemli projesi.

blank

Continue Reading

Genel

Özgür Özel’den Başkan Genç’e teşekkür

Published

on

blank

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TBMM’de yaptığı grup toplantısında, haftasonu açılışı yapılan Büyükdere Atatürk Fidanlığı için Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e teşekkür etti.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TBMM’de yaptığı grup toplantısında Pazar günü Sarıyer’de açılışını yaptığı Büyükdere Atatürk Fidanlığı’na değindi. Genel Başkan olarak yaptığı ilk açılışın önemine değinen Özel, bugüne kadar bu alanı koruyan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve yeşil alan olarak İstanbullulara kazandıran İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na teşekkür etti.

İMARA AÇMAYA DİRENEN ŞÜKRÜ GENÇ’E TEŞEKKÜR

Özgür Özel konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Pazar günü çok önemli bir binayı açtık. Sadece açarken eski dokusuna uygun olarak yapılmış o binaların içinde, kadınlarımız çalışma hayatı içinde olsun diye bir tane kreş, bir tane meslek edindirme kursu, İstanbul Vakfı’nın bursiyer öğrencilerinin gelip doğayla çiçekle iç içe olacakları alan, bir tarafı yeniden bahçıvanlık okulu. İnanılmaz güzel bir tesisti. Kurdelesini kestiğim ilk açılış olmasından büyük memnuniyet duydum. Oraya emek veren, geçmişten bu güne orayı imara açmaya direnen Belediye Başkanımız Şükrü Genç’e, meclis üyelerimize ve İstanbul’da yaptığı muhteşem işlerle İstanbulluların teveccühünü kazanan ve 31 Mart’ta rekor oyla yeniden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olacak olan Ekrem İmamoğlu’na bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

 

Continue Reading

Popüler