Connect with us

Siyaset

ERDOĞAN’DAN KILIÇDAROĞLU’NA DESTEK AÇIKLAMASI

Published

on

blank

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna yapılan saldırı için, “Ülkemizin 7 Ağustos’ta Yenikapı’da sergilediği birlik ve beraberlik manzarası hedef alınmıştır. Bunları bu çıldırtmıştır.”dedi ve Kılıçdaroğlu’na destek verdi.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile Kuzey Çevre Otoyolu’nun hizmete açılış töreni yapıldı. Törende bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Artvin’de konvoyu saldırıya uğrayan Kılıçdaroğlu’na ilişkin de konuşarak, “Ülkemizin 7 Ağustos’ta Yenikapı’da sergilediği birlik ve beraberlik manzarası hedef alınmıştır.”açıklamasında bulundu.

Erdoğan’ın Kılıçdaroğlu’na destek konuşması:

“Bunları bu çıldırtmıştır. Bu vesile ile bir kez daha Sayın Kılıçdaroğlu ve beraberinde bulunan tüm arkadaşlarına şahsım ve milletim adına geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Soğukkanlı ve sağduyulu duruşu için de teşekkür ediyorum. Bu sabah tekrar ediyorum, Cizre’deki polislerimizi hedef alan bombalı saldırıda şehitlerimize rahmet, gazilerimize şifa diliyorum. Cizre halkı geçtiğimiz yıl yaşanan olaylarda teröristleri kazdıkları çukurlarda debelenmeye terk etmiştir. Bu Cizre halkına yönelik intihar saldırısıdır. Pazar günü Gaziantep’e başsağlığına gidiyorum. Oradaki şehitlerimizi anmaya gidiyorum. Kardeşlerimle beraber olmaya gidiyorum. Şunu unutmayın, eğer lider taşın arkasına gizlenirse millet, ordu dağın arkasına gizlenir.”

 

Click to comment

Bir Cevap Yazın