Connect with us

Siyaset

İKİ ANKET ŞİRKETİNDEN SON REFERANDUM ANKETİ

Published

on

blank

Sonar Araştırma ve Konsensus, 16 Nisan’dan önceki son referandum anketini yayınladı.İki araştırma şirketinin sonuçlarında “Hayır” oyları yüzde 51, “Evet” oyları yüzde 49 oranında çıktı.

TGRT’de yayınlanan ‘Meselenin İç Yüzü’ programına katılan Sonar Araştırma Başkanı Hakan Bayrakçı ve Konsensus Araştırma Başkanı Murat Sarı, referandumla ilgili yapılan son anketleri açıkladı ve tahminlerde bulundu.

AKP’li yandaşlar Cem Küçük ve Kurtuluş Tayiz’in de bulunduğu programda, Sonar Araştırma Başkanı Bayrakçı, “Evet ve Hayır kafa kafaya gidiyor. Hayır kıl payı önde. Sandıklar birkaç kez sayılabilir” diye açıklama yaptı.

Kararsızlardan çok tercihini söylemekten çekinen bir kitlenin olduğuna vurgu yapan Bayrakçı, “Yüzde 51 Hayır, yüzde 49 Evet görüyoruz ama yüzde 51 Evet, yüzde 49 Hayır da çıkabilir” dedi. Sahil kentlerinin ve Güneydoğu’nun ‘Hayır’ dediğini belirten Bayrakçı, Ankara’da ve İstanbul’da da oyların kafa kafaya gittiğini söyledi.

Konsensus Başkanı Murat Sarı da kendi anketlerini açıkladı. Konsensus’un son anketi de Sonar’la aynı; yüzde 49 Evet, yüzde 51 Hayır.

Sonar Başkanı Bayrakçı ve Konsensus Başkanı Sarı’ya göre 16 Nisan’da halk oylamasına yüksek bir katılım olacak.

 

Click to comment

Bir Cevap Yazın