Connect with us

Siyaset

İmamoğlu’ndan Bahçeköy’deki Riskli Binalara İnceleme

Published

on

blank

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB)  Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sarıyer´de çökme tehlikesi yaşayan binanın olduğu bölgede incelemelerde bulundu, bina sakinleriyle konuştu.

Bahçeköy’de 39 dairenin olduğu 9 katlı binanın iki kolonu patlamış, 120 bina sakini tahliye edilerek çevrede bulunan sosyal tesislere yerleştirilmiş, bina  da mühürlenmişti. Bina hakkında bilgi alan İmamoğlu’na Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç eşlik etti. İmamoğlu, daha sonra bina sakinleriyle de konuştu. Ardından açıklamalarda bulunan İmamoğlu, “İstanbul´da bu tarz riskli binaların çokluğunun olduğunun farkındayız. 17 Ağustos´un yıl dönümünde yaşanan bu evlerin tahliyesiyle ilgili süreçte baktığımızda gönül ister ki keşke İstanbullunun ruhuna su serpecek, onları mutlu edecek cümleler kurabilsek. Ama ne yazık ki on binlerce riskli bina İstanbul´da vardır. Bununla ilgili çok hızlı yol almamız gerekir.” diye konuştu.

“SARIYER BELEDİYE BAŞKANIMIZIN SAĞLADIĞI İMKANLA SOSYAL TESİSLERDE MİSAFİR EDİLMEKTEDİRLER”

“Burada yaşanan olay ne yazık ki bina ile ilgili riskli bina ön görüsü vardır.” diyen İmamoğlu, “Daireler boşaltılmıştır, 39 dairenin oturanlarının büyük bir kısmı Sarıyer Belediye Başkanımızın sağladığı imkanla sosyal tesislerde misafir edilmektedir. Diğer kısımları da ailelere, komşulara ya da akrabalarına dağılmış durumdadır. Rapor birkaç güne kadar çıkacak. Sonra yol haritası belirlenecek.” diye konuştu.

İmamoğlu, “Sürecin  netleşmesi lazım. Bu manada komşularımızla dertleştik. Büyükşehir ve Sarıyer Belediyesi yetkilileri ile birlikte ortak hem süreci takip eden hem de ailelerin acil ihtiyaçlarına dair bir acil ekip burada bulunduracağız. Ortak masayı kurup en hızlı şekilde vatandaşımızın sorununu çözmekle yükümlüyüz” dedi.

blank

Click to comment

Bir Cevap Yazın

Genel

İYİ Parti Sarıyer’den özel günlerde anlamlı ziyaret

Published

on

blank

İYİ Parti Sarıyer, özel günlerde anlamlı ziyaretlerine devam ediyor. İtfaiyeciler Haftası’nda Sarıyer’in emektar itfaiyecilerini ziyaret eden İYİ Parti Sarıyer, Eczacılar Günü’nde de Sarıyer’in eczacılarına karanfil dağıttı.

Bir yandan yerel seçim çalışmalarının startını veren İYİ Parti Sarıyer, bir yandan da özel günlerde anlamlı ziyaretler gerçekleştiriyor. İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur ve ekibi, İtfaiyeciler Haftası’nda Sarıyer’in emektar itfaiyecilerini ziyaret etti. Yaptıkları işin öneminde değinen Temur, itfaiyecilere çalışmalarında kolaylıklar diledi. Ziyaret sonrasında hatıra fotoğrafı çektirildi.

ECZACILARA KARANFİL DAĞITTILAR

İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur ve ekibi, Eczacılar Günü’nde Sarıyer’in eczacı esnafını da unutmadı. Eczacılar için anlamlı olan bugün de eczacılara karanfil dağıtan Temur ve ekibi, eczacı esnafının sorunlarını dinledi. Temur, “İYİ Parti olarak eczacıların sorunlarını çözmek için mücadele etmeye devam edeceğiz. Tüm meslek gruplarının sorunlarına aynı kararlılıkla yaklaşıyoruz. İYİ Parti, Türkiye’deki eczacıların sesi olmaya devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

blank

Continue Reading

Genel

İYİ Parti Sarıyer, gazilerle kahvaltıda buluştu

Published

on

blank

İYİ Parti Sarıyer İlçe Toplumsal Politikalar Başkanlığı, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Sarıyer’de gazilerle bir araya geldi.

İYİ Parti Sarıyer İlçe Toplumsal Politikalar Başkanlığı; Gaziler Günü dolayısıyla Sarıyer’de bulunan gazilere bir kahvaltı programı düzenledi. Programa İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Coşkun Yıldırım ve İl Başkan Yardımcıları katılım sağladı. İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur’un ev sahipliğinde ve Başkan Yardımcılarının gazilerle bir araya geldiği etkinlikte gazilerin talepleri dinlenildi.

”GAZİLERİMİZE ÇOK ŞEY BORÇLUYUZ”

Sarıyerli gaziler, kendilerini unutmayarak böyle bir kahvaltı programında bir araya gelmekten duydukları mutluluğu ifade ettiler. İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur, katılımlarından dolayı İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Coşkun Yıldırım’a ve tüm gazilere teşekkür ederken, “Geçmişten bugüne taşınan en değerli miras olan vatanımız için, gazilerimize çok şey borçluyuz.” dedi.

Programın sonunda günün anısına fotoğraf çekildi.

blank

Continue Reading

Genel

TKP Sarıyer piknikte buluştu

Published

on

blank

TKP Sarıyer İlçe Örgütü, Emirgan Korusu’nda MYK Üyesi Serap Emir’in katılımıyla bir piknik gerçekleştirdi.

TKP Sarıyer’in Emirgan Korusu’nda gerçekleşen pikniğinde, şiir ve müzik dinletileri yapıldı. Düzenlenen piknikte ortak mesaj veren örgüt üyeleri, “Tek bir yolumuz var. Biz çoğunluğuz. Türkiye’de emekçiler, yoksullar, işsizler, geleceğin işsiz adayı öğrenciler, biz çoğunluğuz hep beraber. Halkı örgütlemeden halkın kahramanlarını yaratamayız. Örgütlülük bizim tek silahımız. Onların parası var, onların kanlı ve kirli bir siyaset kültürü var, bizim tek silahımız birlikte olmak” diyerek etkinliğe katılanlara örgütlenme çağrısı yapıldı.

 

Continue Reading

Popüler