Connect with us

Siyaset

İŞTE CHP’NİN ADALET KURULTAYI’NDAKİ KURALLAR!

Published

on

blank

CHP’nin Çanakkale’de 26 Ağustos Cumartesi günü başlayacak ve 4 gün sürecek Adalet Kurultayı’nda katılımcıların uyması gereken kurallar açıklandı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 26 – 29 Ağustos tarihleri arasında Çanakkale’de düzenleyeceği Adalet Kurultayı’nda katılımcıların uyması gereken kurallar açıklandı. Katılımcıların uyması gereken kurallar, bölgenin krokisi, oturum ve çalıştay bilgilerini içeren 12 sayfalık broşürde yer alıyor.

blank

İşte o kurallar:

– Adalet kurultayı Çanakkale savaşlarının geçtiği bölgede yapılacaktır. Burada yapacağımız bütün faaliyetlerimiz, aziz Şehitlerimizin değerli hatıralarına yakışır hassasiyette olmalıdır.

– Panellerde ve çalıştaylarda sadece önceden belirlenen konuşmacılara söz verilecektir. Katılımcılar tüm panelleri ve çalıştayları izleyebileceklerdir. İzleyicilerin katkısı panel ve çalıştayları yönetenlerin belirleyeceği ve duyuracağı kurallara uygun şekilde olabilecektir.

– Konuşmacılar özgürce kendi düşüncelerini açıklayacaktır. Hiçbir konuşmacı dile getirdiği görüşleri nedeniyle sataşmalara maruz kalmamalıdır.

– Adalet kurultayında konuşmaların sınırını genel hukuk ve evrensel düşünce özgürlüğü standartları belirler. Konuşmacılar terörü, şiddeti, suçu övemez, nefret söylemi kullanamaz, ırk, etnisite ya da inanca dayalı ayrımcılık yapamaz. İçeriği açıkça suç teşkil eden konuşmalara oturum yöneticileri tarafından müdahale edilecektir.

– Herhangi bir konuda görüş ve düşüncelerini ifade etmek isteyen katılımcılar alanda bulunan Adalet kutularına görüş ve düşüncelerini yazılı olarak bırakabilecek, bu görüş ve düşünceler daha sonra kitap haline getirilerek yayınlanacaktır.

– Konaklama alanlarının girişinde emniyet görevlilerince bütün katılımcıların güvenlik kontrolü yapılacak ve arama yapılmadan hiç kimsenin alana girmesine izin verilmeyecektir.

– Kurultay boyunca güvenliğimizi sağlayan polisimizin, jandarmamızın ve özel güvenlik görevlilerimizin tüm uyarı ve ikazlarına uyulacaktır.

– Kamp alanında Atatürk posteri, Türk Bayrağı ve “Adalet” yazılı pankart ve dövizler kullanılacaktır. Hiçbir partinin, kurumun veya grubun bayrak, flama veya dövizinin açılmasına izin verilmeyecektir.

– Kurultayın sloganı Adalet Yürüşünde olduğu gibi “Hak, Hukuk, Adalet”tir. Bu slogan dışında hiçbir slogan atılmayacaktır.

KURULTAYIN SONUNDA ADALET KUTUSU VE ANITI

blank

4 gün sürecek Kurultay’da ayrıca; geçmiş dönemlerde haksızlığa, hukuksuzluğa, adaletsizliğe uğrayanların ve katledilenlerin anılacağı “HAFIZA SOKAĞI BÖLÜMÜ”,

Katılımcıların kendi hikâyelerini yazmaları isteneceği, “ADALET KUTUSU” bölümü,

Türkiye’de adaletin güçlü bir biçimde tesisi konusunda beyin fırtınası yaratarak fikir alışverişinde bulunulacak “FİKRİNİ SÖYLE” bölümü yer alacak.

Kurultay sonunda isteyen katılımcıların isimlerinin yazılı bulunacağı “Adalet Anıtı” oluşturulacak.

CHP yönetimi ayrıca Adalet Kurultayı sonrası 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın, ruhuna ve anlamına uygun şekilde kutlama için tüm il ve ilçe örgütlerinin katılımı ile çelenk koyma, fener alayı, yürüyüş, panel, toplantı vb. programlar düzenleneceğini duyurdu.

Click to comment

Bir Cevap Yazın