Connect with us

Siyaset

KILIÇDAROĞLU: DARBE SÜRECİ PLANLI

Published

on

blank

KILIÇDAROĞLU: DARBE SÜRECİ PLANLI

Kılıçdaroğlu Meclis’teki gurup toplantısında konuştu.

Kılıçdaroğlu “Açık ve net söylüyorum: Türkiye planlı programlı ve bilinçli bir şekilde darbe sürecinin için sokulmuştur”, dedi.

İşte Kılıçdaoğlu’nun açıklaması böyle…

Peki, Kılıçdaroğlu ne demek istedi?

Buradan bizin anladığımız “siyasi iktidarın ülkeyi kasten darbe sürecine sürüklemiş olduğudur”.

Peki, neden?

Eğer ki siyaset ülkeyi darbe sürecine sürüklediyse, bunun nedeni o zaman açık;işte bugün yaptıklarını yapabilmek için!

Eğer ki bu darbe siyaset eliyle planlı, programlı ve bilinçli bir şekilde siyaset eliyle yapılmışsa, nedeni de işte bu kadar açıktır; Türk Ordusunu etkisizleştirmek, Türk Milletini tepkisizleştirmek ve başkanlık yoluyla ülkede rejimi değiştirmek için!

Peki, neden rejimi değiştirmek istiyorlar?

Bir: Irak ve Suriye parçalandığı zaman ortaya çıkacak özerk yapıların yaşayabilmesi için Türkiye’deki idari sisteminin de özerk bir yapıda olması lazım ki bu yapılar yaşayabilsin ve nihayetinde devletleşmeye gidebilsin!

İki: Anayasa’dan Türk ve Atatürk kavram ve değerlerinin çıkarılmasıyla önce kimliksiz bir toplum, sonra da bu kimliksiz toplum üzerine etnik ve mezhepsel inşaat yapmak için!

Üç: Kurtuluş savaşında parçalanan Sevr haritasını yeniden tatbik etmek ve böylece 1071 Malazgirt savaşının rövanşını almak için!

Eğer ki bu tespitlerimiz doğru ise bu çok tehlikeli bir çıkıştır çünkü iş her şeyden öte Türk düşmanlığına gitmektedir.

AKP İstanbul il başkanı Aziz Pabuşçu demedi mi “AKP sayesinde Türk olmaktan kurtulduk” diye…

Eski Hakkari Valisi demedi mi “Ege’deki Türk şehitlikleri düzmecedir” diye…

AKP Sözcüsü Yasin Aktay demedi mi “Türk diye bir ırk yoktur” diye…

Durum bu ancak dediğimiz gibi bu tespitlerimiz doğruysa eğer bu çok tehlikeli bir çıkış olur…

 

Erdal Sarızeybek

Kaynak : Sarızeybek Haber

Click to comment

Bir Cevap Yazın

Genel

DSP’nin Sarıyer Belediye Başkan Adayı Alaaddin Pınarbaşı

Published

on

blank

Demokratik Sol Parti’nin Sarıyer Belediye Başkan Adayı, partinin mevcut ilçe başkanı Alaaddin Pınarbaşı oldu.

31 Mart 2024 yerel seçimleri öncesinde DSP’nin Sarıyer Belediye Başkan Adayı belli oldu. 5 yıldır DSP’nin Sarıyer İlçe Başkanlığı görevini yürüten Alaaddin Pınarbaşı, DSP Sarıyer Belediye Başkan Adayı oldu. Pınarbaşı, “Sarıyer’e hizmet için yola çıktık. Sarıyer için çalışacağız.” dedi.

Continue Reading

Genel

CHP Sarıyer’de 4 yönetici istifa etti

Published

on

blank

CHP Sarıyer’de şok istifalar… 4 yönetici, görevinden istifa ettiğini açıkladı.

31 Mart 2024 yerel seçimleri öncesinde tartışmaların devam ettiği CHP Sarıyer’de 4 ilçe yöneticisi istifa etti. İlçe başkan yardımcılarından Ayla Osmanoğlu Yiğit, Demir Özcan, Mustafa Kaya ve yedek yönetim kurulu üyesi Serhan Yurt, son dönemlerde ilçe yönetiminde yaşanan bazı durumların yarattığı rahatsızlıktan ötürü bu kararı aldıklarını ifade ettiler.

blank

Continue Reading

Genel

Sarıyer Belediye Başkan Aday Adaylarından Genel Merkeze Açık Çağrı

Published

on

blank

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Sarıyer’de açıkladığı belediye başkan adayına karşı aralarında STK’lar ve mahalle birliklerinin de olduğu geniş kesimlerden giderek yükselen tepki karşısında başkan adayları bir araya gelerek ortak bir açıklama kararı aldı.

Sarıyer Belediye Başkanı ve aday adayları Şükrü Genç, Erol Aydın, Serdar Sarıakçalı ve Dr. Cengiz Alp, bir araya geldikleri toplantının ardından şu açıklamayı yaptılar:

31 Mart 2024’te yapılacak bir kader seçimine sayılı günler kala ülkemizin ve partimizin kazanması adına bu ortak açıklamayı yapmayı aday adayları olarak bir görev olarak görüyoruz.

Aday belirme sürecinde mülakatlara, eğilim yoklamalarına, kamuoyu anketlerine dayalı bu sürecin işletileceği kurultayda, kamuoyuna açıkça deklare edildi. İşte bu ilke ve beklentiler üzerine Sarıyer’de 17 aday adayı ortaya çıktı.

Ancak, yapılan atamayla tüm yoklama ve anketlerin aksine Sarıyer’de 17 aday içinden en sonuncusu atandı.

Sadece ortak açıklama kararı alan bizler değil, Sarıyerliler de bu oldu bitti karşında öfkelidir, şaşkındır,ayaktadır. Bu haksızlığı kabul etmemektir.

Sarıyer’de partimizin oylarını büyüttüğümüz 15 yıllık Cumhuriyet Halk Partisi iktidarının kaybedileceği de gün gibi ortadır.

“SARIYER’İN KAYBEDİLMESİNDEN SORUMLU DEĞİLİZ”

Sarıyerliler ve biz başkan aday adayları olarak bu vebalin sorumluları olmadığımızı genel merkez ve karar vericiler tarafından bilinmesini istiyoruz. Artık Sarıyer’in kaybedilmesinin sorumluluğu bizlerin değil sizlerin omuzlarındadır.

Buradan bir kez daha partimize gönül veren tüm seçmenlerimiz, kadınlarımız, çocuklarımız, balıkçılarımız, esnaflarımız, mülkiyet korkusu yaşayan mahallelilerimiz adına bu kararın tekrar gözden geçirilmesini talep ediyoruz.

 

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Continue Reading

Popüler