Connect with us

Siyaset

KILIÇDAROĞLU “SANDIKLARA SAHİP ÇIKTIK” DEMİŞTİ AMA…

Published

on

blank

Milliyet gazetesi yazarı Melih Aşık köşesinde, YSK’nın rakamlarına göre CHP’nin 9 bin 365 sandığa üye göndermediğini yazdı.

Milliyet gazetesi yazarı Melih Aşık, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Bizler sandıklara sıkı sıkı sahip çıktık” demesine rağmen, YSK’nın açıkladığı rakamlar doğrultusunda 166 bin 679 sandık için AKP’den 166 bin 211, CHP’den 157 bin 314 partilinin üye olarak bildirildiğini belirtti.CHP’nin, 9 bin 365 sandığa üye göndermediğini ifade eden Aşık, “Genel Başkan nasıl “Sandıklara sahip çıktık” diyebiliyor…” dedi.

İşte Melih Aşık’ın yazısının “Kandırmacalar” başlıklı bölümünün tamamı:

Kemal Kılıçdaroğlu “Bizler sandıklara sıkı sıkı sahip çıktık” diyordu dün… YSK ise 166 bin 679 sandık için AKP’den 166 bin 211, CHP’den 157 bin 314 partilinin üye olarak bildirildiğini söylüyor. CHP,buna göre, 9 bin 365 sandığa üye göndermemiştir… Hilelerin daha çok bu sandıklarda yapıldığını söylemek için kahin olmak gerekmiyor. CHP 9 bini aşkın sandık başını neden boş bırakıyor? Genel Başkan nasıl “Sandıklara sahip çıktık” diyebiliyor…
? ? ?
YSK’nın mühürsüz oyları geçerli sayan 560 sayılı bildirisinde şöyle deniyordu:
“Hata ve ihmali tespit edilen sandık kurulu başkan ve üyeleri hakkında seçim kurullarınca suç duyurusunda bulunulmasına… Oybirliğiyle karar verildi.”
YSK’daki CHP Temsilcisi Mehmet Hadimi Yakupoğlu’na suç duyurusunda bulunulan sandık başkanı veya üyesi olup olmadığını sorduk… Dedi ki:
– YSK, 16 Nisan günü daha oylama devam ederken mühürsüz zarf ve pusulalarda kullanılan oyların geçerli olduğuna dair karar aldı. Bu nedenle sandık kurulları mühürsüz zarf ve pusulalarda kullanılan oylar için ayrı bir tutanak tutmadılar. Hata ve ihmal ancak böyle bir tutanak tutularak tespit edilebilirdi. YSK, kasıtlı bir şekilde bunu önledi. Bu durumda hata ve ihmali bulunanları nasıl tespit edecek de suç duyurusunda bulunacaksınız… YSK’nın kararı tamamen göz boyamadır…

Click to comment

Bir Cevap Yazın

blank
blank
blank