Connect with us

Siyaset

KILIÇDAROĞLU’NDAN İZMİR’DE BÜYÜK DEMOKRASİ MİTİNGİ

Published

on

blank

İzmir’de düzenlenen Cumhuriyet ve Demokrasi Mitingi’nde konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “FETÖ devlete sızmadı adım adım yerleştirildi.” dedi.

İzmir’de düzenlenen ve yüz binlerce vatandaşın katılım gösterdiği Cumhuriyet ve Demokrasi Mitingi’nde konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Kışlaya, camiye, adliyeye siyasetin girmesini asla kabul etmiyoruz.Bu darbe cumhuriyetimize, parlamenter sisteme ve demokrasimize karşı yapıldı.” açıklamalarında bulundu.

İşte Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının satır başları:

Her türlü darbe ve diktaya karşı durduk, karşı durmaya devam edeceğiz.

Mustafa Kemal ve arkadaşlarının kurduğu Cumhuriyet’in farkında olmalıyız. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.

Cumhuriyetimizi kuranlar sağlam temeller üzerine modern bir ülke kurdular. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu ayarlarıyla oynamayın dedim. Biz Cumhuriyet’in kurucu ayarlarını güçlendirmek zorundayız. Bu yüzden diyorum kimden ve nereden gelirse gelsin tüm darbelere ve dikta anlayışlarına karşı duruyoruz ve karşı çıkmayı sürdüreceğiz.

57a3769acbbf3428b46a9e04

Bugün laikliğin ve seküler sistemin ne kadar değerli olduğu bir kez daha ortaya çıkmıştır. Laiklik bizi bir arada tutan çimentodur.

Kışlaya, camiye, adliyeye siyasetin girmesini asla kabul etmiyoruz.

Darbe girişiminin ardından laik bilimsel eğitimin de önemi ortaya çıktı.

Devlette yükselmenin yolu bir cemaate, bir partiye üye olmaktan geçmemelidir. Başta iktidar partisi, herkesin bu gerçeği tekrar düşünmesi gerekmektedir.

Bu darbe girişimi bize medya özgürlüğünün ne kadar önemli olduğunu da gösterdi. Bu arada size bir sır vereyim, ben de 6 yıl sonra ilk kez TRT’ye çıktım.

FETÖ devlete sızmadı adım adım yerleştirildi. Siyaset kurumu mutlaka özeleştiri yapmak zorunda.

57a378db0f254410fc6f1310

Click to comment

Bir Cevap Yazın

blank
blank
blank