Connect with us

Siyaset

KOMÜNİSTLERDEN ERDOĞAN’A YANIT: VATAN HAİNLİĞİ ÜLKEYİ YAĞMALAMAKTIR

Published

on

blank

Muhtarlar toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu sol zihniyet, bu komünistler, bunlar hiçbir zaman vatansever, milliyetperver değildir.” dedi ve komünistlerden yanıt gecikmedi: “Vatan hainliği ülkeyi yağmalamaktır.” denildi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, muhtarlar toplantısındaki konuşmasında komünistlere sert sözlerle yüklendi. Erdoğan, “Yıllarca havalimanı, havalimanı dendi. Şimdi denizin üzerine havalimanı yapıyoruz, bunlar ‘İstemezük’ diyorlar. Kim bunlar? Komünistler, komünistler. İki ili, Artvin ve Rize’yi kucaklayacak bu havalimanı, adam ‘İstemezük’ diyor. Bu sol zihniyet, bu komünistler, bunlar hiçbir zaman vatansever, milliyetperver değildir. Bu hizmetleri verdiğiniz zaman çılgına dönüyorlar. Biz yolumuza devam edeceğiz” sözlerini sarfetti.

blank

OKUYAN: İTİRAZIMIZ ÇEVRENİN YOK EDİLMESİNEDİR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın komünistleri hedef alan sözlerine, Türkiye Komünist Partisi Genel Sekreteri Kemal Okuyan’dan yanıt geldi.

“Komünistlerin ne havaalanlarına ne barajlara ne yollara itirazı olabilir. Havaalanı da yapılacak, baraj da, yol da” diyen Okuyan, “Komünizm bugün AKP zihniyetinin hayal bile edemeyeceği işlerin üstesinden gelebilecek bir toplumsal düzendir. Komünistlerin itirazı bunlar yapılırken çevrenin yok edilmesinedir” ifadelerini kullandı.

VATAN HAİNLİĞİ ÜLKEYİ CEMAATLERE YÖNETTİRMEKTİR

“Akarsularımız, dağlarımız, ovalarımız, ormanlarımız, kıyılarımız, madenlerimiz her yer işgal altında” diyen Okuyan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“AKP hükümetinin hizmet adı altında harcadığı her kuruş bu ülkenin insanlarından çıkıyor. Sanki kendileri lütfediyormuş gibi övünmesinler. Kendilerine ait olmayan milyarlarca lirayı beceriksizce, doğayı ve toplumsal çıkarları yok ederek harcayıp böbürleniyorlar. Sonra da ‘komünistler hep karşı çıkıyorlar’ diye şikayet ediyorlar. Komünistler elbette karşı çıkacak. Kaçak saraylar dikeceksin, kentleri betona boğacaksın, ne tarih ne sanat ne kültür bırakacaksın, sonra da komünistler itiraz ediyor! Vatan hainliğine gelince… Vatan hainliği ülkeyi yağmalamaktır. Vatan hainliği NATO’culuktur. Vatan hainliği komşu ülkelerin içişlerine karışmaktır. Vatan hainliği uluslararası tekellere teslim olmaktır. Vatan hainliği ABD ile stratejik ortaklıktır. Vatan hainliği ülkeyi cemaatlere yönettirmeye kalkmaktır. Vatan hainliği vatanı geriye götürmektir.”

Click to comment

Bir Cevap Yazın