Connect with us

Siyaset

MUHARREM İNCE: MEMLEKETİN EVLATLARI SENİN KARANLIK, UCUBE ZİHNİYETİNE TESLİM OLMAYACAK

Published

on

blank

“Topçu kışlası yapılacak” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sert çıkış yapan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, “Memleketin evlatları senin karanlık, ucube zihniyetine teslim olmayacak” diye haykırdı.

İstanbul’un simge yeri Gezi Parkı’na Topçu Kışlası’nı yapacaklarını söyleyen Cumhuraşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a tepkiler sürerken, en sert eleştirilerden biri de CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce’den geldi. İnce, “Taksim’deki Gezi Parkı, oraya o tarihi eseri inşa edeceğiz. Eğer tarihimize sahip çıkacaksak orada tarihi bir eser vardı, o tarihi eseri oraya yeniden kurduracağız.” diyen Erdoğan’a Twitter’dan yüklendi.

TARİHİ ESER İNŞA EDİLMEZ

CHP’li İnce, Erdoğan’ın açıklamalarının provokasyon olduğunu belirterek “Kutuplaşmadan, gerginlikten medet uman gergin, Gezi Parkı’na tarihi eser inşa edecekmiş! Cesur olun demiş! Tarihi eser inşa edilmez, senin derdin tarihi eser değil, tarihi eserlere çanak-çömlek dediğini unutmadık” dedi. Cumhurbaşkanı’nın ‘intikam almak’ istediğini ifade eden İnce, Erdoğan’a “Gençlerin mücadelesi içine oturdu, intikam almak istiyorsun. Kargaşa çıkarmak istiyorsun, her yerde sıkıştın, dış politikada, ekonomide… Başkanlık-sultanlık hevesin kursağında kalacak” sözleriyle tepki gösterdi.

KANA MI SUSADIN ?

Gezi Direnişi sırasında Erdoğan’ın “Emri ben verdim” sözlerini hatırlatan İnce, “Yeter artık yeter! Talimatı ben verdim diyerek ölümüne sebep oldukların yetmedi mi? Kana mı susadın? Bu memleket, bu memleketin evlatları sana, senin karanlık, ucube zihniyetine teslim olmayacak!” dedi.

Click to comment

Bir Cevap Yazın

blank
blank
blank