Connect with us

Siyaset

NİHAT GENÇ: BAHÇELİ’YLE TABANI ARASINDAKİ BU DEVASA ÇATIŞMANIN AYNISI 16 NİSAN’DAN SONRA CHP’DE KOPACAK

Published

on

blank

Oda TV’deki bugünkü köşesinde Milliyetçileri ve Cumhuriyetçileri kaleme alan Nihat Genç, “Cumhuriyetçiler ve Milliyetçiler, iki tarafın da partisi yok, iki tarafın da partisi  ‘vesayet’ altında.” dedi.

Oda TV’deki bugünkü köşesinde Milliyetçileri ve Cumhuriyetçileri kaleme alan Nihat Genç, “Cumhuriyetçiler ve Milliyetçiler, iki tarafın da partisi yok, iki tarafın da partisi  ‘vesayet’ altında. Bahçeli’yle tabanı arasındaki bu devasa çatışmanın aynısı 16 Nisan sonrası CHP’de kopacak.” ifadelerini kullandı.

İşte Nihat Genç’in, “Cumhuriyetçilerin ve milliyetçilerin partisi yok ama nefes nefese geliyorlar” başlıklı yazısının ilgili bölümü:

Cumhuriyetçiler ve Milliyetçiler, iki tarafın da partisi yok, iki tarafın da partisi  ‘vesayet’ altında.

Ancak ülkücüler bugünlerde kendilerine ‘sivil milliyetçi’ diyorlar ve partiden kopmalarına çok memnunlar. Vesayetin yıkılması gönüllerini ve önlerini açtı.

Yeni bir tarihi kapı açıldı önümüze, hiçbir şaibeye şüpheye dayatmaya katlanmak zorunda değiliz, diyorlar.

Partisiz daha güçlüyüz, diyorlar, nihayet tam anlamıyla ‘milli’ olduk diyorlar, geniş kitleler nihayet bizi ‘anladı’ ve milliyetçiliğimiz nihayet kitleler içinde dalga dalga kabul görüyor, diyorlar.

Aslında partiden değil ‘Bahçeli’den kopan ülkücülerin içi içine sığmıyor.

Bu büyük sivil direniş çok hoşuma gitti, darısı CHP’lilerin başına diyorum.

Şüphe yok ki Bahçeli’yle tabanı arasındaki bu devasa çatışmanın aynısı 16 Nisan sonrası CHP’de kopacak.

Şu Ecevitli birkaç yılı saymazsak, sahi hiç düşündünüz mü, bir ‘milli’ partimiz hiç olmamış. Nato, ABD, sonra AB’ci sivil kurumlara liberallere göbekten bağlı partiler!

Amerikalı ajanların, gladyönün, liberal tezgah ve kumpasların cirit attığı partiler!

Sabah akşam sağlı sollu herkes ‘milli milli milli’ diyor, ama bu topraklarda bağımsız yerli milli bir parti oldu mu, sorusunu, kimse kendine sormuyor!

Türkiye Gençlik Birliği toplantı yapıyor konuşmacıların ilk dördü milliyetçi partilerden.

Son seksen yılın partileri, dini milliyetçiliği kullanıp ABD’ye ve Nato’ya ve ajanlara ve Fetölere ve dincilere ve gladyöye ve hain cemaatlere peşkeş çekmişler, gerçek budur.

Buna rağmen bu topraklarda bugün en büyük en coşkulu en hararetli ve en iddialı kitlelerin başını Cumhuriyetçiler ve (kendilerine sivil diyen) milliyetçiler çekiyor!

Cumhuriyetçiler ve milliyetçilerin partileri vesayet altında ve ama gönülleri çok hoş ve yarınlara umutla bakıyorlar, neden?

Nato’nun Amerika’nın gladyönün darbeler cemaatler bu kadar kumpasından kıyımından sonra, hala onurla ayaktalar, bu yüzden.

Click to comment

Bir Cevap Yazın