Connect with us

Siyaset

NİHAT GENÇ: NEYDİ O MEŞHUR SLOGAN, SIRA SANA DA GELECEK…

Published

on

blank

Gazeteci-yazar Nihat Genç, Oda Tv’deki köşesinde bugünkü Cumhuriyet gazetesi baskınını kaleme alarak,”Demokrasi ve insanlık değerleri Fetö ve etnik yapılara yem edildi, kurban edildi.” ifadelerini kullandı.

Sabah saatlerinde Cumhuriyet gazetesine yapılan polis baskınının ve ardından gelen gözaltılarının yankıları giderek büyürken, yaşanan bu olayla ilgili bir tepki yazısı da, gazeteci-yazar Nihat Genç’ten geldi.Genç, Oda Tv’deki bugünkü köşesinde Cumhuriyet gazetesine yapılan baskını kaleme alarak,”Hiçbir muhalifi dışarıda koymadan Cumhuriyet ve Aydınlanma ve insanlık değerlerinisavunabileceğimiz bir muhalif vicdanımız ve sivil kurumlarımız ve örgütlerimiz kaldı mı?” dedi.

İşte Nihat Genç’in “Sıra herkese geldi” başlıklı köşe yazısı:

Yıllardır bu sütundan Fetö’ye etnik yapılara bulaşmayın diye sağa sola her yere bağırdık, canımız çıktı, kalbimiz karardı.

Daha bir gün önce, Ulusal Kanal’da, İslamcı iktidarın, muhalif cephenin bu darmadağınıklığını fırsat bilip hem başkanlık hem de ağır yaptırımlar için daha yok edici hareketlere girişeceğini söyledik.

Zavallı durumdayız.

Kimin eli kimin cebinde, neyi nasıl savunacağımızı, şaşırdık.

Hiçbir muhalifi dışarıda koymadan Cumhuriyet ve Aydınlanma ve insanlık değerlerini savunabileceğimiz bir muhalif vicdanımız ve sivil kurumlarımız ve örgütlerimiz kaldı mı?

Hem AKP’si hem de yeni CHP’si daha düne kadar Fetö ve etnik ideolojik yapılarla el ele mutlu bir hayat yaşamışlar.

Şimdi güç kimdeyse, kendi Fetö’sünü ve kendi etnik bölücülerini görmüyor.

Yıllardır bu sütundan Fetö’ye etnik yapılara bulaşmayın diye sağa sola her yere bağırdık, canımız çıktı, kalbimiz karardı.

Hem AKP’de hem CHP ve Cumhuriyet Gazetesi’nde ezici bir çoğunluk bizlerin bu sesini boğdu, hatta tutukladı.

Gördük ki herkesin bir savaşı varmış, herkesin savaşı kendineymiş.

Bir de bu toprakların demokrasi ve insanlık değerlerinin savaşımı vardı, ne oldu?

Demokrasi ve insanlık değerleri Fetö ve etnik yapılara yem edildi kurban edildi.

MUHALEFETİMİZ KALMADI

AKP’nin ve yeni CHP’nin Fetö ve etnik yapılarla uzun yıllar izlediği politikalarda o kadar karanlık nokta var ki, içimizde anlayabilen, ayıklayabilen tek kişi kalmadı.

Sonunda, bu ‘umutsuz’ atmosferde, yazdıkça rezil olmaya başladık, yazdıkça kendimiz okumaya, yazdıkça ‘yenilmeye’ başladık.

Hem AKP’de hem yeni CHP’de bu karanlık yapılarla kirlenmiş bulaşmış karışmış siyasetçi ve yazarların sayısı o kadar fazla ki.

Bu topraklara demokrasi ve insanlık değerleri adına umut verici konuşabileceğimiz bir küçük ışık kalmadı.

Çürüme kargaşasını yanına alıp siyasetin tüm yollarını hafriyat kamyonları gibi kapattı.

İnsana kuvvet verecek.

İnsana cesaret verecek, sesimiz kurumumuz muhalefetimiz kalmadı.

Baskılara ve zulme dur diyecek, kimimiz kaldı.

Hukuk ve siyaset karşısında alnım açık diyecek kim kaldı?

İçimizde yaşayan tertemiz yiğit insanlar ya kovuldu dışlandı ya vuruldular ya da kendileri alınlarına kurşun sıkıp gittiler.

Kaldık, kurumsuz, örgütsüz, umutsuz, şimşir tarak, baş başa.

Tarihin en karışık bu felaket günlerinde siyaset tek bir büyük adam çıkartamadı, çürüme, siyasetçileri ve yazarları küçük hesapların içine düğümleyip itibarlarını ve kişiliklerini yok etti, gülünç hale soktu.

O, Cumhuriyet kazanımları dediğimiz o aydınlanma kazanımları dediğimiz bütün kaleler kurumlar çok uzun yıllardır dinci askeri bir kuşatma altındaydı, şimdi, kale kapıları kırılıp tek tek kılıçtan geçiriliyoruz.

Ve hepimiz hala suçu birbirimize atmakla meşgulüz.

KENDİNİ ÇOK BEĞENMİŞ YAZARLARIMIZ…

Cumhuriyet ve Mustafa Kemal Atatürk, pazardan bir nar almıştı, evimize götürmeye başaramadık, narı etnik yapılar ve Fetö tezgahlarıyla sokaklarda bin parça dağıttık.

Şimdi zulüm konuşmaya takat bırakmıyor, hepimizin ağzında acı bir salya soğuk bir gülümseme.

Başımıza gelen felaketler karşısında dişlerimizi hırsla gıcırdatacak kadar dahi güç kalmadı.

Ey güzel memleketim, çok bilmiş ve kendini çok beğenmiş yazarlarımız ve muhaliflerimiz işte bizi bu kör noktaya getirdi.

Söyleyin hile yapmadan yan yatmadan gerçeğin ta kendisini söyleyecek tek bir muhalifiniz kaldı mı?

Neydi o meşhur slogan, sıra sana da gelecek.

Sıra herkese geldi, bugün Cumhuriyet Gazetesi basıldı gözaltına alındı haberleri yarın ODATVbasıldı bir daha gözaltına alındılar şeklinde okuyacaksınız.

Tertemiz lekesiz tüm aydınlanma güçleri kimseyi dışarıda bırakmadan tek bir bayrak altında toparlanma güç ve iradesini bulamadıkları sürece.

Zulmün kasları daha da büyüyecek.

Acılarına tutunan kalemlerimiz çürüyüp çürüyüp dalından bu sefer tek tek değil topluca düşecek.

 

Nihat Genç – Oda Tv

Click to comment

Bir Cevap Yazın

Genel

İYİ Parti Sarıyer, gazilerle kahvaltıda buluştu

Published

on

blank

İYİ Parti Sarıyer İlçe Toplumsal Politikalar Başkanlığı, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Sarıyer’de gazilerle bir araya geldi.

İYİ Parti Sarıyer İlçe Toplumsal Politikalar Başkanlığı; Gaziler Günü dolayısıyla Sarıyer’de bulunan gazilere bir kahvaltı programı düzenledi. Programa İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Coşkun Yıldırım ve İl Başkan Yardımcıları katılım sağladı. İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur’un ev sahipliğinde ve Başkan Yardımcılarının gazilerle bir araya geldiği etkinlikte gazilerin talepleri dinlenildi.

”GAZİLERİMİZE ÇOK ŞEY BORÇLUYUZ”

Sarıyerli gaziler, kendilerini unutmayarak böyle bir kahvaltı programında bir araya gelmekten duydukları mutluluğu ifade ettiler. İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur, katılımlarından dolayı İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Coşkun Yıldırım’a ve tüm gazilere teşekkür ederken, “Geçmişten bugüne taşınan en değerli miras olan vatanımız için, gazilerimize çok şey borçluyuz.” dedi.

Programın sonunda günün anısına fotoğraf çekildi.

blank

Continue Reading

Genel

TKP Sarıyer piknikte buluştu

Published

on

blank

TKP Sarıyer İlçe Örgütü, Emirgan Korusu’nda MYK Üyesi Serap Emir’in katılımıyla bir piknik gerçekleştirdi.

TKP Sarıyer’in Emirgan Korusu’nda gerçekleşen pikniğinde, şiir ve müzik dinletileri yapıldı. Düzenlenen piknikte ortak mesaj veren örgüt üyeleri, “Tek bir yolumuz var. Biz çoğunluğuz. Türkiye’de emekçiler, yoksullar, işsizler, geleceğin işsiz adayı öğrenciler, biz çoğunluğuz hep beraber. Halkı örgütlemeden halkın kahramanlarını yaratamayız. Örgütlülük bizim tek silahımız. Onların parası var, onların kanlı ve kirli bir siyaset kültürü var, bizim tek silahımız birlikte olmak” diyerek etkinliğe katılanlara örgütlenme çağrısı yapıldı.

 

Continue Reading

Genel

İYİ Parti Sarıyer’den balıkçılara ziyaret

Published

on

blank

İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur, 2023/2024 balık av sezonunun başlamasıyla birlikte balıkçılara, “hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu.

Denizlerde 15 Nisan’da başlayan av yasağı 1 Eylül itibarıyla sona erdi. Balıkçılar ‘Vira Bismillah’ diyerek denize açıldı. 4 buçuk ay süren av yasağı sonrasında denize açıldı. İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur, balıkçı esnafını ve derneklerini ziyaret etti.

“BALIKÇILARIMIZI HER ZAMAN DESTEKLEYECEĞİZ”

Yeni Av Sezonunun başlaması dolayısıyla, Rumeli Kavağı Su Ürünleri Kooperatifi ve Rumeli Feneri Su Ürünleri Kooperatifini ziyaret eden İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur ve beraberinde bulunan heyet, Rumeli Kavağı ve Rumeli Feneri’nde bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Dernek başkanları ve balıkçı esnafı ile bir arayan gelen Temur, “Ülkemizin gücüne güç katma noktasında emeğini ortaya koyan balıkçılarımızı her zaman destekleyeceğiz. Yeni sezonda hayırlı kazançlar diliyorum” dedi.

Continue Reading

Popüler