Connect with us

Siyaset

UMUT ORAN ÇOK SERT: KANITLAMAZSA NAMUSUNU YİTİRECEK

Published

on

blank

Sosyalist Enternasyonal Başkan Yardımcısı CHP’li Umut Oran, Sabah Gazetesi’nin AKP milletvekili adayı yazarı Mahmut Övür’ün bugünkü köşe yazısında yer alan iddiaların tek kelimesinin dahi doğru olmadığını ifade etti ve Pensilvanya’nın yolunu bile bilmediğini belirtti.

Sosyalist Enternasyonal Başkan Yardımcısı CHP’li Umut Oran, Sabah Gazetesi’nin AKP milletvekili adayı yazarı Mahmut Övür’ün bugünkü köşe yazısında yer alan iddiaların tek kelimesinin dahi doğru olmadığını belirterek, kendisi hakkında hemen bugün savcılığa suç duyurusunda bulunup tazminat davası açacağını bildirdi.

Umut Oran, “Pensilvanya denilen yere gitmedim, ayrıca Pensilvanya’nın yerini, yolunu dahi bilmem. Ayrıca FETÖ çetesiyle ABD’nin herhangi bir eyaletinde veya dünyanın herhangi bir bölgesinde görüşmedim, görüşemem. Çünkü bu benim ideolojime, Atatürkçü çizgime ve cumhuriyet değerlerine bağlığımla asla ve asla örtüşemez. Açıkçası ismimin FETÖ çetesiyle birlikte aynı cümle içinde geçmesi dahi kabul edilemez büyük bir hakarettir benim için. Aslında Mahmut Övür, öncelikle kendi Pensilvanya ziyaretinin hesabını vermeli! Mahmut Övür artık AKP milletvekili adayıdır ve bu konumu maalesef gazeteciliğini yok etmiştir. Mahmut Övür şerefli ve namuslu bir gazeteci ise, hiç yapılmamış aslı astarı olmayan bu sözde ziyaretin gerçekte var olmayan, ama yazısında tersini savunduğu o hayali fotoğrafı yayınlamaya davet ediyorum, bunu yapmadığı takdirde namusunu yitirmiş bir gazeteci olacaktır.”dedi.

KUMPAS MAĞDURLARININ HEP YANINDA OLDUM

CHP eski milletvekili Oran, “ÇYDD, Balyoz, ODATV, Ergenekon gibi isimli kumpas davalarının başladığı ilk günden bu yana mağdurların yanında oldum ve bu kumpası kuranların laik, demokratik hukuk devleti ve Atatürk düşmanı olduğunu haykırdım. Kapatılan Taraf Gazetesi dahi kumpası eleştiriyoruz diye sayısız manşetiyle beni ve partimi hedef yaptı. Biz bu mücadeleyi verirken FETÖ’ye övgüler düzenler benim hakkımda da davalar açtılar; ancak zaman haklı olduğumuzu ortaya çıkardı ve bu hakim-savcılar bugün utanç içerisinde meslekten ihraç edildiler.”diye belirtti.

Click to comment

Bir Cevap Yazın

blank
blank
blank
blank