Connect with us

Siyaset

UZAN’A GENÇ PARTİ İÇİN İYİ HABER

Published

on

blank

Anayasa Mahkemesi, Genç Parti’nin büyük kongresini zamanında yapmağı gerekçesiyle dağılmasını isteyen Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının talebini, partini siyasi ve hukuki varlığını devam ettirme yönünde bir irade ortaya koyduğu gerekçesiyle reddetti.

Anayasa Mahkemesi’nin siyasi partilere ilişkin kararları Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, son büyük kongresini 12 Mayıs 2007 tarihinde yapan Anayasa Mahkemesi’nin ihtar vermesine rağmen büyük kongresini yenilemeyen Genç Parti’nin hukuki varlığının sona erdiğinin tespit edilmesini istedi. Anayasa Mahkemesi, Başsavcılığın talebini parti yetkililerine ileterek, savunmalarını istedi. Parti yönetimi ise Anayasa Mahkemesi’ne sunduğu savunmada, partinin genel başkanının hala Cem Cengiz Uzan olduğunu belirtilerek, “Türkiye’de 2003 yılından beri süregelen hukuka aykırı uygulamalar, yargının siyasi iktidarın görüşü doğrultusunda hareket etmesi, Cem Cengiz Uzan ve ailesine yönelik hukuki linç girişimleri nedeniyle Türkiye’deki hukuk tutulması sürecinin sona ermesine kadar geçici olarak yurt dışında Fransa’da ikamet etmektedir. Bu konuda Fransa’da oturma izni resmi olarak bulunmaktadır.” denildi.

TALEP REDDEDİLDİ

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Genç Parti’nin büyük kongresini üst üste iki kez gerçekleştirmediği için partinin hukuki varlığının sona erdirilmesini talep etmişti. Ancak Anayasa Mahkemesi, partinin büyük kongresini geç de olsa yapmasını gerekçe göstererek talebi reddetti.

Click to comment

Bir Cevap Yazın

Genel

CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı 18 Mart mesajı yayımladı

Published

on

blank

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Ahmet Güveloğlu, Çanakkale Zaferi’nin 108. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 

Güveloğlu yayımladığı mesajda, “108 yıl önce Çanakkale’de tam bağımsızlığın meşalesi yakıldı. Tarihin akışı değişti. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları büyük bir destan yazdı. Çanakkale’de, Conkbayırı’nda, Arıburnu’nda bağımsızlık mücadelesi verenlere, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve tüm silah arkadaşlarına selam olsun. Bu uğurda mücadele eden tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum. 18 Mart Çanakkale Zaferi’miz kutlu olsun.” dedi.

Continue Reading

Genel

İYİ Parti Sarıyer’den 18 Mart mesajı

Published

on

blank

İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur, 18 Mart Çanakkale Zaferi dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

Temur, 18 Mart Çanakkale Zaferi dolayısı ile yayımladığı mesajda, “18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatan uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi saygı ve şükranla anıyoruz.

Milletimiz; cesaretin ve birliğin getirdiği mücadele gücüyle ” Çanakkale Geçilmez ” diyerek kazandığı büyük zaferle, tam bağımsız ve çağdaş yeni bir Türk devleti olma yolunda yürümeye başlamıştır.

İnanıyoruz ki; milletimiz 108 yıl sonra bugün de, aynı ruh ve inanmışlıkla, adil ve hür bir yaşam için, yeniden tarih yazacaktır!” dedi.

 

Continue Reading

Genel

Sarıyer’in İYİ Partili Meclis Üyesi Taylan Yıldız istifa etti

Published

on

blank

Sarıyer Belediyesi’nin ve İBB’nin İYİ Partili Meclis Üyesi Vedat Taylan Yıldız, milletvekili aday adayı olabilmek için istifa etti.

İYİ Parti’nin Sarıyer Belediyesi ve İBB Meclis Üyesi Dr. Vedat Taylan Yıldız yaptığı açıklamada, “Açtığım canlı yayında gençlere sordum TBMM’de milletvekili adayı olayım mı diye, anket sonucunda gençler yüzde 90 milletvekili adayı olmamı istedi. Sevgili genç arkadaşlarım. Sizinle beraber Pazar akşamı Twitch yayınımızda aldığımız karar üzerine Sarıyer ve İBB meclis üyeliklerimden bugünden itibaren istifa etmiş bulunuyorum. Geçmiş dört yıl zarfında beraber çalışma mutluluğuna eriştiğim değerli eski il başkanım Sayın Buğra Kavuncu‘ya, İl başkanımız Coşkun Yıldırım‘a, Grup Başkan Vekilim İbrahim Özkana ve birbirinden kıymetli İYİ Parti meclis üyelerimize teşekkürü bir borç bilirim.” dedi.

Continue Reading

Popüler

blank