Connect with us

Siyaset

UZAN’A GENÇ PARTİ İÇİN İYİ HABER

Published

on

blank

Anayasa Mahkemesi, Genç Parti’nin büyük kongresini zamanında yapmağı gerekçesiyle dağılmasını isteyen Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının talebini, partini siyasi ve hukuki varlığını devam ettirme yönünde bir irade ortaya koyduğu gerekçesiyle reddetti.

Anayasa Mahkemesi’nin siyasi partilere ilişkin kararları Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, son büyük kongresini 12 Mayıs 2007 tarihinde yapan Anayasa Mahkemesi’nin ihtar vermesine rağmen büyük kongresini yenilemeyen Genç Parti’nin hukuki varlığının sona erdiğinin tespit edilmesini istedi. Anayasa Mahkemesi, Başsavcılığın talebini parti yetkililerine ileterek, savunmalarını istedi. Parti yönetimi ise Anayasa Mahkemesi’ne sunduğu savunmada, partinin genel başkanının hala Cem Cengiz Uzan olduğunu belirtilerek, “Türkiye’de 2003 yılından beri süregelen hukuka aykırı uygulamalar, yargının siyasi iktidarın görüşü doğrultusunda hareket etmesi, Cem Cengiz Uzan ve ailesine yönelik hukuki linç girişimleri nedeniyle Türkiye’deki hukuk tutulması sürecinin sona ermesine kadar geçici olarak yurt dışında Fransa’da ikamet etmektedir. Bu konuda Fransa’da oturma izni resmi olarak bulunmaktadır.” denildi.

TALEP REDDEDİLDİ

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Genç Parti’nin büyük kongresini üst üste iki kez gerçekleştirmediği için partinin hukuki varlığının sona erdirilmesini talep etmişti. Ancak Anayasa Mahkemesi, partinin büyük kongresini geç de olsa yapmasını gerekçe göstererek talebi reddetti.

Click to comment

Bir Cevap Yazın

Genel

İYİ Parti Sarıyer, gazilerle kahvaltıda buluştu

Published

on

blank

İYİ Parti Sarıyer İlçe Toplumsal Politikalar Başkanlığı, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Sarıyer’de gazilerle bir araya geldi.

İYİ Parti Sarıyer İlçe Toplumsal Politikalar Başkanlığı; Gaziler Günü dolayısıyla Sarıyer’de bulunan gazilere bir kahvaltı programı düzenledi. Programa İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Coşkun Yıldırım ve İl Başkan Yardımcıları katılım sağladı. İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur’un ev sahipliğinde ve Başkan Yardımcılarının gazilerle bir araya geldiği etkinlikte gazilerin talepleri dinlenildi.

”GAZİLERİMİZE ÇOK ŞEY BORÇLUYUZ”

Sarıyerli gaziler, kendilerini unutmayarak böyle bir kahvaltı programında bir araya gelmekten duydukları mutluluğu ifade ettiler. İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur, katılımlarından dolayı İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Coşkun Yıldırım’a ve tüm gazilere teşekkür ederken, “Geçmişten bugüne taşınan en değerli miras olan vatanımız için, gazilerimize çok şey borçluyuz.” dedi.

Programın sonunda günün anısına fotoğraf çekildi.

blank

Continue Reading

Genel

TKP Sarıyer piknikte buluştu

Published

on

blank

TKP Sarıyer İlçe Örgütü, Emirgan Korusu’nda MYK Üyesi Serap Emir’in katılımıyla bir piknik gerçekleştirdi.

TKP Sarıyer’in Emirgan Korusu’nda gerçekleşen pikniğinde, şiir ve müzik dinletileri yapıldı. Düzenlenen piknikte ortak mesaj veren örgüt üyeleri, “Tek bir yolumuz var. Biz çoğunluğuz. Türkiye’de emekçiler, yoksullar, işsizler, geleceğin işsiz adayı öğrenciler, biz çoğunluğuz hep beraber. Halkı örgütlemeden halkın kahramanlarını yaratamayız. Örgütlülük bizim tek silahımız. Onların parası var, onların kanlı ve kirli bir siyaset kültürü var, bizim tek silahımız birlikte olmak” diyerek etkinliğe katılanlara örgütlenme çağrısı yapıldı.

 

Continue Reading

Genel

İYİ Parti Sarıyer’den balıkçılara ziyaret

Published

on

blank

İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur, 2023/2024 balık av sezonunun başlamasıyla birlikte balıkçılara, “hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu.

Denizlerde 15 Nisan’da başlayan av yasağı 1 Eylül itibarıyla sona erdi. Balıkçılar ‘Vira Bismillah’ diyerek denize açıldı. 4 buçuk ay süren av yasağı sonrasında denize açıldı. İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur, balıkçı esnafını ve derneklerini ziyaret etti.

“BALIKÇILARIMIZI HER ZAMAN DESTEKLEYECEĞİZ”

Yeni Av Sezonunun başlaması dolayısıyla, Rumeli Kavağı Su Ürünleri Kooperatifi ve Rumeli Feneri Su Ürünleri Kooperatifini ziyaret eden İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur ve beraberinde bulunan heyet, Rumeli Kavağı ve Rumeli Feneri’nde bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Dernek başkanları ve balıkçı esnafı ile bir arayan gelen Temur, “Ülkemizin gücüne güç katma noktasında emeğini ortaya koyan balıkçılarımızı her zaman destekleyeceğiz. Yeni sezonda hayırlı kazançlar diliyorum” dedi.

Continue Reading

Popüler