Connect with us

Genel

Amerikancı Yeni Yaşam gazetesi yazarından Barışlara iftira!

Published

on

blank

Libya’da şehit olan MİT mensubunun cenaze törenine ilişkin haber yapmalarından ötürü tutuklanan OdaTV Haber Müdürü Barış Terkoğlu ve OdaTV Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan için Yeni Yaşam Gazetesi yazarı Veysi Sarısözen, “Erdoğan rejimi bu iki “derin ulusalcıyı” tutukladıktan sonra, o derin yapıya “seninkileri tutukluyoruz ama, Kürt gazetecileri de tutukluyoruz” demiş oldu.” ifadelerini kullandı.

Geçmiş dönemde “Biji Obama” sloganları atanların uzantısı olan Amerikancı Yeni Yaşam gazetesinin yazarı Veysi Sarısözen, Libya’da şehit olan MİT mensubunun cenaze töreniyle ilgili haber yaptıkları için tutuklanan OdaTV Haber Müdürü Barış Terkoğlu ve OdaTV Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan için Rusçu, iki derin ulusalcı ifadelerini kullandı. Erdoğan-Ergenekon ittfakında yangın var dedi. Sarısözen, “Eeee… Ne dersiniz? Putin’e duyurmadan “yıktın perdeyi eyledin viran, varıp sahibinden hesap sorayım heman” diyerek bir koşu Oda TV’yi kapatıp, Barışları kodese yollarsınız.

Yani “eşeği dövemediğiniz için, Rusya markalı semerini döversiniz.”

Rusya markalı semeri döverken de, “dövüyoruz ama bir sorun, neden dövüyoruz” diye geveleyip, ardından “ama aynı zaman da Kürdü de dövüyoruz” diye “önlemini” alırsınız.

Türkiye’nin hem dış ittifakları çatırdıyor, hem de içeride AKP-Ergenekon ittifakında yangın var.” ifadelerini kullandı.

Geçmiş dönemde hukuksuzca Ergenekon kumpasıyla içeri alınan aydınlar için AKP’ye destek veren bu Amerikancı anlayış, yine aynı rolünü üstlenmeye, iftiralara ortak olmaya devam ediyor.